Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2020
HyperX szykuje ofensywę. Poznaliśmy QuadCast S USB, Cloud Stinger Core, ChargePlay Clutch for Mobile
280V

HyperX szykuje ofensywę. Poznaliśmy QuadCast S USB, Cloud Stinger Core, ChargePlay Clutch for Mobile

HyperX zaprosił naszą redakcję na wydarzenie podsumowujące ostatnie miesiące i zapowiadające nowości. Korporacja szykuje kilka ciekawych urządzeń, które już trafiły na rynek lub zadebiutują w następnych tygodniach. Na co warto zwrócić uwagę, sięgając po sprzęt? Sprawdźcie nowości HyperX.

W 2020 roku świat musi sobie radzić z nowym wyzwaniem, więc HyperX nie zaprosił nas do swojej siedziby lub na specjalne wydarzenie przygotowane na gamescomie. Zamiast tego miałem okazję pojawić się na cyfrowej konferencji, podczas której Paul Leaman opowiadał o tym, jak bardzo w ostatnich miesiącach zmienił się gaming i jak istotne dla całej branży okazały się wydarzenia związane z pandemią.

Wiceprezesa HyperX miałem okazję poznać osobiście i już wtedy wydawał mi się bardzo pozytywną, otwartą osobą, ale nie spodziewałem się takiej sytuacji. Leaman na początku wydarzenia opowiedział o wpływie lockdownu na graczy, którzy coraz śmielej sięgali po cyfrową rozrywkę i kupowali sprzęt. Przedstawiciel HyperX potwierdził fantastyczne wyniki nie tylko swojej firmy, ale i konkurencji. Nieczęsto widzi się, by podczas podobnych wystąpień padały takie dane, co było bardzo ciekawe. HyperX jest oczywiście jedną z korporacji, po których sprzęt sięgali gracze podczas siedzenia w domach. Najnowszy pokaz firmy został poświęcony kilku interesującym rozwiązaniom.

HyperX stawia na pamięć

HyperX - pokaz - 1

HyperX nie może zapomnieć o pamięciach, więc na prezentacji wspomniano o HyperX FURY DDR4 RGB, który charakteryzuje się częstotliwością taktowania do 3733MHz (od 2400MHz do 3733MHz i opóźnienie od CL15 do CL19). Firma stawia na pełne podświetlenie: pasek RGB został zamontowany na całym module. Pojemność pojedynczej karty wynosi od 4GB do 32GB, a pojemność zestawów od 16GB do 128GB. Przedstawiciele HyperX jednocześnie podkreślają, że urządzenie posiada funkcję automatycznego przetaktowania Plug N Play przy częstotliwości 2400MHz i 2666MHz, co jest zgodne z technologią Intel XMP oraz procesorami AMD Ryzen. W tym wypadku zastosowano chłodzenie niskoprofilowym radiatorem.

Gracze mogą także sięgnąć po HyperX Predator DDR4 oferujący wysoką prędkość (do 4800 MHz), która została połączona z niskimi opóźnieniami bramkowania adresu kolumny na poziomie CL12–CL19. Pamięci są dostępne od 8 do 32 GB, a zestawy składają się z 2, 4 lub 8 modułów o pojemności od 16 do 256 GB. Sprzęt posiada także certyfikat zgodności z profilami Intel XMP zoptymalizowanymi pod kątem najnowszych chipsetów firmy Intel.

W katalogu HyperX znajduje się również pamięć do notebooków lub mini PC – HyperX Impact DDR4 SODIMM. Urządzenie o pojemności do 64GB współpracuje z procesorami AMD Ryzen i do obsługi profili Intel XMP. Karta dzięki uncji Plug N Play automatycznie przetaktowuje się do najwyższej dopuszczalnej częstotliwości odświeżania (maksymalnie do 3200MHz).

HyperX oferuje mobilną zabawę

HyperX - pokaz - 2
Już wcześniej miałem okazję recenzować na portalu HyperX Chargeplay Clutch, tymczasem na pokazie zaprezentowano bliźniaczy sprzęt przygotowany dla urządzeń mobilnych. HyperX Chargeplay Clutch z dopiskiem Mobile pozwala zamienić smartfon w platformę do grania, a dzięki ładowaniu (Qi lub przewodowe) możemy bezproblemowo naładować telefon. Firma oferuje odczepiany akumulator na poziomie 3000 mAh, który łatwo się wypina, a sama konstrukcja urządzenia pozwala graczom na wykorzystywanie nawet największych sprzętów. Na sprzęcie ponownie znajdują się diody LED sygnalizujące stan naładowania.

Producent podkreśla, że w HyperX ChargePlay Clutch Mobile można bardzo szybko zamontować smartfon  – kontroler z akumulatorem pasuje do urządzeń o długości od 129mm do 172mm i głębokości 13mm. W tym wypadku dopracowano gripy, by te pozwalały cieszyć się z przyjemnej rozgrywki podczas intensywnych sesji, a zabawa może trwać dłużej dzięki zamontowanemu w zestawie akumulatorowi.

HyperX nie zapomina o konsolowcach

HyperX - pokaz - 3

Podczas spotkania Paul Leaman został zapytany o konsole nowej generacji i mam dobrą wiadomość: HyperX szykuje zestaw urządzeń dla PlayStation 5 i Xboksa Series X|S. W trakcie wydarzenia pokazano Cloud Stinger Core Wireless Gaming Headset. Bezprzewodowe słuchawki połączymy do PlayStation 4 i PC (2.4GHz), urządzenie charakteryzuje się białą kolorystyką z niebieskim wykończeniem. Firma zapewniła w tym wypadku 40mm przetworniki, które według producenta mają zapewnić wyraźny środek, wysokie tony i mocny bas.

Urządzenie jest lekkie (275 gram) i zaoferuje wielogodzinną rozgrywkę bez jakichkolwiek niedogodności. W tym wypadku HyperX stworzył wygodny sprzęt, którego bateria pozwala na rozgrywkę trwającą nawet 17 godzin. Na lewej słuchawce zamontowano rolkę do regulacji głośności, włącznik, wejście na kabel do ładowania oraz mikrofon.

HyperX pamięta o streamerach

HyperX - pokaz - 4

HyperX od dawna bardzo blisko współpracuje z twórcami internetowymi i to w głównej mierze dla takich osób przygotowano HyperX QuadCast S. Nowy mikrofon USB otrzymał dynamiczne efekty świetlne RGB, które możemy łatwo konfigurować poprzez oprogramowanie HyperX NGENUITY. Korporacja proponuje graczom uchwyt przeciwwstrząsowy, filtr trzasków oraz czujnik ze wskaźnikiem statusu LED, umożliwiający wyciszanie jednym dotknięciem. Według przedstawionych informacji, gracze mogą liczyć na czysty i spójny dźwięk podczas streamingu i wideokonferencji.

HyperX QuadCast S oferuje cztery wzory polaryzacji ― stereofoniczny, dookólny, kardioidalny i dwukierunkowy, co umożliwia optymalizację ustawień potrzebnych podczas transmisji audio i pracy z domu. Bianca Walter, Business Manager w HyperX w regionie EMEA, podkreśla, że urządzenie jest przygotowane specjalnie dla szerokiego grona odbiorców:

„HyperX pragnie dostarczyć streamerom, osobom prowadzącym szkolenia, uczniom, studentom i profesjonalistom ze świata biznesu łatwy w obsłudze sprzęt bardzo potrzebny w czasach, gdy tyle osób wciąż pracuje, uczy się lub gra z domu. Wykorzystując sukces naszego pierwszego mikrofonu USB QuadCast, wprowadzamy na rynek model QuadCast S z funkcją, o którą prosili nas użytkownicy – dynamicznymi efektami świetlnymi RGB stanowiącymi dodatkową warstwę personalizacji. Teraz każdy użytkownik może jeszcze lepiej dostosować ustawienia dźwięku do wymagań transmisji strumieniowej, biura domowego lub zdalnego nauczania”.

Trzeba zaznaczyć, że mikrofon posiada certyfikaty Discord i TeamSpeak, a dołączony uniwersalny adapter uchwytu pasuje do gwintów 3/8” i 5/8” oraz jest zgodny z większością podstaw i wysięgników. Sprzęt podłączymy do PC, PlayStation 4 i Maca.

Tagi: gaming hyperx mobile PC ps4