Nie tylko Kevin - 10 filmów z Netflixa doskonałych na rodzinny seans

Nie tylko Kevin - 10 filmów z Netflixa doskonałych na rodzinny seans

Iza Łęcka | 26.07.2020, 20:00

Wakacje to bardzo wymagający czas dla rodziców, którzy dwoją się i troją, by interesująco zorganizować kolejne dni swoim dzieciom. Jak oprócz letnich wojaży czy interesujących wizyt w parkach, ZOO i miejscach przeznaczonych dla całych rodzin, móc spędzić letni wieczór? Na seansie rodzinnym. Zapraszamy Was do sprawdzenia naszych propozycji filmów i animacji przeznaczonych dla całej rodziny, które są dostępne na platformie Netflix.

Wielu użytkowników naszego portalu myśląc o wakacjach nie tylko ma przed oczami obraz błogiej sielanki na urlopie, podczas którego nabiera się sił przed kolejnym wymagającym czasem w pracy, zwiedza interesujące miejsca, aktywnie uprawia sporty czy wyleguje się na leżaku. Dla niektórych wakacje to okres wymuszający całkiem sporo kreatywności na zorganizowaniu wolnego czasu dla swoich pociech.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gdy pogoda potrafi spłatać figla z pomocą przychodzą platformy SVOD. Na Netflixie co miesiąc dodawane są produkcje przeznaczone specjalnie dla dzieci. Co jednak obejrzeć, gdy decydujemy się na rodzinny seans, podczas którego miło spędzić czas ma każdy członek rodziny? Poznajcie nasze zestawienie najlepszych filmów i animacji dla całej rodziny, które są dostępne na Netflixie.

Zobacz także: Filmy z Willem Smithem

Mój sąsiad Totoro - film familijny Netflix

Kiedy kilka miesięcy temu Netflix ogłosił udostępnienie w swoim katalogu produkcji Studia Ghibli, wielu widzów zacierało rączki. Bez jednej ze sztandarowych animacji japońskiego studia nie mogłoby być tego zestawienia. „Mój sąsiad Totoro” to już całkiem wiekowa produkcja (z 1988 roku), która może przypaść do gustu nawet młodszym widzom. Opowiada historię dwóch sióstr, Mei i Satsuki, które za sprawą choroby matki, przenoszą się wraz z ojcem do nowego domu. W nowym miejscu dziewczynki przeżywają coraz bardziej zdumiewające przygody, a to za sprawą magicznych istot zwanych Totoro, które oprócz wielu okazji do śmiechu, uczą siostry odnalezienia się w wymagającej rzeczywistości. Fabuła filmu nawiązuje do biografii reżysera, Hayao Miyazakiego, który również w dzieciństwie mieszkał tylko z tatą. „Mój sąsiad Totoro” może być wspaniałym wstępem do wspólnego poznawania innych animacji wywodzących się spod szyldu utalentowanych japońskich twórców. 

seria Harry Potter- film familijny Netflix

Na legendarnej historii o młodym adepcie magii wychowało się wielu naszych czytelników, a tym razem z całym katalogiem filmów będzie mogło zapoznać się młodsze pokolenie. Na platformie Netflix zobaczycie całą serię o Harrym Potterze – jest to dokładnie osiem filmów głównych oraz dwa spin-offy „Fantastyczne zwierzęta”, dzięki którym pogłębicie swoją wiedzę o świecie wykreowanym lata temu przez J.K. Rowling. Trzeba przyznać, że z czasem opisane historie smakują nieco inaczej, wielowymiarowe wątki nabierają głębszego znaczenia, a jako starsi widzowie jesteśmy w stanie dostrzec więcej. Pierwsze części przygód o Harrym Potterze, Hermionie Granger i Ronie Weasleyu to opowieści przeznaczone dla młodszych widzów  (grupa +7), natomiast wraz z biegiem fabuły, wraz z dorastającym, młodym czarodziejem bawić się dobrze będą nawet nastolatkowie.

Nasza planeta- film familijny Netflix

W tym wypadku nie mamy do czynienia z filmem fabularnym, a ośmioodcinkowym dokumentem opracowanym przez Netflixa, którego realizacja zachwyci członków niejednej rodziny. Podczas poznawania kolejnych epizodów „Naszej planety” usłyszycie wiele ciekawostek dotyczących Ziemi, a wyśmienita realizacja przygotowana z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii pozwoli doświadczyć prezentowanych scen z całą okazałością. Netflix pracował nad dokumentem przez cztery lata, natomiast do projektu była zaangażowana aż 600-osobowa ekipa, która odwiedziła 50 krajów na wszystkich kontynentach, by przedstawić meandry życia w różnorodnych zakątkach Ziemi: „od arktycznych pustkowi i tajemniczych głębin oceanów, przez rozległe krajobrazy Afryki, po tętniące życiem dżungle Ameryki Południowej”. Platforma zapewniła 10 lokalnych narratorów – Krystyna Czubówna w charakterystycznym stylu przedstawia widzom historie w polskiej wersji językowej. To bardzo interesująca alternatywa dla rodzin, które stronią od animacji czy typowych filmów familijnych, a preferują zaszczepianie w najmłodszych proekologicznej świadomości. 

Benji- film familijny Netflix

Netflix proponuje remake popularnego obrazu z 1974 roku, który opowiada o rodzeństwie wychowywanym przez samotną mamę. Pewnego dnia, w drodze do szkoły, Carter i Frankie natrafiają na bezdomnego psa, którego postanawiają przygarnąć. Ponieważ mama nie jest przychylna posiadaniu zwierząt domowych, dzieci ukrywają psiaka nazwanego przez nich „Benji”. W trakcie seansu obserwujemy historię o rodzącej się miłości, która dla wielu widzów, szczególnie tych znających oryginał, nie będzie zbyt odkrywcza, jednak „Benji” potrafi wzruszyć i przyprawić o szybsze bicie serca. Za reżyserię filmu odpowiada Brandon Camp, syn Joe Campa, reżysera pierwowzoru z 1974 roku. Twórcy wspólnie pracowali nad scenariuszem dla wersji z 2018 roku.

Mały Książę- film familijny Netflix

Na platformie Netflix znajdziecie świeże podejście do uznanej na całym świecie powieści „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, która sprzedała się w blisko 150 mln egzemplarzy i została przetłumaczona na ponad 250 języków. Historia urzeka nie tylko nowym przedstawieniem wydarzeń, ale pozwala doświadczyć ciekawego połączenia nowoczesnej techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową – jest to udana próba zaoferowania klasycznej historii młodszym widzom. W tej ponad 100-minutowej opowieści poznacie 9-letnią dziewczynkę, która dzięki swojemu sąsiadowi Pilotowi poznaje tytułowego Małego Księcia oraz jego przygody. Film jest interesującą propozycją dla całych rodzin, w której nie tylko doświadczycie klasycznej historii, ale i posłuchacie klimatycznej muzyki - jednym z twórców muzyki do „Małego Księcia” jest Hans Zimmer. „Mały Książę” to również laureat Cezara w kategorii Najlepszego filmu animowanego.

O chłopcu, który ujarzmił wiatr- film familijny Netflix

W zeszłym roku przedstawiono historię prawdziwego nastolatka mieszkającego z rodziną w dalekim, wschodnioafrykańskim państwie Malawi. William Kamkwamba nie mógł kontynuować nauki, ale jako bardzo pomysłowy młodzieniec wykorzystał znalezione na złomowisku części, by stworzyć prowizoryczny wiatrak – pomysł przyczynił się do opracowania maszyny, dzięki której pola w jego wiosce mogły zostać nawodnione, a jej mieszkańcy zostali ocaleni przed śmiercią głodową. Jego inspirująca historia poruszyła cały świat, a William został nazwany „chłopcem, który ujarzmił wiatr”. W filmie będącym mieszanką biografii z powieścią przygodową widzowie poznają nie tylko trudne losy mieszkańców Malawi, ale i historię kreatywnego i nie bojącego się wyzwań chłopca, który pomógł przetrwać najbliższym i rozpocząć nowe życie. Film zaprezentowany przez Netflix nie tylko wzrusza, ale pozwala doświadczyć różnic kulturowych, poruszyć z dziećmi tematu różnych warunków życia ludzi na świecie.

seria Hotel Transylwania- film familijny Netflix

Czy potwory i ludzie mogą żyć razem? Na to pytanie odpowiada seria "Hotel Transylwania", która jest dostępna na platformie niemal w całej okazałości – widzowie zobaczą trzy filmy oraz pierwszy sezon serialu animowanego (brakuje jedynie drugiej serii). W tych historiach Mavis, główna bohaterka i córka hrabiego Drakuli poznaje Jonathana, w którym się zakochuje. Przez trzy główne opowieści uczestniczymy w przyjemnych i niezwykle zabawnych perypetiach, w których potwory zaczynają rozumieć, że otaczający ich ludzie to nie tylko przerażające i niebezpieczne kreatury, zagrażające ich szczęściu. Choć "Hotel Transylwania" czerpie garściami z mrocznej historii (Drakula tworzy hotel dla innych potworów), klimatyczne, różnorodne i przede wszystkim humorystyczne przedstawienie fabuły staje się okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną.

Wakacje Mikołajka- film familijny Netflix

Koniec szkoły to dla Mikołajka i jego nowych przyjaciół okazja do przeżywania kolejnych przygód. Na serwerach Netflixa znajdziecie francuską komedię, będącą drugą ekranizacją popularnej serii książek  – ich autorem jest René Goscinny (twórca komiksu „Przygody Galla Asterixa”). W filmie tytułowy bohater wyrusza z rodzicami oraz babcią do Bretanii, gdzie po poznaniu innych dzieci, szybko rozpoczyna wakacyjne harce. "Wakacje Mikołajka" są lekkim obrazem, pełnym zabawnych postaci, idealnym na niedzielne przedpołudnie i miłe spędzenie czasu przed kolejnymi podróżami z Waszymi pociechami. Istnieje szansa, że produkcja na tyle wciągnie młodszych widzów, że rozpoczniecie kolejną przygodę, tym razem sięgając po powieści napisane przez Goscinny'ego – w Polsce znajdziecie całą serię książek.

Cudowny chłopak- film familijny Netflix

Historia 10-letniego Auggiego wzrusza, uczy wrażliwości i pomaga poruszyć z najmłodszymi bardzo ważne tematy dotyczące niepełnosprawności, różnic w wyglądzie oraz wartości znacznie ważniejszych niż wygląd. Główny bohater to prawdziwy „Cudowny chłopak”, dla którego pierwszy dzień w szkole jest prawdziwym wydarzeniem, bo do 5 roku życia uczył się w domu pod czujnym okiem mamy. Auggie musi jednak stanąć przed dużym wyzwaniem i rozpocząć normalne życie wśród innych dzieci – niestety jego zdeformowana twarz sprawia, że staje się on sensacją, a dla wielu dziwadłem, zasługującym na wyśmiewanie. Na początku chłopiec mierzy się z brakiem zrozumienia, ale wszystko zmienia się pewnego dnia, gdy w szkole pojawia się nowa uczennica. Summer dostrzega w Auggiem nie tylko wygląd, a obserwowanie rodzącej się dziecięcej przyjaźni i siły w głównym bohaterze, pozwala przeżyć zapadający w pamięci, emocjonujący seans. „Cudowny chłopak” to obowiązkowa pozycja dla rodzin w obecnych, wymagających czasach. W rolach głównych na ekranie zobaczymy Jacoba Tremblaya, Owena Wilsona, Julię Roberts.

Klaus- film familijny Netflix

W zestawieniu nie mogło zabraknąć pozycji, która pomimo iż najlepiej smakuje zimową, grudniową porą, jest na tyle przystępną i wartościową opowieścią, że można ją sprawdzić o każdej porze roku. "Klaus" opowiada historię młodego adepta Królewskiej Akademii Pocztowej Jespera, który przez słabe wyniki, zostaje odesłany na mroźną placówkę za kołem podbiegunowym. Główny bohater nie może liczyć na zbyt wiele pracy, ponieważ mieszkańcy okolic nie są chętni do rozmów czy pisania listów. Gdy listonosz pragnie już zrezygnować i wrócić do swoich ojczystych stron, poznaje miejscową nauczycielkę oraz tajemniczego stolarza. Ich przyjaźń i współpraca sprawiają, że mieszkańcy zaczynają odczuwać radość, rodzą się nowe zwyczaje, a po jakimś czasie nad kominkami zawisają pierwsze skarpety. Widzowie doświadczą prawdziwej magii, która nie jest przypisana tylko okresowi świątecznemu. "Klaus" był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego, a w miesiąc od premiery aż 30 milionów subskrybentów Netflixa zobaczyło animację.

Iza Łęcka Strona autora
Od 2019 roku działa w redakcji, wspomagając dział newsów oraz sekcję recenzji filmowych. Za dnia fanka klimatycznych thrillerów i planszówek zabierających wiele godzin, w nocy zaś entuzjastka gier z mocną, wciągającą fabułą i japońskich horrorów.
cropper