Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.06.2020
PlayStation Plus vs. Games With Gold - Lipiec 2020
1767V

PlayStation Plus vs. Games With Gold - Lipiec 2020

Sony i Microsoft zaprezentowały już oferty PlayStation Plus i Games with Gold na lipiec, więc najwyższy czas wybrać ciekawszą propozycję. Jesteśmy tym razem świadkami interesującej sytuacji, ponieważ japoński producent świętuje 10-lecie PS Plus.

PlayStation Plus 

Games with Gold 

NBA 2K20
- Rok premiery: 2019
- Średnia ocen: 78%
 
Rise of the Tomb Raider
- Rok premiery: 2016
- Średnia ocen: 88%
 
Erica
- Rok premiery: 2019
- Średnia ocen: 69%

 

 

WRC 8 FIA World Rally Championship
- Rok premiery: 2019
- Średnia ocen: 76%
 
Dunk Lords 
- Rok premiery: 2018
- Średnia ocen: TBA
 
Saints Row 2 
- Rok premiery: 2008
- Średnia ocen: 81%
 
Juju 
- Rok premiery: 2014
- Średnia ocen: TBA


WOJTEK: Microsoft w lipcu skupił swoje siły głównie na WRC 8 FIA World Rally Championship, które szczerze mówiąc ograłem w okolicy premiery i pewnie już nigdy nie włączę. Reszta? Dunk Lords i Juju nawet nie znałem, a z uniwersum Saints Row wolałbym zagrać w najnowszy remaster. Na takie przyjemności niestety nie możemy liczyć. Oferta Sony nie bez powodu zbiera mieszane opinie, bo chociaż wielu graczy chwali (to w końcu 2 gry AAA!), to jednak część klientów kupiło NBA 2K20 na ostatniej promocji, a Rise of the Tomb Raider ma już swoje lata (w końcu to druga część z wydanej trylogii). Nie grałem jeszcze w Ericę i pewnie sprawdzę – w zasadzie podobnie jak samą przygodę Lary, ponieważ tytuł ograłem na Xboksie i jestem ciekaw dodatkowej zawartości, która trafiła na PlayStation 4.

Tym lepszą ofertę dla mnie oferuje… PlayStation Plus.


IGOR: Nie ma co ukrywać, że PlayStation Plus w tym miesiącu wygrywa z Goldem o kilka długości. O ile z oferty Microsoftu warto sięgnąć po WRC 8, Saints Row 2 oraz polskie JUJU (polecam w opór, fajna platformówka), tak w starciu z NBA2K i panną Croft, wypada to co najmniej słabo. Oczywiście są osoby które nie lubią kosza, ale też i takie które nie trawią wyścigów. Chociaż szczerze przyznam, że gdyby nie Tomb Raider, zapewne w tym miesiącu wybrałbym Golda. Ale no jakoś dałem się złapać w sidła uroczej pani archeolog...

Tym lepszą ofertę dla mnie oferuje… PlayStation Plus.


KAJETAN:  Co tu dużo mówić... Jestem troszkę zasmucony. O ile w ofercie gier od Xboksa nie spodziewałem się fajerwerków, o tyle w przypadku PlayStation Plus liczyłem na coś znacznie lepszego. Microsoft zaoferował swoim subskrybentom aż 4 tytuły, choć dwa z nich to projekty bardzo małe i raczej przejdą bez echa. Jeśli chodzi o pozostałe... Cóż, Saints Row 2 to dwunastoletnia gra i pomimo, że jest całkiem dobra, to w dobie, gdzie dostajemy remastery nowszych odsłon serii, zdecydowanie zalatuje archaicznością. WRC 8 FIA World Rally Championship to po prostu nie moja bajka.

No i mamy jeszcze PlayStation. Tak się magicznie złożyło, że oferta jest jubileuszową, albowiem Sony może świętować dziesięciolecie swojej usługi PS Plus. Z tego względu fani liczyli na prawdziwe bomby i nie ukrywam, że sam należałem do tego grona. Zamiast tego dostaliśmy dwie ciekawe pozycje (czego by nie mówić) oraz urodzinowy, dodatkowy tytuł. Erica może i jest projektem ciekawym, ale bynajmniej nie hitem. Osobiście mam za sobą całą też fabułę w Rise of the Tomb Raider oraz troszkę godzin w NBA 2K20, więc żadna do mnie nie przemawia. Paradoksalnie najbliżej mi do pobrania przygodówki od Flavourworks. Bywało znacznie lepiej, ale osoby z zaległościami na pewno się ucieszą.

Mimo posuchy z obu stron, w tym miesiącu wybieram PlayStation Plus.

 

Standardowo na koniec zapraszam Was do wybierania najciekawszej oferty! 

Tagi: Games with Gold gwg playstation plus ps plus