PDP Gaming Ultra Slim Charge System – recenzja sprzętu. Jak ładować to z klasą

PDP Gaming Ultra Slim Charge System – recenzja sprzętu. Jak ładować to z klasą

Wojciech Gruszczyk | 26.02.2020, 13:00

PDP systematycznie stara się poprawić doświadczenie graczy oferując kolejne kontrolery, etui, headsety, a nawet ładowarki. Producent zdecydował się na odświeżenie swojego klasycznego modelu dbającego o dostarczenie mocy i na polskim rynku wylądowały dwa modele PDP Gaming Ultra Slim Charge System. Firma stawia na wygodę i chce by gracze mogli zapomnieć o przewodach. Jednak czy warto sięgnąć po nową propozycję PDP? Zapraszam do tekstu.

Nadal brakuje nam kompletnych informacji o nowej generacji, ale według przedstawionych szczegółów PlayStation 5 i Xbox Series X mają wspierać kontrolery z PlayStation 4 i Xboksa One. Sony oraz Microsoft stawiają na wsteczną kompatybilność sprzętową, więc nawet na next-genach skorzystacie z już posiadanych padów. To najpewniej było również powodem debiutu na rynku dwóch modeli PDP Gaming Ultra Slim Charge System przed zawitaniem najnowszej generacji. Producent nie ma pewności, czy ładowarki będą współgrać z padami do PS5 i XSX, ale już teraz może zapewnić sprzęt, który w przyzwoity sposób naładuje znane pady.

Dalsza część tekstu pod wideo

PDP Gaming Ultra Slim Charge System – recenzja sprzętu. Jak ładować to z klasą

PDP Gaming Ultra Slim Charge System – recenzja sprzętu. Jak ładować to z klasą

PDP Gaming Ultra Slim Charge System – zawartość

Na rynku znajdziecie dziesiątki zróżnicowanych ładowarek do padów, których zadaniem jest dostarczenie prądu do naszych kontrolerów. PDP postanowiło wykorzystać kilka ciekawych pomysłów i zaoferować wychudzony sprzęt przypominający bardziej podstawkę niż typową ładowarkę. PDP Gaming Ultra Slim Charge System trafiło na rynek w dwóch wersjach – gracze mogą zdecydować się na sprzęt do PlayStation 4 lub propozycję dla Xboksa One. W głównej mierze zestawy są bliźniaczo podobne, jednak drobne zmiany dostrzeżecie chcąc dokładnie poznać zawartość obu pudełek.

PDP Gaming Ultra Slim Charge System dla Xboksa One posiada podstawkę-ładowarkę, dwa akumulatory, zaślepkę na baterię z „dziurką” umożliwiającą ładowanie oraz kabel sieciowy. Jeśli zdecydujecie się na wersje przeznaczoną dla PlayStation 4 to oczywiście podstawy w formie ładowarki oraz kabla są identyczne, ale pad do konsoli Sony posiada wbudowany akumulator, więc zamiast baterii i zaślepki, producent wrzucił do pudełka nakładkę, która umożliwia ładowanie. Sprzęty współpracują z oficjalnymi padami Sony (DualShock 4) oraz Microsoftu (zwykły kontroler oraz Elite pierwszej generacji) i nie ma mowy o wykorzystaniu sprzętu innych firm – nie jest to specjalnie odkrywcze, ale ze względu na pojawianie się wielu urządzeń od zewnętrznych producentów, warto to podkreślić.

Już w samej budowie ładowarek nie znajdziecie wielu różnic, ponieważ sprzęt mierzy 2 cm wysokości, 6 cm szerokości i 19 cm długości, a na przednim panelu zostało umiejscowione wejście na zasilacz. Sama bryła na górze oraz dwóch bokach posiada czujniki informujące o podłączeniu sprzętu. Firma zastosowała jeszcze bardzo interesujący patent – pady bardzo łatwo montuje się na specjalnych wyżłobieniach, dzięki wykorzystanym magnesom. Gdy odkładamy kontroler, lekkie przyciąganie pozwala łatwo i w odpowiednim miejscu ustawić sprzęt. Nawet bez tego nie moglibyśmy mówić o specjalnie wymagającej czynności, ale ten drobny detal wpływa na ostateczne doświadczenie użytkownika. Mówiąc o zestawach mam w zasadzie zastrzeżenie do jednego – obie ładowarki posiadają bardzo krótkie zasilacze. Kabel o długości 100 cm sprawił, że podczas testów musiałem przestawić przedłużacz, by móc położyć podstawki. Z jednej strony może się to wydawać błahym problemem, ale jestem zdania, że producenci muszą przewidywać takie sytuacje – w końcu nie zdecydowano się na rozwiązanie znane chociażby ze współczesnych smartfonów (zasilacz kostka + wyjmowany przewód), więc nie możemy łatwo wymienić kabla na dłuższy.

PDP Gaming Ultra Slim Charge System – recenzja sprzętu. Jak ładować to z klasą

PDP Gaming Ultra Slim Charge System – wykonanie i funkcjonalność

To co bardzo podoba mi się w PDP Gaming Ultra Slim Charge System, to przemyślany wygląd oraz dobre wykorzystanie pomysłów. Nie bez powodu ładowarki określiłem jako „podstawki”, ponieważ włożenie kontrolerów na miejsce jest banalnie proste, a ze względu na bardzo niską i minimalistyczną konstrukcję, ładowane pady wyglądają tak, jakby zostały odłożone na półkę. Ładowarka nie zajmuje dużo miejsca, a sam design sprawia, że sprzęt PDP nadaje się do postawienia nie tylko w pokoju gracza. Firma zastosowała jeszcze jeden trick, który nietrudno docenić – na całym spodzie znajduje się tak zwany materiał „mikro-ssący” pozwalający umiejscowić ładowarkę w jednym miejscu. Szczerze mówiąc, brakowało mi tego rozwiązania w kilku innych urządzeniach, które zazwyczaj nie ważą zbyt dużo, więc mogły łatwo przemieszczać się po całym biurku.

PDP Gaming Ultra Slim Charge System charakteryzuje się jeszcze jednym elementem, który powinien trafić w gust wielu graczy – jak już wspomniałem, na spodzie zamontowano dwa duże paski LED, które informują o dobrym zamontowaniu padów. W wersji dla Xboksa One zastosowano zieloną poświatę, a w edycji dla PlayStation 4 oczywiście niebieską – wskaźniki są dwustrefowe, a każdy port (pad) ma własne podświetlenie. Niestety, podświetlenia nie można wyłączyć, więc gdy zasilacz jest podłączony, a pady leżą na swoim miejscu, zawsze poświaty nieco będą oświetlać powierzchnię biurka. Dobrym rozwiązaniem wybranym przez PDP jest postawienie na jednoczesne ładowanie aż dwóch padów – mając przynajmniej dwa kontrolery mamy pewność, że zawsze jeden znajduje się w ładowaniu, a po zakończonej rozgrywce możemy dostarczać energii obu urządzeniom.

DualShock 4 posiada akumulator o pojemności 1000 mAh, a dołączone do zestawu baterie firmy Energizer do pada z Xboksa One oferują 1100 mAh – ładowanie w przypadku obu PDP Gaming Ultra Slim Charge System nie trwa dłużej niż 2,5 godziny. Gracze w przypadku zestawu przygotowanego dla konsoli Microsoftu mogą liczyć na około 30-32 godziny rozgrywki na jednym ładowaniu – powiedźmy sobie szczerze, jest to wynik, który sprawia, że przy dobrym korzystaniu z urządzenia (odkładaniu go na miejsce) nigdy nie zmierzycie się z problemem wyładowanego pada. Podczas testów nie miałem tak naprawdę żadnych problemów z ładowarkami, ale też trudno znaleźć powód, z którego mógłbym mierzyć się z jakimś wyzwaniem – wszystko działa jak należy, podświetlenie informuje o ładowaniu, a konstrukcja wtapia się w tłum rzeczy na biurku. Brakuje tutaj większej rewolucji, ale też nie możemy się takiej spodziewać, ponieważ PDP po prostu oferuje funkcjonalny produkt, który spełnia swoje zadanie.

PDP Gaming Ultra Slim Charge System – recenzja sprzętu. Jak ładować to z klasą

PDP Gaming Ultra Slim Charge System – recenzja sprzętu. Jak ładować to z klasą

PDP Gaming Ultra Slim Charge System – dobra propozycja dla wielu

PDP nie wyruszyło na odkrywanie nowego kontynentu z PDP Gaming Ultra Slim Charge System – wykonanie i funkcjonalność to podstawowe cechy produktu, a firma wrzuca na rynek przemyślaną i dobrze wykonaną ładowarkę, która może się podobać – szczególnie ze względu na niski profil oraz podświetlenie. Sprzęt na pewno okaże się dobrą opcją dla graczy, którzy naprawdę sporo grają i szukają dopracowanego urządzenia.

[Materiał powstał we współpracy z firmą PDP]

Wojciech Gruszczyk Strona autora
Miał przyjść do redakcji zrobić kilka turniejów, ale cytując klasyka „został na dłużej”. Szybko wykazał się pracowitością, dzięki której wyrobił sobie pozycję w redakcji i zajmuje się różnymi tematami. Najchętniej przedstawia wiadomości ze świat gier, rozrywki i technologii oraz przygotowuje recenzje gier i sprzętu. Jeśli jest zadanie – Wojtek na pewno się z nim zmierzy. 
cropper