Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 14.02.2020
10 bohaterek z obecnej generacji konsol, w których można się zakochać
2742V

10 bohaterek z obecnej generacji konsol, w których można się zakochać

W dzisiejszym zestawieniu przedstawimy Wam 10 bohaterek, które mogą nas urzec swoją urodą.

Dzisiaj są Walentynki, dzień ukochanych - jedni spędzą go ze swoją ukochaną połówką, drudzy w pracy, a trzeci na wypchanym, różowym jednorożcu z Yennefer. Dzisiaj zajmiemy się urzekającymi bohaterkami z gier z obecnej generacji konsol, które swoimi atutami potrafią omamić niejednego gracza. Nie przedłużając, startujemy!

Parvati z The Outer Worlds

Pierwszą kobietą, którą wybrałem do tego zestawienia jest Parvati, towarzyszka głównego bohatera najnowszej produkcji od studia Obsidian. Pierwszy raz spotykamy się z nią w siedzibie burmistrza miasta - po krótkiej rozmowie, mamy możliwość zrekrutowania jej do swojej drużyny. Podczas przygody w Halcyonie, Parvati bardzo lubi konwersować z nami na temat miłości, w pewnym momencie można wyczuć, że rozmowa przechodzi w flirt. 

Elena z Uncharted

Elena Fischer jest amerykańską dziennikarką, a zarazem żoną głównego bohatera serii, Nathana Drake'a. Przez jego zainteresowania tajemniczymi skarbami, zaczęła często ryzykować swoje życie dla kilku cennych reportaży z niezwykle energicznej przygody. Mimo, że para często się kłóciła, to i tak czuć było miłość w powietrzu. Elena była kochającą żoną, na którą Nathan mógł w prawie każdej chwili liczyć.

Cora z Mass Effect Andromeda

Cora to jedna z potencjalnych kochanek Scotta Rydera, głównego bohatera czwartej części kultowej serii od kanadyjskiego studia BioWare. Na początku przygody pała ogromną złością do Scotta, który objął stanowisko przypadające jej. W późniejszym czasie, po bliższym zapoznaniu się, stwierdza, że była to bardzo dobra decyzja, bo sama nie wie czy poradziłaby sobie z odpowiedzialnością, która ciążyła na Pionierze. Cora jest ludzką biotyczką mającą bzika na punkcie Asari. Jest ona najprawdopodobniej córką Człowieka Iluzji, antagonisty trylogii Mass Effect.

Ada Wong z Resident Evil 2

Ada Wong pojawia się po raz pierwszy na podziemnym parkingu, ratując życie Leonowi, jednemu z dwóch głównych bohaterów Resident Evil 2, przez groźnym psem. Początkowo kobieta nie ma zamiaru z nami współpracować, a podczas rozmowy pokazuje swoją irytację zaistniałą sytuację. W późniejszym czasie, Leon i Ada wkraczają na tą samą ścieżkę pomagając sobie wzajemnie. Przez całą przygodę można wyczuć, że Leon jest zauroczony kobietą. Ada, widząc to, daje chłopakowi buziaka, chwilę przed wyruszeniem do ostatniego niebezpiecznego regionu.

Yennefer z Wiedźmina 3

Yennefer to jedna z dwóch potencjalnych kobiet wiedźmina Geralta. Czarodziejka spotyka swojego ukochanego w gospodzie położonej w miejscowości Biały Sad. Oboje ruszają do Wyzimy, gdzie czeka na nich już cesarz Nilfgaardu, Emhyr var Emreis, który zleci łowcy potworów bardzo trudne zadanie. Yennefer po raz kolejny spotykamy na Skellige, gdzie doszło do masakry wyrządzonej przez Ciri. To właśnie w tym regionie Geralt wraz z Yennefer mogą wypróbować jakość i wytrzymałość wypchanego jednorożca, a co ważniejsze, unieważnić życzenie wymówione przez Dżinna, które połączyło czarodziejkę z łowcą potworów. 

Mary Jane ze Spider-Mana

Peter Parker, główny bohater serii Spider-Man, spotyka się po raz pierwszy ze swoją miłością podczas misji "Nie dotykaj obrazów", gdzie gracze otrzymują kontrolę nad Mary Jane. Kobieta jest reporterką, która pomaga przy różnych śledztwach. Bardzo blisko współpracuje ze Spider-Manem w sprawie LI, dyrektora schroniska pomocowego F.E.A.S.T, który za wszelką cenę chce odnaleźć przedmiot o nazwie Otchłań Diabła. Mary początkowo nie odwzajemnia uczuć Petera, ale wszystko to się zmienia, gdy człowiek-pająk prawie stracił życie ratując świat - reporterka, widząc go w krytycznym stanie, uświadamia sobie, że bardzo jej na nim zależy.

North z Detroit Become Human

North to towarzyszka Marcusa, zbuntowanego androida chcącego zrównania praw pomiędzy ludźmi a androidami. Kobieta nie miała łatwego życia - była seks-robotem służącym do zaspokojenia pożądania u klientów klubu Eden. Marcus dowiaduje się o tym podczas Marszu Wolności, kiedy to zauważa na wystawie sklepowej model WR400, z dopiskiem "sex-robot". Lider buntowników może bardziej zainteresować się postacią kobiety, co poskutkuje androidową miłością.

Theresa z Kingdom Come Deliverance

Theresa to najlepsza przyjaciółka Henryka, głownego bohatera gry najnowszej gry od czeskiego studia Warhorse Studios. Po raz pierwszy widzimy ją w prologu, chwilę przed atakiem nieznanych rycerzy. Podczas ucieczki ratujemy ją z rąk trzech żołnierzy, próbujących zgwałcić Teresę.W późniejszym czasie ratuje nas ona z kryzysowej sytuacji, w której o mało co, Henryk nie stracił życia. Przyjaciółka głównego bohatera jest potencjalną kobietą, z którą można romansować. Podczas przygody zabieramy ją na spacery, do gospody, czy też do szopy wypchanej po brzegi sianem.

Jessica z Until Dawn

Supermassive Games idealnie wykreowało postacie w swoim ekskluzywnym horrorze na konsole PlayStation 4. Jessica to dziewczyna Mike'a - jest ona trochę egoistyczna i lubi się wychwalać. Pomimo świetnie zaprojektowanych strasznych scen, deweloperzy pokusili się również o ciepłe momenty. W pewnym momencie, zakochani trafiają do opuszczonej chatki, w której siadają na kanapę przed rozgrzanym kominkiem. Zależnie od naszych wyborów, Mike namawia swoją ukochaną do stosunku, który zostaje niespodziewany przerwany przez wendigo, potwora siejącego spustoszenie w okolicy. 

Lara Croft z Shadow of the Tomb Raider

Lara Croft to główna bohaterka kultowej serii od Square Enix, Tomb Raider. Dziewczyna, już od pierwszych części, wyglądała bardzo kusząco, a sami twórcy z Japonii bardzo szczególnie lubili podkreślić jej atuty. Dużo graczy narzekało na obecny kierunek, które obrało japońskie studio - w Shadow of the Tomb Raider Lara nie jest już taka kobieca, jak przy poprzednich odsłonach. Nadal jest przedstawiana jako piękna, inteligentna i wysportowana pani archeolog, ale zdecydowanie trzeba przyznać, że czegoś tutaj zabrakło. 

Tagi: kobiety w grach Najlepsze bohaterki seksowne bohaterki walentynki