redakcja PPE redakcja PPE 24.09.2019
Lumi PGE, czyli jak oszczędzać na prądzie w stolicy
776V

Lumi PGE, czyli jak oszczędzać na prądzie w stolicy

Lumi PGE to ambitny, działający od ponad roku, sprzedawca energii elektrycznej w Warszawie, którego najważniejszym celem jest nasza oszczędność oraz miano najtańszego sprzedawcy prądu w stolicy.

W  ostatnich miesiącach bardzo dużo mówi się o nagłych i wysokich podwyżkach cen prądu w całym naszym kraju, a jak wiadomo z energii elektrycznej korzystamy coraz więcej i jest nam ona coraz bardziej niezbędna do normalnego funkcjonowania. Tyczy się to również tak bliskiej nam rozrywki - grania, czy też oglądania filmów i seriali. 

Lumi PGE - przejście łatwe i pełne korzyści

Marka Lumi jest częścią Grupy Kapitałowej PGE – największej polskiej grupy energetycznej w kraju. Lumi to przede wszystkim polska marka, która powstała z myślą o mieszkańcach Warszawy, a jej głównym celem jest sprostanie wymaganiom mieszkańców naszej pięknej stolicy i pokazanie, że zmiana sprzedawcy prądu może być nie tylko łatwa i przyjemna, ale też pełna korzyści.

Każdy warszawiak wie, że życie w największym polskim mieście nie jest łatwe, a z całą pewnością bardzo kosztowne. Będąc więc w takiej sytuacji, zawsze warto jest się rozejrzeć za każdym dodatkowym groszem oszczędności i niczym najlepsi inwestorzy, odłożyć te pieniądze na inny cel. Należąca do grupy PGE marka Lumi informuje klientów, że jest najtańszym sprzedawcą prądu w całej Warszawie i pod tym aspektem przebija nawet dotychczasowego lidera jakim był innogy Polska.

Za każdym razem, gdy ktoś rzuca hasło "jesteśmy najtańsi", wiele osób miewa wątpliwości co do prawdziwości tej tezy i postanawia na własną rękę sprawdzić, czy głośno wypowiadane oświadczenie jest zgodne ze stanem rzeczywistym. W przypadku Lumi postanowiliśmy postąpić tak samo, sprawdzając ofertę marki pod kątem konkurencyjności względem jej głównego rynkowego konkurenta, innogy. 

Jak się okazuje, w przypadku polskiej spółki nie jest to tylko pusty marketingowy frazes, lecz realna korzyść.

Lumi PGE - Prąd za grosze

Lumi PGE chwali się głównie dwiema najkorzystniejszymi ofertami, lecz nawet bez stawek promocyjnych wybór tego sprzedawcy jest opłacalny.

Nazwa oferty

Cena za 1 kWh (brutto)

Prąd za grosze

0,30 zł

Lumi Prąd za grosze

Darmowe 3 miesiące

0,33 zł

Lumi Darmowe 3 miesiące

Normalna stawka

0,36 zł

 

Trzeba przyznać, że powyższe ceny wyglądają bardzo przyzwoicie, a gdy zestawimy je z cennikiem konkurenta, wypadają równie dobrze.

 

Taryfa

Cena za 1 kWh (brutto)

Najprostsza dla Ciebie

0,34 zł całodobowo

Najprostsza dzień i noc

0,36 zł (dzień)/ 0,32 (noc)

Taniej po godzinach

0,37 zł (dzień)/ 0,32 (noc)

Bezpieczne ogrzewanie

0,35 zł (dzień)/ 0,31 (noc)

 

Taka różnica w cenach jest również ważna dla osób grających na konsolach. Xbox One S potrafi w stanie spoczynku ciągnąć 23 Waty, zaś podczas grania aż 63 Waty - oczywiście na godzinę. PlayStation 4 również potrafi być zasobożerne i przy spoczynku podstawowy model ciągnie 81 Watów, zaś przy graniu nawet 125 Watów - przy czym PS4 Pro aż 165 Watów. Oznacza to, że w ciągu roku, jeśli gracie przez średnio 2 godziny dziennie, PlayStation 4 Pro zużyje aż 120,45 kWh.

Atrakcyjna i konkurencyjna cena prądu za 1 kWh, to nie jedyna przewaga jaką posiada w swoim arsenale Lumi PGE. Polacy pragną zawalczyć o mieszkańców stolicy pod jeszcze jednym, bardzo ważnym aspektem, a mianowicie aż 2 letnią gwarancją stałej ceny.

Tutaj wracamy do podwyżek prądu jakie szykują nam się na przyszły okres - prawdopodobnie od 1 stycznia 2020 roku wielu dostawców będzie zmuszonych do podniesienia swoich stawek nawet o 40% (wg. analizy Credit Agricole)! A nie ukrywajmy, że to dla osób korzystających z dużej liczby urządzeń elektrycznych, może być dosyć odczuwalny cios dla domowego budżetu.

Niestety już na początku tego roku firma innogy planowała podniesienie swoich cen do poziomu około 0,38 zł za 1 kWh, lecz na całe szczęście w 2018 roku weszła w życie ustawa zamrażająca ceny energii i niemiecki koncern wycofał się z tej decyzji i oficjalnie ogłosił, że podwyżek nie będzie. Jak się zatem możecie domyślić, jeśli politycy nie wprowadzą kolejnej ustawy blokującej wzrosty cen prądu, od przyszłego roku będziemy musieli płacić do 40% więcej.

Lumi PGE w swoich umowach gwarantuje jednak, że od dnia podpisania przez nas umowy, spółka zobowiązuje się do zamrożenia swojego cennika na okres pełnych 24 miesięcy. Jeśli więc do inflacji w sektorze energetycznym dojdzie, do was dotrze ona ze sporym opóźnieniem, dając poczucie bezpieczeństwa i możliwość przygotowania się na większe wydatki. Oczywiście Lumi szykuje już kolejną równie korzystną ofertę, która uchroni nas od zbyt wysokich opłat.

Lumi PGE - Z e-fakturą taniej!

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest bycie "eko", co wiąże się z tym, że nasza planeta coraz bardziej odczuwa przez codzienną działalność człowieka. Konkurencyjne względem rodzimego dostawcy innogy bardzo głośno promuje się jako ten dobry i szlachetny dostawca "zielonej energii" dla warszawiaków. Niestety realny stan rzeczy nie jest aż tak wesoły i kolorowy, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, a sama firma poniekąd naciąga mieszkańców ładnymi frazesami - więcej na ten temat przeczytacie w świetnej analizie tematu na blogu Jak oszczędzać pieniądze.

Nasi rodacy z PGE Polska Grupa Energetyczna od pewnego czasu również inwestują w tak zwane OZE (odnawialne źródła energii), lecz są ze swoimi klientami w 100% uczciwi i na przejrzystych warunkach pokazują w której ze swoich taryf oferują "zieloną energię". W przypadku Lumi PGE, właściciele firmy starają się zachęcić nas do bycia eko na nieco inne sposoby, minimalizując marnowanie papieru i innych zasobów na zbędne załatwianie dokumentów oraz formalności. 

Jeśli zatem zdecydujemy się na zawarcie z firmą, umowy w formie cyfrowej, za pomocą podpisu elektronicznego, a do tego będziemy zamawiać e-faktury, Lumi zapewnia dodatkowy rabat, obniżając opłatę handlową do zaledwie 3,99 zł miesięcznie. Oszczędzimy w ten sposób dodatkowe 4 zł miesięcznie.

Advertisement

Tagi: lumi pge Materiał Sponsorowany