Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.08.2019
Skyrim dopiero rozwija skrzydła! 8 najlepszych nadciągających modów
2750V

Skyrim dopiero rozwija skrzydła! 8 najlepszych nadciągających modów

Aż trudno w to uwierzyć, patrząc na datę wydania The Elder Scrolls V: Skyrim (to przecież  2011 rok!), ale ten roleplay dopiero rozwija skrzydła. Wszytko dzięki tytanicznej pracy fanów.

Mody do The Elder Scrolls V: Skyrim to chyba najlepsze co spotkało ten tytuł. Dzięki Bethesdzie, która udostępniła swoje wewnętrzne narzędzia, fani tworzą naprawdę niesamowite dzieła. I nie są to tylko proste wizualne modyfikacje czy podkręcanie realizmu gry. To również całe, wielkie kampanie, dodawanie zupełnie nowych regionów i krain.

Sporo już powstało takich pakietów misji-kampanii, ale wiele jeszcze przed nami. Cały czas powstają przecież potencjalnie najsmaczniejsze kąski, o których poczytacie poniżej.
 

1. Skywind (TESRenewal)

Cóż to za ambitny mod-kampania! W zasadzie można powiedzieć, że mamy tu do czynienia z zupełnie nową grą, bo autorzy Skywind chcą odtworzyć całego Morrowinda (wraz z głównymi questami i większością zadań pobocznych) na silniku Skyrim. Prace trwają już od wielu lat i prawdopodobnie zakończą się w 2020 roku. Poniżej zwiastun i pierwszy gameplay z tego cudeńka!

 

 

2. Skyblivion (TESRenewal)

Niesamowicie ambitny projekt, podobny w charakatrze do Skywind. Ekipa TESRenewal zamierza w Skyblivion przenieść całego Obliviona w nowe, znacznie ładniejsze wizualnie środowisko Skyrim. Oczywiście odświeżenie starszego Morrowinda wydaje się bardziej ekscytujące (dlatego Skywind znalazł się o 1 oczko wyżej w tym rankingu), ale i tak Oblivionowa robota to projekt, który zapiera dech w piersi nieskończonymi możliwościami. Poczekać na premierę będziemy musieli niestety do 2020 r.

 

3. Beyond Skyrim (Dark Creations)

Beyond Skyrim to kolekcja modów wprowadzających do środowiska Skyrim pozostałe prowincje kontynentu Tamriel. Autorom z Dark Creations udało się już stworzyć Brumę (pliki są dostępne za darmo np. z portalu nexusmods), a niedługo ma dojść do premiery kolejnych lądów: Atmory (która w zasadzie leży poza Tamriel - to skuty lodem ląd na północy planety) oraz Morrowind,.

 

 

4. Odyssey of the Dragonborn (Icecreamassasin)

Projekt Odyssey znajduje się póki co we wczesnej fazie produkcji, ale już teraz zapowiada się na jeden z najciekawszych i przede wszystkim największych modów w historii Skyrim. Odyssey ma kontynuować fabułę po zakończeniu Skyrim, opowiadając o dalszych losach Dragonborna. Nasz bohater zawędruje do różnych regionów Tamriel (odwiedzimy 10 zupełnie nowych obszarów, m.in. miejscówki w Elweyr).

 

 

5. Apotheosis (Di0nysys)

Absolutne szaleństwo. Apotheosis ma odtwarzać nie 1 czy 2 krainy, ale 16 wielkich regionów strefy Oblivion. Zadaniem gracza w tym niesamowitym projekcie ma być pokonanie 16 Daedryckich Książąt. Co chyba najlepsze - autorzy moda twierdzą, że znajdują się już na końcu pracy, więc premiera możliwa jest pod koniec 2019 roku lub na początku 2020 r.

 

6. Lordbound (Arcky)

Kolejna niesamowicie ambitna fanowska produkcja, która niestety chyba utknęła ostatnio w "deweloperskim czyśćcu", bo nie mamy o niej nowych wieści od połowy 2018 r. W każdym razie Lordbound zapowiada się bardzo ciekawie, obiecując ponad 15 godzin świeżego gameplayu w dolinie Druadach, położonej między High Rock a Skyrim. 

 

 

7. Carved Brink (Dimonoider)

Jeśli szukacie na tej liście modów, w które już teraz można zagrać, to trafiliście idealnie. Jedną z takich produkcji jest wydane w ostatnich miesiącach Carved Brink, wzbogacające Skyrim o nową część tajemniczej strefy Oblivionu, zwaną "Faceted Stones". To kraina zamieszkiwana przez gobliny, w której aż roi się od przygód, questów i skarbów. Co ważne - projekt dostępny jest z polskimi napisami a zagrać można w niego zarówno na PC jak i XOne. Pliki można pobrać w następujących miejscach:

 

8. Enderal: Forgotten Stories (SureAI)

Przed wami kolejny mod, który trafił w finalnej formie niedawno (w lutym 2019 roku) do dystrybucji cyfrowej (za darmo!). Projekt oferuje zupełnie nowy świat do eksploracji, świeże postacie, usprawnione drzewko rozwoju postaci i mroczną fabułę. Pliki można pobrać poprzez Steam. Zdecydowanie warto to zrobić, bo scenariusz jest tu wyjątkowo ciekawy i dojrzały.

Tagi: mody skyrim the elder scrolls