redakcja PPE redakcja PPE 24.07.2019
Fighting Games Challenge powered by Astro - relacja z imprezy
6416V

Fighting Games Challenge powered by Astro - relacja z imprezy

W dniach 15-16 czerwca w łódzkiej EC1 Łódź - Miasto Kultury została zorganizowana kolejna edycja Fighting Games Challenge. Na evencie zjawili się między innymi najlepsi gracze w Tekkena 7 oraz Mortal Kombat 11. 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje związane z imprezą, w tym relacje z turniejów i bogatą galerię zdjęć. 

 • Liczba uczestników - ponad 250 (T7 + MK11, w zeszłym roku było to trochę powyżej 200 zawodników)
 • Liczba oglądających ogółem z całego eventu - 541 tyś. (w zeszłym roku ponad 300 tyś.)
 • Top 8 Tekken 7 https://smash(...)overview
 • Top 8 Mortal Kombat 11 https://smash(...)overview

Występy o których warto wspomnieć:

TEKKEN 7

Adrian "Frizen" Szydłowski  vs Doug from Paris - Doug jest uważany za najlepszego Steva w Europie, nasz rodak Frizen za drugiego lub czasami właśnie lepszego do Douga, panowie mieli okazję zmieżyć się ze sobą w turnieju i pokazać od najlepszej strony. Mimo porażki Frizena walka była niezwykle bliska i wygrać mógł ją którykolwiek z zawodników. 

Macevs ArtofAce -  w tym przypadku jego przegrana walka w grupach, jednak nie ostatnia w turnieju. Mateusz "Mace" Rogacki doszedł najwyżej ze wszystkich polaków zatrzymując się w TOP 24 turnieju 

Why vs Super Akouma - Kolejny mirror, Maciek "Why" Stagienko to młody i bardzo utalentowany polski zawodnik, miał okazję zmierzyć się z Super Akoumą który jest uważany za absolutną czołówkę Europejskiego Tekkena i jednego z niewielu graczy, który pokonuje azjatów (zakończył turniej ja 4 miejscu). Na filmie widać, że Why nie poddał się bez walki a co więcej miał realną szansę wygrać to starcie. Why zatrzymał się w top 32

Wielki finał, Kkokkoma vs Noroma, Korea kontra Japonia. Starcie światowej czołówki, Noroma zajmuje obecnie czwartą lokatę w rankingu TWT a Kkokkoma szóstą. 

MORTAL KOMBAT 11

Wielki finał, Frizen vs LOK Nivek. Frizen to zawodnik, który jest nie tylko świetnym graczem w Tekkena ale również Mortal Kombat, nic dziwnego że znalazł się w finale tego turnieju. Mimo dużych umiejętności musiał uznac wyższość swojego przeciwnika

Mike vs WIP WhiteBl4ck - Kolejny pojedynek jednego z naszych rodaków, Michałł "Mike" Piotrowski dzielnie stawił czoła reszcie zawodników i zatrzymał się na czwartym miejscu. Mike jest jednym z czołowych Polskich zawodników Mortal Kombat i przy poprzednich odsłonach nie jednokrotnie pokazywał na co go stać.

Thorx vs Nivek - Thorx jest również jednym z tych graczy których nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać, zarówno podczas wcześniejszych turniejów z serii Mortal Kombat jak i teraz reprezentuje bardzo wysoki poziom. Dzięki swoim umiejętnościom udało mu się dotrzeć do 3 miejsca.

Nagrody:

Turniej Tekken 7 Tekken World Tour Master event:

 • 1 miejsce 2500 USD + puchar + gadżety
 • 2 miejsce 1500 USD + medal + gadżety
 • 3 miejsce 750 USD + medal + gadżety
 • 4 miejsce 250 USD + medal + gadżety

Turniej Mortal Kombat 11 Interkontinental Kombat

 • 1 miejsce 500 USD + puchar + wyjazd na Dreamhack do Szwecji + gadżety
 • 2 miejsce 300 USD + medal + gadżety
 • 3 miejsce 200 USD + medal + gadżety

Tagi: Fighting Games Challenge Fighting Games Challenge powered by Astro mortal kombat 11 Tekken 7