10 najciekawszych sprzętów pokazanych na CES 2019

10 najciekawszych sprzętów pokazanych na CES 2019

Igor Chrzanowski | 13.01.2019, 20:00

Consumer Electronics Show 2019 właśnie się zakończyło, dlatego możemy zająć się małym podsumowaniem tego, co w Las Vegas zaprezentowali nam producenci sprzętu - zwłaszcza tego skierowanego do nas, graczy.

Jak co roku najwięksi na rynku twórcy sprzętu elektronicznego zebrali się w Las Vegas, aby zarówno dziennikarzom jak i odwiedzającym targi gościom, pokazać swoje najnowsze zdobycze technologiczne. W tym tygodniu najbardziej naszą uwagę przykuli tacy producenci jak Samsung, LG, Sony, Razer, HTC, ASUS, Panasonic oraz HP. Dziś zatem przybliżymy wam 10, naszym zdaniem, najlepszych i najciekawszych gadżetów z CES 2019.

Dalsza część tekstu pod wideo

Samsung Space Monitor

Samsung zdecydował się wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które mają bardzo mało miejsca na biurkach i stworzył bardzo interesujący monitor, który ma nóżkę regulowaną jak stojak na przykład od lampki nocnej. Możemy go przyczepić z tyłu biurka i korzystać w taki sposób jak tylko lubimy - dosunąć do ściany, aby był jak podwieszany telewizor, ustawić tradycyjnie, a nawet postawić na biurku jak tablet ze stojakiem.

Samsung CRG 9 49"

Ultraszerokie monitory do grania nie budzą już tak dużych emocji jak jeszcze parę lat temu, lecz ich popularność stopniowo wzrasta. Teraz Samsung pokazał nową generację swoich 49. calowych monitorów gamingowych, do których wrzuca najbardziej zaawansowaną technologię. Znajdziemy tu bajery pokroju AMD FreeSync 2 z odświeżaniem obrazu w 120 Hz i opóźnieniem wynoszącym zaledwie 4 ms. Ponadto cała konstrukcja ma proporcje 32:9, dzięki czemu może robić za 2 monitory w 1, rozdzielczość ekranu wynosi zaś 5120x1440 pikseli (Dual QHD). Oczywiście CRG 9 wspierać będzie HDR 10.

HTC Vive Pro Eye

HTC Vive wkracza w nową fazę rozwoju przynosząc technologii wirtualnej rzeczywistości sporo świeżości oraz mocnego kopniaka w przód. Podczas CES 2019 zaprezentowano nam HTC Vive Pro Eye, czyli nowy model gogli wyposażony w system śledzenia ruchu gałek ocznych, dzięki czemu obraz generowany w każdej soczewce jest podzielony na trzy sekcje. Punkt skupienia wzroku utrzymuje najlepszą rozdzielczość, nieco szerszy krąg zaczyna tracić ostrość, zaś trzeci sektor obrazu jest dosyć mocno rozmywany.

ASUS ROG Mothership

ASUS zaprezentował w tym roku kilka laptopów do grania, jednakże najciekawszym z nich jest ten o nazwie Mothership. Jest on bowiem połączeniem idei stojącej za Microsoft Surface Pro - potężny "tablet" z nóżką oraz podczepianą klawiaturą - z typowym sprzętem dla graczy. Będzie to bez wątpienia bardzo droga zabawka, ponieważ w "Statek matka" zostanie wyposażony w podzespoły takie jak GeForce RTX 2080 oraz Intel Core i9 8 generacji. Na wideo poniżej, zobaczycie to cacko w akcji.

Razer Raptor 27"

Razer jeszcze nigdy wcześniej sam nie stworzył monitora dla graczy, lecz gdy już się za to zabrał, zrobił to na poważnie. Raptor posiada ekran wykonany w technologii IPS z czasem reakcji wynoszącym tylko 1 ms oraz odświeżanie na poziomie 144Hz. Ponadto całość wspiera system FreeSync, a już niebawem otrzyma wsparcie G-Sync od Nvidii. Oczywiście z racji tego, że to dzieło Razera, monitor wyposażono w mnóstwo świecidełek oraz nietypowe rozwiązania ułatwiające dostęp do złącz i układanie kabli.

LG OLED R

LG OLED R to pierwszy na świecie w pełni rolowany telewizor, którego ekran może schować się w specjalnej obudowie. Ekran ma tu rozmiar aż 65 cali, jego jasność wynosi 800 nitów, zaś za system WebOs w wersji 4.5, odpowiadać będzie procesor Alpha 9 drugiej generacji. LG zdecydowało się także na implementację głośników ze wsparciem Dolby Atmos oraz złącz HDMI 2.1. Jedyną wadą projektu jest jego żywotność - to "tylko" 50 000 rozwinięć.

ASUS ZenBook S13

ASUS zadbał nie tylko o rasowych graczy, lecz również o przeciętnych konsumentów, którzy bardziej pragną mobilności niż wysokiej mocy. ZenBook S13 to bardzo stylowy laptop do pracy, którego ekran pokrywa aż 97% górnej obudowy - to jak na razie najlepszy wynik spośród wszystkich sprzętów, jakie są na rynku. Jeśli jednak chcielibyście na tym maleństwie pograć, musicie zwrócić uwagę na to, że system wyposażono tylko w GeForce MX 150 - to przede wszystkim świetne narzędzie do wzięcia w podróż i na przykład oglądania filmów, czy też pracy biurowej.

Panasonic OLED GZ2000

Panasonic od pewnego czasu stał się bardzo poważnym graczem na rynku telewizorów i swoją technologią prześciga pod pewnymi względami konkurencję. Ich najnowszy OLED GZ2000 jest pierwszym na świecie telewizorem wspierającym zarówno standard HDR 10+ jak i Dolby Vision. Całość napędzana jest procesorem HCX Pro Intelligent, który zapewnia zgodność z obydwoma formatami technologii HDR oraz obsługuje sztuczną inteligencję w postaci Amazon Alexa oraz Asystent Google.

Sony BRAVIA - Z9G/ZG9

Sony jak zwykle pragnie pochwalić się liczbami i wykorzystać swoje doświadczenie w produkcji filmowej. Dzięki temu ich najbardziej topowe telewizory z serii BRAVIA Master Z9G i ZG9, posiadają ekrany o rozdzielczości 8K, które dzięki procesorowi X1 Ultimate będą wstanie podbić jakość dowolnego obrazu do magicznego 8K. Sony chwali się także wysokim kontrastem, najlepszymi kątami widzenia oraz przestrzennym dźwiękiem wydobywającym się z czterech głośników. Ponadto modele te będą dostępne w wariantach 85 cali oraz 98 cali.

HP Omen X Emperium

HP Omen X Emperium jest dzieckiem współpracy gamingowego oddziału korporacji z firmą Nvidia. Model ten jest pierwszym przedstawicielem monitorów z serii BFG (Big Format Gaming), czyli swego rodzaju telewizorów dla graczy PC. Brzmi to niecodziennie, lecz ma sporo sensu. Nvidia wraz z HP wpakowali tu wsparcie dla 4K, maksymalnie 144Hz, błyskawicznego czasu reakcji oraz wysokiej jasności. Cały monitor ma aż 65 cali, więc nie ma mowy o tym, aby zmieścił się komuś na biurku - jego przeznaczeniem jest salon i podjęcie walki ze Smart TV. Na pokładzie znajdziecie także wbudowane Nvidia Shield, więc będziecie mogli używać go zarówno do grania na PC jak i oglądania Netfliksa, czy zabawy z tytułami z biblioteki tej platformy. Cena? 5 000 dolarów...

Igor Chrzanowski Strona autora
Z grami związany jest praktycznie od czwartego roku życia, a jego sercem władają głównie konsole. Na PPE od listopada 2013 roku, a obecnie pracuje również jako game designer.
cropper