Paweł Musiolik Paweł Musiolik 29.12.2018
Hyde Park. Co znalazłeś/łaś w tym roku pod choinką?
968V

Hyde Park. Co znalazłeś/łaś w tym roku pod choinką?

Cytując klasyka - święta, święta i po świętach. Dogorywając po świątecznych porządkach i objadaniu się, odliczamy dni do końca roku.

Musiol: Mimo że należę do grupy niewierzących (broń boże określać się mianem ateisty, nie chciałbym mieć nic wspólnego z wojującym gimboateizmem), to święta zawsze obchodzę ze względu na inne osoby. Dla mnie to żaden problem, a jeśli to ma komuś prawić przyjemność, to nie widzę żadnych przeciwwskazań. No i traktuję ten czas jako parodniowy odpoczynek od pracy.

W tym okresie na PPE wojna totalna, z ofiarami, banami i dramatycznymi apelami w wiadomościach prywatnych by kogoś nie blokować/odblokować. Zaczynam się zastanawiać, po co ot wszystko. O ile jakiś promil to faktycznie osoby, którym zależy na poziomie i same go reprezentują w komentarzach, tak reszta postanowiła chyba, że trzeba poziom wyrżnąć o dno i po nim trzeć. Tylko, że tak to nie działa i prowadzi do zignorowania danej osoby z przypiętą łatką - wulgarny frustrat, któremu nic się nie podoba.

Tak tylko mówię, bo i tak wiem, że mało kto pomyśli nad formą krytyki, którą uprawia.

Pytanie tygodnia: Tetris Effect i skarpetki od narzeczonej. Czyli jak co roku, prezent na wielkim plusie (prezent bez skarpetek to nie prezent).


Tsurugi: Urlop trwa w najlepsze. Spędzam go głównie na silowni, graniu, oglądaniu filmów. Niewiele się dzieje, bo i pogoda nie zachęca do wyjścia. Z jednym wyjątkiem, byłem w Czwartek na Spiderman : Multiversum. Bardzo fajna animacja, mnóstwo akcji, humor nie jest przesądzony,  a i poważnych/mrocznych momentów nie brakuje. Dubbing jest okej, pomaga skupić się na filmie, bo postacie lubią gadać także w trakcie największych zadym, a wtedy ciężko nadążać za tekstem. Na minus bym zaliczył zbyt małe poświęcenie uwagi Spiderom pobocznym. Głównie Miles i Peter są w centrum uwagi. To tak jakby autor scenariusza chciał upchać mnóstwo rzeczy w dwóch godzinach i nie do końca się udało. Także czarne charaktery są zbyt mało pokazane. Film polecam, bardzo dobry, pomimo wad. Jest scenka po wszystkich napisach.

Do pracy powrót dopiero 2 Stycznia, ale na pociechę dowiedziałem się, że w tym roku Festiwal Pizzy w Pizza Hut zaczyna się właśnie 2 Stycznia !!! :-D:-D Muszę wprawdzie uważać z ilością, żeby nie przytyć, ale i tak idę w pierwszy dzień, jak co roku. Dla mnie najlepszy początek roku 2019 :-)

Pytanie tygodnia: Nic, ponieważ nie obchodzę tych świąt. 


Person: Ostatnio stwierdziłem, że muszę swój pokój co nieco przyozdobić, pomysł padł na fototapetę ale jak to zwykle u mnie bywa, nie mam bladego pojęcia jakiej wielkości ma być czy też w jakich tonacjach kolorystycznych, nie wspominając oczywiście z jakim motywem. Na ten moment mi się wydaję, że najlepszym wyborem był by motyw Fallouta, a mianowicie Vault boy z żółto pomarańczowym tłem. No i kwestia rozmiaru, myślałem nad 200 na 194 cm lecz nie jestem pewnie czy to nie za duże. Ogólnie tapeta ta ma spełnić dwie role: pierwszy to uzupełnić jedną ścianę, która jest pusta, a druga rolą jest rozproszenie światła i rozjaśnienie pokoju. W planach mam też małą modyfikację biurka, chcę sobie zrobić coś na kształt podstawki pod monitor połączonym ze sporej wielkości korytkiem na kable oraz formy ścianki działowej oddzielającej strefę PC od strefy z TV. W zeszłym tygodniu robiłem rysunki w Autocad, wstępne nie wyglądają nawet źle, większość materiałów mam więc nie będą to duże koszty, pytanie czy to będzie idealne rozwiązanie, na to pytanie odpowiedz uzyskam jak urzeczywistnię moją wizje.

Pytanie tygodnia: Niestety, nic z gier. Ale dostałem rzeczy, które mi się przydadzą i planowałem ich zakup w nowym roku. Jedną z tych rzeczy jest 3-punktowy spot sufitowy oraz plastikowe pudełka na moja kolekcie kabli wszelakich, poza tym tez koszule w kratę w sam raz do pracy.

Tagi: hyde par