SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2018
PlayStation Plus vs. Games With Gold - Grudzień 2018
4686V

PlayStation Plus vs. Games With Gold - Grudzień 2018

Gry z PlayStation Plus i Games with Gold pobrane? To najwyższy czas na szybkie podsumowanie. Jak zawsze wybieramy ciekawszą ofertę, więc zapraszamy do zabawy!

PlayStation Plus 

Games with Gold 

SOMA (PS4)
- Data premiery: 22.08.2015
- Średnia ocen: 79%
 
Onrush (PS4)
- Data premiery: 05.06.2018
- Średnia ocen: 76%
 
Steredenn (PS3)
- Data premiery: 28.06.2016
- Średnia ocen: TBA
 
Steins;Gate (PS3)
- Data premiery: 05.06.2015
- Średnia ocen: 83%
 
Iconoclasts (PS Vita + PS4)
- Data premiery: 23.01.2018
- Średnia ocen: 83%
 
Papers, Please (PS Vita)
- Data premiery: 12.12.2017
- Średnia ocen: TBA

Q.U.B.E. 2 (Xbox One)
- Data premiery: 13.03.2018
- Średnia ocen: 78%
 
Never Alone (Xbox One)
- Data premiery: 19.11.2014
- Średnia ocen: 66%
 
Dragon Age II (Xbox One, Xbox 360)
- Data premiery: 08.03.2011
- Średnia ocen: 82%
 
Mercenaries: Playground of Destruction (Xbox One, Xbox 360)
- Data premiery: 11.01.2005
- Średnia ocen: TBA

 

 

 

 

 

 


WOJTEK: Sony pozytywnie zaskoczyło. Grudzień to zazwyczaj miesiąc słabych ofert, ale Japończycy pozwalają zagrać w świetną Somę oraz obiecujące Onrush – ten drugi tytuł potrzebuje wielu graczy, więc na pewno wskoczenie do PlayStation Plus ożywi serwery… Na jak długo? Trudno powiedzieć. Z drugiej strony jest intrygujące Q.U.B.E. 2 i… W sumie nic ciekawego. Dragon Age 2 odświeżałem niedawno, ale jakoś nie mam specjalnej chęci na ten tytuł.

W konsekwencji tym razem wybieram… PlayStation Plus.

 


GRZEGORZ: Gdybym opierał się wyłącznie na wynikach sondy to pomyślałbym, że zarówno Sony, jak i Microsoft w grudniu dali swoim abonentom jakiś szrot - dla większości obie oferty są na poziomie 1/10. Zgoda, może i nie są to propozycje, które zwalają z nóg (tym bardziej, jeśli przypomnimy sobie oferty z września dla PS Plus i sierpnia dla Games with Gold), ale też nie ma tragedii.

Chociaż wolę oglądać horrory niż w nie grać SOMA zaintrygowała mnie settingiem i historią. Z kolei Onrush jest świetną propozycją dla tych, którzy nie przepadają za koniecznością przemierzania połowy globu w poszukiwaniu wyścigu tylko wybierają pojazd i ustawiają się na linii startu, a jeśli jeszcze można rozwalić rywala jak w Destruction Derby to nic tylko grać. Do tego dorzućmy świetne Papers, Please, które nawet doczekało się własnego filmu krótkometrażowego i już mamy powód, by przeprosić się z PlayStation Vita.

Od czasu premiery Portala 2, gry logiczne oparte na zagadkach przestrzennych są w cenie i w tym segmencie nie brakuje dobrych tytułów, a Q.U.B.E 2 z pewnością można zaliczyć do tej kategorii. A jeżeli szukacie gry, która da Wam pretekst, by nie wychodzić na ten mróz, jaki panuje na zewnątrz i zajmie wiele godzin to nie ma lepszej propozycji od Dragon Age 2.

Wiadomo, że teraz kiedy najgorętszy okres jest już za nami większość z nas skupia się na ogrywaniu zakupionych hitów lub nadrabianiu kupki wstydu. Warto jednak w tym miesiącu zerknąć do ofert, bo ich zawartość może dać Wam sporo frajdy.

W tym miesiącu wybieram...PlayStation Plus

 


PAWEŁ: Szybki rzut okiem na obie oferty i już od razu widać, że PlayStation Plus ma lepszą ofertę w grudniu. Soma to kawał świetnego horroru, Onrush popularności nie zdobył, ale tu również mamy do czynienia z interesującym podejściem do wyścigów. No i to nowa gra. Warto też zwrócić uwagę na Papers, Please oraz Iconoclasts - dwie perełki niezależne. A Xbox?  Cóż, Never Alone jest ciekawe, Q.U.B.E. 2 też jest "spoko" jeśli jest się fanem logicznych gier. Ale to nie ten kaliber co na PS4. Poza tym Dragon Age 2, na które spuśćmy zasłonę milczenia. Podobnie jak na grę z pierwszego Xboksa...

W grudniu wygrywa PlayStation Plus.

 

 

Standardowo na koniec zapraszam Was do wybierania najciekawszej oferty! 

Tagi: games with gold Microsoft playstation plus sony

Miesięcznik PSX Extreme