SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2018
PlayStation Plus vs. Games With Gold - Listopad 2018
4373V

PlayStation Plus vs. Games With Gold - Listopad 2018

Gry z PlayStation Plus oraz Games with Gold są już dostępne dla posiadaczy konsol Sony oraz Microsoftu, więc jest to dobry moment na wybranie lepszej propozycji. W listopadzie nie możemy specjalnie narzekać, ale standardowo – to Wy wybieracie i decydujecie.

PlayStation Plus 

Games with Gold 

Yakuza Kiwami (PS4)
- Data premiery: 29.08.2017
- Średnia ocen: 80%
 
Bulletstorm: Full Clip Edition (PS4)
- Data premiery: 07.04.2017
- Średnia ocen: 75%
 
Jackbox Party Pack 2 (PS3)
- Data premiery: 13.10.2015
- Średnia ocen: TBA
 
Arkedo Series (PS3)
- Data premiery: 16.10.2012
- Średnia ocen: TBA
 
Burly Men At Sea (PS Vita, PS4)
- Data premiery: 19.09.2017
- Średnia ocen: TBA
 
Roundabout (PS Vita, PS4)
- Data premiery: 26.05.2015
- Średnia ocen: TBA

Battlefield 1 (XOne)
- Średnia ocen: 87%
- Data premiery: 18.10.2016
 
Race the Sun (XOne)
- Średnia ocen: 84%
- Data premiery: 21.04.2017
 
Assassin's Creed  (XOne, X360)
- Średnia ocen: 81%
- Data premiery: 13.11.2007
 
Dante's Inferno (XOne, X360)
- Średnia ocen: 73%
- Data premiery: 09.02.2010

 

 

 

 

 

 

 


WOJTEK: To jest jeden z tych momentów, gdy nawet ja chciałem powiedzieć „remis”. Sony oraz Microsoft przygotowali naprawdę ciekawe propozycje, w których można wyróżnić Yakuza Kiwami, Bulletstorm: Full Clip Edition, Battlefield 1, Assassin's Creed, czy też nawet Dante's Inferno. W sumie każda z wymienionych gier zasługuje na poświęcenie jej kilku wieczorów, jednak muszę wybrać lepszą ofertę... W tej sytuacji stawiam na Microsoft – chętnie jeszcze do najbliższego piątku postrzelam w Battlefield 1, a w wolnej chwili sprawdzę, jak Dante wygląda na aktualnej generacji. Sony oferuje kapitalną Yakuzę i Bulletstorma, jednak akurat ten drugi tytuł ograłem już na dwóch platformach.

W konsekwencji tym razem wybieram… Games with Gold.

 


KRYSPIN: W gruncie rzeczy zarówno Games with GOLD jak i PlayStation Plus dają radę w tym miesiącu i ciężko mi jednoznacznie wyłonić zwycięzcę tego pojedynku. No bo tak, z oferty Micorosftu są aż trzy gry, które chciałbym ograć: Dante’s Inferno w ramach kompatybilności wstecznej z Xbox 360, Victor Vran i Battlefield 1. Każda jedna prezentuje sobą dość wysoki poziom wykonania, a na dodatek Dante chodzi za mną już od ładnych paru lat, dlatego z pewnością pozycję ogram skoro jest w Goldzie.

 
Sony też dostarczył przyjemne szpile na PS4, choć tu akurat mam pewien zgrzyt: Grałem chwilę w Yakuza Kiwami i to nie jest gra dla mnie. Fabularnie przyjemnie, ale już zadania, rozgrywka, no, generalnie pozostała część gry trąci mi mocno myszką i po prostu się gry pozbyłem. No ale skoro już mam ją w ramach Plusa, to może podejdę do tematu jeszcze raz, a nuż teraz coś zaskoczy? Bulletstorm: Full Clip Edition z drugiej strony został już przeze mnie ograny w oryginale lata temu, na PS3. Fantastyczna pozycja ociekająca miodem ze wszystkich stron, która z pewnością na współczesnym sprzęcie będzie robiła równie doskonałą robotę i motywowała do nabijania możliwie wysokich wyników. No ale już w to grałem, więc nie mam aż takiego ciśnienia do ponownego przejścia…

Jak wspomniałem, ciężko wybrać mi jednoznacznie lepszą ofertę. Tak, serce podpowiada, że Microsoft rzucił lepsze gry, bo są to gry w które chciałbym zagrać. Rozum podpowiada, że mimo wszystko Bulletstorm i Yakuza to pozycje lepsze niż tamte trzy powyższe (dochodzi jeszcze pierwszy Assassin’s Creed z X360, ale on mnie nie interesuje)… Co więc zrobię? Pójdę jednak za głosem serca i powiem, że…

W konsekwencji tym razem wybieram… Games with Gold

 

Standardowo na koniec zapraszam Was do wybierania najciekawszej oferty! 

Tagi: microsoft playstation plus sony xbox live gold

Miesięcznik PSX Extreme