1815V

Najlepsze gry pierwszego półrocza 2018 roku

Pół roku za nami. W tym czasie dostaliśmy mnóstwo świetnych gier. Część z nich powalczy w wyborach gry roku, inne zostaną niestety zapomniane. Które produkcje z pierwszego półrocza są najlepsze?

Gry, które wybraliśmy, w mojej opinii mają spore szanse by powalczyć w rankingu najlepszych produkcji tego roku. Nie każda z nich powalczy o tytuł gry roku (tu pole należeć będzie do gier AAA), jednak każda z tych produkcji warta jest waszej uwagi. Jeśli macie inne zdanie, podzielcie się nim w komentarzach.

Celeste

Platformówka twórcą Towerfall, która zaskoczyła wszystkich swoja jakością. Celem naszej bohaterki jest wspinaczka na szczyt górki. Po drodze czeka na nią 300 poziomów do zaliczenia. Dlaczego gra zbierała tak świetne oceny (średnia 91 na OpenCritic)? Za świetne połączenie staroszkolnego gatunku platformowego z opowiadaną historią i współczesnymi rozwiązaniami. Warto też oddać deweloperowi, że w grze znalazł się tryb Asysty, który pozwala cieszyć się grą mniej sprawnym graczom.


Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Crash po roku wylądował na pozostałych platformach, rzutem na taśmę łapiąc się do naszego zestawienia (premiera 29 czerwca). Trylogia trafiła na PC, XBoksa One i Switcha. Na konsoli Nintendo wygląda i działa najgorzej (gracze narzekają na sterowanie Pro Controllerem), więc skupimy się na wydaniu PC-towym w które miałem okazję sam zagrać. Tutaj dostaliśmy port ocierający się o ideał, bezproblemowo działający w 1080p i 60 FPS nawet na średnich PC-tach. 4K da się wyciągnąć na GPU rzędu GTX1060/RX 480, ale jeśli chcemy grać w 60 klatkach w 4K, to czeka nas większa inwestycja. Niemniej - świetna trylogia stała się jeszcze lepsza.


Dragon Ball FighterZ

Fani Smoczych Kul musieli latami czekać na udaną bijatykę z Goku i spółką. Mimo dosyć dobrej serii Xenoverse, to nadal nie było to, na co liczyli. Aż pojawiło się Arc System Works i swoje mistrzostwo w bijatykach 2D przeniosło na markę Dragon Ball. Tak oto powstało Dragon Bal FighterZ, zdecydowanie najlepsza gra oparta na licencji Smoczych Kul i jedna z najlepszych bijatyk tej generacji (niektórzy twierdzą, że najlepsza).


God of War

Odmienione przygody Kratosa długo budziły obawy. Zrezygnowano z bycia grą action-adventure (którą fani traktowali jak slashera, na wyrost) na rzecz gry RPG mocno stawiającej na opowiadanie historii. Zamiast statycznych kamer - widok zza pleców greckiego Boga Wojny. Efekt? Przekroczone najśmielsze oczekiwania. Najlepszy start w serii, niesamowicie wysokie oceny i docenienie ze strony graczy. God of War pokazuje, że można kompletnie odmienić serię i stworzyć coś jeszcze lepszego niż do tej pory. Idealna gra jeśli chce się pokazać moc PlayStation 4.


Into the Breach

Nowa gra twórców FTL momentalnie podbiła serca PC-towych graczy, oferując im niesamowicie dopracowaną taktyczna rozgrywkę. Może i grafika nie zachwyca, ale jak to się mówi - jest wystarczająca. Wystarczająca by ogarniać pole walki, by szybkim rzutem oka od razu zidentyfikować jednostki i strategicznie zaplanować kolejne ruchy. Gra stawia przed nami konkretne wyzwanie, ale dba jednocześnie by szybko się nie zniechęcić. Jeśli poszukujecie więc odpowiedniej gry na PC, to śmiało inwestuje w Into the Breach.

Tagi: Celeste Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Dragon Ball FighterZ God of War Into the Breach Monster Hunter: World Moonlighter Pillars of Eternity 2: Deadfire playstation 4 publicystyka shadow of the colossus subnautica

Przejdź do strony