915V

9 kultowych giwer z gier FPS

W prawie każdej grze odnajdziemy AK-47 czy Glocka. Część deweloperów pozwala sobie jednak na odrobinę fantazji i przygotowuje uzbrojenie zapadające nam w pamięć na lata. Oto lista dziewięciu giwer, którymi wystarczyło oddać jeden strzał, aby poczuć, że mamy do czynienia z czymś niezwykłym.

AWP (Counter-Strike)

Czy istnieje idealny karabin snajperski? Dla graczy Counter-Strike’a odpowiedź jest prosta. Jest to Arctic Warfare Police, znany lepiej jako słynne AWP. Co z tego, że we wszystkich odsłonach popularnej strzelanki sieciowej odnajdziemy mnóstwo innych karabinów, skoro ten sprawdza się znakomicie w każdej sytuacji? Broń jest przez część graczy wielbiona ze względu na możliwość wyeliminowania rywali jednym precyzyjnym strzałem, podczas gdy druga grupa najchętniej zbanowałaby za jej używanie, uznając snajperkę za zbyt potężne narzędzie. Faktem jednak jest, że nie każdy potrafi z niej strzelać ze względu na inną czułość celowania podczas zbliżenia przez lunetę oraz utratę kilku milisekund podczas przybliżenia broni do skroni.

AWP w akcji

Portal Gun (Portal)

Co to za broń, która nie rani wrogów pociskami czy innymi laserami? Do tego wygląda jak przerośnięta mydelniczka i wydaje jakieś łagodne dźwięki?! Portal Gun jest inny, ale dzięki temu – kultowy. Cała mechanika zabawy oparta o tworzenie portali sprowadza się do ciągłego strzelania w ściany i logicznego myślenia podczas pokonywania kolejnych zagadek. Nasza giwera staje się narzędziem pracy pozwalającym nam zaliczyć wyzwania, a przy okazji zrzucić na głowę robotów kilka skrzyń. Valve mogło zastąpić Portal Guna czymkolwiek, np. rękawicą czy kosturem… na szczęście zdecydowali się na broń z designem zapadającym w pamięć oraz możliwościami sprawiającymi, że marzy się o stworzeniu prawdziwego odpowiednika.


Railgun (Quake 2)

Counter-Strike ma swoje AWP, a Quake – Railguna. Broń, która pojawiła się w drugiej odsłonie serii, pozwala na eliminowanie wrogów za pomocą jednego celnego strzału. Precyzyjne trafienie w wroga odbiera sto punktów życia, co kończy się śmiertelnie, jeśli nie posiadamy żadnego dodatkowego pancerza. Jej minusem jest potrzeba wychłodzenia, lecz i tak szybko może zdobyć serce niejednego gracza, oferując monstrualny zasięg rażenia. Railgun zaskakuje wystrzeliwanym laserem. Mimo dość sporych rozmiarów, broń tworzy bardzo cienką wiązkę, która przez chwilę pozostaje widoczna w powietrzu. Pozwala ona jeszcze bardziej czerpać radość z udanego strzału, obserwując precyzję naszego trafienia.

Klasyka na jednym obrazku

Tagi: duke nukem golden eye painkiller portal publicystyka quake ranker unreal tournament

Przejdź do strony