1641V

W co będziemy grać na Switchu? Najciekawsze zapowiedzi na konsolę Nintendo

Wszystko wskazuje na to, ze Switch ma przed sobą świetlaną przyszłość. Konsola sprzedaje się bardzo dobrze, a wielu twórców zapowiada swoje produkcje na to urządzenie. Odstawmy jednak na bok tytuły, które można ograć na konsolach tej generacji i PC-tach.

Dzisiaj przedstawiamy Wam listę najciekawszych gier ekskluzywnych zmierzających na Switcha. Najbardziej ucieszą się fani wszelkiej japońszczyzny oraz platformówek, bo właśnie takich gier najwięcej na horyzoncie.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Znowu otrzymujemy port z Wii U, który zaszczyci swoją obecnością Switcha. W tym wypadku warto jednak przymknąć na to oko. Nie bez powodu dla wielu jest to najlepsza platformówka ostatnich lat ze świetnie zaprojektowanymi lokacjami i rozgrywką. Tytuł jest wyjątkowo trudny i zaskakuje na każdym kroku, nieustannie rzucając nam pod nogi nowe rodzaje przeszkód czy przeciwników. Cieszy również oko śliczną i kolorową oprawą wizualną.

Wersja na Switcha otrzyma dodatkową postać i do akcji wkroczy posługujący się deską surfingową Funky Kong – pogramy nim również w trybie kooperacyjnym. Poza kampanią na około 7 godzin zabawy czekają poukrywane sekrety i obowiązkowe dla gatunku znajdźki rozsiane po wszystkich etapach. Nie zabraknie też wymagających pojedynków z pomysłowo zaprojektowanymi bossami.

Data Premiery: 4 maja


Project Octopath Traveler

Project Octopath Traveler to jRPG od uzdolnionego studia, które dało nam cenioną serię Bravely Default. Podobnie jak w ich poprzednich dziełach, możemy oczekiwać wyjątkowego tytułu umiejętnie odnoszącego się do pierwszych odsłon Final Fantasy i ogólnej świetności klasycznych reprezentantów gatunku jRPG.

Gra wyróżnia się oprawą wizualną płynnie łączącą retro styl z wplecionymi elementami wykonanymi w trójwymiarze. Walki będą się odbywać w wariancie turowym i zrobimy użytek z najróżniejszych broni oraz czarów o odmiennych żywiołach. Istotne będą punkty Boost, które magazynujemy do pięciu sztuk i następnie możemy wykorzystać na kilka sposobów, aby wzmocnić naszą postać. Nie bez znaczenia pozostanie też klasa postaci, a do eksploracji otrzymamy świat pełen sekretów i zadań pobocznych.

Data premiery: Brak / 2018


Bayonetta 3

Kolejna gra, która potrafi rozpalić wyobraźnie wszystkich osób znających dwie poprzednie odsłony. PlatinumGames wraca, aby dostarczyć intensywną kontynuację jednego z najlepszych slasherów w całej historii branży. Studio zna się na swoim fachu jak mało kto i jest pewne, że dostaniemy widowiskową grę ze świetnym systemem walki. Całość ponownie zostanie ozdobiona kiczowatym klimatem i dwuznacznymi pozami wyuzdanej bohaterki. Niestety, musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać na więcej informacji, bo na razie nie znamy nawet daty premiery.

Data premiery: brak/2019


Pokemony

Pokemony jako gry to fenomen, przy którym bawiło się już kilkadziesiąt milionów ludzi. Te w założeniu proste tytuły oferują szalenie wciągającą rozgrywkę skupioną na kolekcjonowaniu pokemonów, eksploracji kolorowych regionów i oczywiście walce z innymi trenerami. Pełnoprawna odsłona serii na Switcha to temat nadal owiany tajemnicą, ale możemy być pewni, że producenci nie podejdą po macoszemu do jednej z najbardziej dochodowych marek branży gier.

Pokemony dominowały głównie na konsolach przenośnych. Switch to jednak inna liga i ogromna różnica technologiczna względem 3DS-a. Niesie to za sobą oczekiwane zmiany jak np. nieosiągalna wcześniej oprawa wizualna. Plotki mówi o poważnej rewolucji znanego trzonu rozgrywki, co serii mogłoby wyjść na dobre. Dotychczasowe odsłony to powolna ewolucja i wielu z otwartymi ramionami przyjęłoby mocny powiew świeżości, który może dostarczyć Switch.

Data premiery: brak danych


Shin Megami Tensei V

PlayStation ma Personę, a na Nintendo zadomowił się macierzysty cykl Shin Megami Tensei. Piąta odsłona zapowiada się na najbardziej ambitną część serii. Po raz pierwszy od czasów PS2 marka wkroczy w pełny trójwymiar za sprawą technologii Unreal Engine 4. Warstwa wizualna nie jest tu jednak najważniejsza. Możemy być pewni, że znów dostaniemy świetny system walki opierający się na wykorzystywaniu słabości przeciwników i manipulacji statystykami. Nie zabraknie setki demonów i fuzji, a twórcy zapowiadają, że pomimo przystępniejszego charakteru rozgrywki, czeka na nas spore wyzwanie.

Shin Megami Tensei V ponownie wrzuci nas do zrujnowanej przez apokalipsę Japonii. Gra wkroczyła ostatnio w pełen etap produkcji, więc nie posiadamy zbyt wiele informacji. Twórcy zapowiadają, że będą obecne elementy z przenośnych odsłon i najważniejsze cechy, z których słynie cykl. Możemy być pewni, że istotną rolę odegra system moralności bohatera przekładający się na kilka odmiennych zakończeń i ścieżek fabularnych. Deweloper jest świadomy oczekiwań fanów i mamy do czynienia z ambitnym projektem powstającym, aby uczcić 25-lecie tej wyjątkowej serii.

Data Premiery: Brak danych

Tagi: Bayonetta 3 donkey kong coutry: tropical freeze metroid prime 4 Nintendo Switch pokemon project octopath traveller

Przejdź do strony