1443V

Najlepsze gry ekskluzywne na Nintendo Switch

Switch odstaje mocą od konkurencji, więc siłą rzeczy wiele gier z mocniejszych platform nie ma racji bytu na tym sprzęcie. Na szczęście najnowsza konsola Nintendo może się pochwalić świetnymi grami na wyłączność. Wiele z nich to prawdziwe perełki z najwyższej półki i na próżno szukać ich odpowiedników na PS4. Poniżej przedstawiamy Wam naszą listę gier, na które uwagę powinien zwrócić każdy posiadacz Przełącznika.

Mario Kart 8 Deluxe

Producenci gier w ostatnich latach ignorują tematykę gokartów, dlatego istnienie Mario Kart 8 Deluxe cieszy tym bardziej. To niesamowicie wciągające wyścigi, które dostarczają mnóstwa frajdy za sprawą świetnego modelu jazdy i cudnie wykonanych tras. Kolorowe lokacje zaprojektowano w bardzo wymyślny sposób, a część z nich może się pochwalić unikalnymi mechanikami. Szalone tempo rozgrywki (zwłaszcza w kategorii 200cc!) z obowiązkowym driftowaniem potrafi wywołać zawroty w głowie i wymęczy poziomem trudności niejednego gracza.

Pod względem oprawy audiowizualnej mamy tutaj do czynienia ze ścisłą czołówką gier na konsolach Nintendo. Tytuł działa nieustannie w 60 klatkach na sekundę, co przekłada się na bardzo pozytywne doznania z płynnej rozgrywki. Framerate zostaje obniżony jedynie, gdy gramy ze znajomymi na podzielonym ekranie. Lokacje zachwycają i są pełne pieczołowicie dopracowanych detali, a każda z nich może się pochwalić unikalnym klimatem. Złego słowa nie można także powiedzieć o muzyce – ta idealnie pasuje do kolorowego charakteru gry i dynamicznej atmosfery wyścigów.

Mario Kart 8 Deluxe

Dostajemy tu mnóstwo kultowych postaci z najróżniejszych serii Nintendo i masę pojazdów z częściami wpływającymi na statystyki. Do tego uzależniający tryb wieloosobowy zarówno przez Sieć, jak i lokalnie na jednej konsoli dla maksymalnie czterech graczy jednocześnie. To wszystko przekłada się na grę niemal idealną w swojej kategorii. Można się jedynie doczepić, że zawartości dla jednego gracza jest tutaj niewiele, a niesprawiedliwy system power-upów w idiotyczny sposób kara nas za trzymanie pierwszej pozycji.


Golf Story

Ta niezależna perełka to bardzo niecodzienne spojrzenie na tematykę golfu. Poznamy tutaj losy bohatera, który wyrusza w podróż, aby spełnić jedno z dziecięcych marzeń i zostać profesjonalnym golfistą. Bierzemy udział w uroczej przygodzie, gdzie zwiedzimy barwny świat i natrafimy na wiele ciekawych postaci. Wspominam o tym, bo gra została napisana bardzo lekkim piórem i może się pochwalić nie tylko przyjemnym wątkiem fabularnym, ale i świetnymi dialogami.

Sama mechanika jest prosta i mocno uproszczona na tle poważnych symulatorów. Wypada jednak na tyle przemyślanie, że powoduje syndrom zaliczenia "jeszcze jednego dołka". Skojarzenia z wciągającą serią Mario Golf nie są tutaj przypadkowe. Rozgrywka jest przystępna i trudno się od niej oderwać. Tytuł starcza na około 20 godzin i poza mierzeniem się z kolejnymi mistrzami natrafimy na wiele różnorodnych aktywności, niekoniecznie powiązanych z golfem. Część z nich pozytywnie zaskoczy Was pomysłowością czy absurdalnym poczuciem humoru twórców.


Bayonetta 2

Jeśli ktoś myślał, że wiedźma utraci pazur i zostanie ugrzeczniona po przeskoczeniu na platformy Nintendo, to był w grubym błędzie. Jest równie krwawo, brutalnie i perwersyjnie, jak miało to miejsce przy okazji pierwszej odsłony. Zachowano też świadomie kiczowaty klimat i atmosferę. PlatinumGames dostarczyło tym razem jeszcze intensywniejszą kontynuację wybijającą się dynamiką i tempem akcji spośród innych gier reprezentujących slashery.

Bayonetta 2 Switch

System walki to sam miód i pozwala na tworzenie spektakularnie wyglądających akcji, przy których niekiedy ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Efekciarskie egzekucje przy użyciu potężnej magii i spowalnianie czasu po wykonaniu uniku w odpowiednim momencie to najbardziej wyróżniające produkcję elementy potyczek. Szeroki wybór poziomów trudności pozwoli bawić się laikom, a jego trudniejsze warianty wymęczą nawet najbardziej zatwardziałych maniaków gier akcji.

Wersja na Switcha może się poszczycić stabilniejszym framerate'em oraz wsparciem dla lokalnej rozgrywki kooperacyjnej. Nie przejdziemy w ten sposób kampanii, ale weźmiemy udział w specjalnych wyzwaniach na odseparowanych arenach, gdzie mamy możliwość pokierować innymi bohaterami niż tytułowa wiedźma w lateksie. Jeśli nie jesteście uczuleni na japońskie klimaty to powinniście dać szansę serii Bayonetta – czeka Was szokująco dobra gra najwyższej jakości.


The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nie mogło zabraknąć najnowszej Zeldy. Tytułu, który zebrał najliczniejsze pochwały i najwięcej nagród w 2017 roku. Twórcy postanowili nieco zaryzykować i mocno zmienili dotychczasowy trzon zabawy serii, przenosząc go w strukturę otwartego świata. Ten rozkochał w sobie miliony graczy na całym świecie za sprawą niespotykanej swobody i możliwości interakcji. To jedna z najciekawszych zalet. Sprawiła, że użytkownicy przez kolejne miesiące dzielili się swoimi doświadczeniami i odkrywali nowe funkcje, o których istnieniu nikt nie miał pojęcia.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Pożegnajcie się z ograniczeniami. Tutaj możecie wspiąć się na niemalże każdy element otoczenia, a zaawansowana fizyka w realistyczny sposób symuluje zachowania otaczającego nas środowiska. Możecie podpalić trawę, aby następnie patrzeć, jak podmuchy wiatru roznoszą płomienie po okolicy. W trakcie długotrwałych suszy zbiorniki wodne wysychają, a w trakcie obfitych opadów napełniają się z powrotem wodą. Takich detali jest tutaj znacznie więcej.

Podobne smaczki będą Wam towarzyszyć na każdym kroku i mocno potęgują poczucie wiarygodności krainy. Najlepszym elementem jest jednak bogactwo poukrywanych sekretów, liczne wyzwania i sposób, w jaki twórcy nagradzają naszą ciekawość. To gra, gdzie łatwo zatracić się na setki godzin i dopiero po tak długim czasie przypomnieć sobie o czekającym na wykonanie wątku głównym. Nintendo umiejętnie uchwyciło ideę sandboksa i dostarczyło produkt, w którym eksploracja sprawia mnóstwo radości, a gracz sam potrafi stworzyć sobie angażujące zajęcie.

Tagi: bayonetta 2 golf story Mario + Rabbids: Kingdom Battle mario kart 8 deluxe Nintendo Nintendo Switch Splatoon 2 Super Mario Odyssey The Legend of Zelda Breath of the Wild Xenoblade Chronicles 2

Przejdź do strony