redakcja@pssite.com redakcja@pssite.com 01.01.2017
Przegląd premier - styczeń 2017
1748V

Przegląd premier - styczeń 2017

Do tej pory styczeń był raczej miesiącem posuchy, bez większych premier na rynku gier. Ale to się zmienia, głównie za sprawą japońskich produkcji, które zdominowały pierwszy miesiąc 2017 roku. Które tytuły zadebiutują styczniu?

MX vs. ATV Supercross Encore 2017 Official Track Edition (PS4)

Deweloper: Rainbow Studios | Wydawca: THQ Nordic | Gatunek: Wyścigi

Pamiętacie nie najlepsze MX vs. ATV: Supercross Encore Edition (PS4)? Gra otrzymała w naszej recenzji marne 3,5/10, ale wydawca stwierdził, że rynek potrzebuje drugiej premiery tej samej gry - tym razem z 16 dodatkowymi torami, na których ścigać się będą światowe sławy tegorocznego sezonu (chociaż nie na wszystkich, bo zabraknie Daytony).

Hatsune Miku: Project Diva Future Tone (PS4)

Deweloper: SEGA | Wydawca: SEGA | Gatunek: Rytmiczna/muzyczna

Kolejna odsłona rytmicznej serii z wirtualną gwiazdą vocaloidową Hatsune Miku. Tym razem jest to ponad 200 utworów z Project Diva oraz Project Mirai oraz automatów arcade'owych. Rozgrywka tradycyjnie już polega na wciskaniu odpowiednich przycisków pada w rytm piosenek, których teledyski lecą w tle, a wraz z postępami odblokujemy nowe stroje i akcesoria dla naszych postaci.

Xenoraid (PS Vita)

Deweloper: 10Tons Ltd. | Wydawca: 10Tons Ltd. | Gatunek: Shoot 'em Up

Dostaliśmy już Xenoraid (PS Vita) na PS4, teraz czas na handhelda. Na pierwszy rzut oka jest to zwykły shoot'em up, gdzie lecimy do góry w przestrzeni kosmicznej i nieustannie ostrzeliwujemy nadlatujące zagrożenia. Tutaj jednak nie możemy trzymać ciągle palca na spuście przegrzewającej się broni i na zmianę kierujemy kilkoma statkami bojowymi naraz, a te występują w kilku odmiennych klasach. Wersja na konsolę stacjonarną zdobyła w naszej recenzji mocne 8,5/10.

Road Redemption (PS4)

Deweloper: Dark Seas Interactive | Wydawca: Dark Seas Interactive | Gatunek: Akcja

Duchowy następca starusieńskiego Road Rash, w którym bierzemy udział w wyścigach motocyklowych i staramy się zabić(a przynajmniej porządnie potłuc) innych uczestników. Do wykorzystania czekają takie bronie jak gazrurki, maczety, pistolety i uzi, a cała ta walka na drodze wymaga ostrożności, gdyż często jedziemy pod prąd, a ulice nie są puste. Dodatkowo za eliminację wrogów dostajemy pieniądze, za które po śmierci ulepszamy naszego bohatera.

2064: Read Only Memories (PS4)

Deweloper: MidBoss | Wydawca: MidBoss | Gatunek: Visual Novel

2064: Read Only Memories (PS4) przeniesie nas w przyszłość do futurystycznego San Francisco. Nasz bohater, zapracowany i zmęczony życiem dziennikarz, próbuje odnaleźć zaginionego przyjaciela, a pomoże mu w tym pierwsza na świecie świadoma maszyna Turing. Wszystko w typowymi dla gatunku visual novel scenkami z "gadającymi głowami" i w rozpikselowanej oprawie retro.

Siegecraft Commander (PS4)

Deweloper: Blowfish Studios | Wydawca: Blowfish Studios | Gatunek: Strategia

Siegecraft Commander to nietypowy przedstawiciel gatunku strategii czasu rzeczywistego, w którym rozbudowujemy bazę tworząc swego rodzaju siatkę budynków. Celem jest zniszczenie bazy przeciwnika, a niszczenie jego konstrukcji odbywa się poprzez wysyłanie jednostek i samodzielne rażenie z wieżyczek, ale też trzeba robić to umiejętnie, gdyż zniszczenie ważnego punktu "siatki" może spowodować unicestwienie wielu przynależących do niego obiektów. Dostępny będzie również tryb sieciowy, gdzie znajdzie się wybór między rozgrywką RTS-ową a grą turową.

Gravity Rush 2 (PS4)

Deweloper: Sony Japan Studios | Wydawca: Sony Interactive Entertainment | Gatunek: Akcja/Otwarty świat

Po opóźnieniu premiery, kontynuacja świetnie przyjętego Gravity Rush™ (PS Vita) w końcu przedstawi dalsze losy Kat. Pozbawiona mocy bohaterka trafi do dryfującego w powietrzu Banga Village, gdzie wydobywa się rudę grawitacyjną. Naszym zadaniem będzie odzyskanie mocy i odnalezienie przyjaciół, a zrobimy to poprzez eksplorację oraz walkę z ludzkimi i mechanicznymi wrogami. W starciach posłużymy się zresztą aż trzema stylami walki. Do tego dwa i pół raza większy świat niż w poprzedniczce, asynchroniczne multi i... brak wersji na PS Vitę.

Tagi: PlayStation 4 playstation vita przegląd premier

Przejdź do strony