SKLEP
652V

Muzyka Gracza: Turrican Anthology & Soul Calibur V

W dzisiejszym odcinku Muzyki Gracza kolejny miszmasz gatunkowy. Z jednej strony bombastyczno – symfoniczny Soul Calibur V, trochę popsuty przez gości z zachodu, z drugiej Turrican Anthology Soundtrack czyli Kickstarter zrobiony dobrze. Wszystkie szczegóły poniżej.

Piąta część Soul Calibur jest jak bombonierka; mnóstwo łakoci, ale spróbujcie zjeść wszystkie naraz. Najwytrwalsi za pierwszym podejściem zatrzymają się najdalej w połowie, a i pewnie nie bez rewolucji żołądkowych po drodze. Można obwiniać za taki stan rzeczy zachodnią myśl muzyczną (novum dla serii), szczególnie w wykonaniu Inona Zura oraz Andrew Aversy – nie popisali się. Błyszczą natomiast Japończycy z Hirokim Kikutą na czele, finezyjnie operując symfonią, czy to prawdziwą czy syntetyczną. Jako wierny i oddany fan Zachodu wyróżniłbym jeszcze Crisa Velasco, którego kompozycjami (raptem 5 sztuk) można by z kolei burzyć ściany.
 
 
 
Teoretycznie Chris Huelsbeck z drobnymi wyjątkami nie robi nic nowego poza odświeżaniem dawnego repertuaru. Jednocześnie niemiecki kompozytor nadal pozostaje jednym z najbardziej popularnych i utalentowanych twórców muzyki z gier. Potwierdził to już Thomas Böcker wyróżniając swojego rodaka fantastycznym koncertem, potwierdzili także fani, oferując z własnej kieszenie ponad 170 000 dolarów na Turrican Anthology Soundtrack. Ich pieniądze nie poszły na marne – ogrom pracy, jaki włożono w poszczególne aranżacje poraża. Wszystkie 4 ścieżki nagrano od początku, zachowując jednocześnie urok oryginalnej, teraz już mocno archaicznej elektroniki. Dodajmy jeszcze ekskluzywne wydanie płytowe, tony materiałów dodatkowych i mamy reedycję doskonałą. Póki co nikt nie wrzucił interesującego mnie utworu na YouTube, dlatego posiłkuję się wersją klasyczną. Po aktualne odsyłam już na bandcampowe konto artysty.
 

Tagi: muzyka gracza redakcja

Miesięcznik PSX Extreme