SKLEP
Daniel Stroński Daniel Stroński 22.03.2015
Ranker: 12 najciekawszych występów gościnnych w bijatykach
2005V

Ranker: 12 najciekawszych występów gościnnych w bijatykach

Czego szuka Kratos w Mortal Kombat (PS3)? Jakim cudem postać z Tekkena pojawiła się w Naruto Shippuden™: Ultimate Ninja®: Storm 2 (PS3)? Predator i Jason z Piątku 13-go zostali ostatnio potwierdzeni jako dodatkowe postaci w Mortal Kombat X (PS4), a my sprawdzamy, jakież to inne gwiazdy pojawiały się gościnnie w bijatykach na konsolach PlayStation.

W zestawieniu nie braliśmy pod uwagę postaci, których obecność wyjaśniałaby cross-overowa tematyka tytułu. Nie znajdziecie tu także Ryu Hayabusy z serii Dead or Alive, gdyż zagościł tam na stałe, żaden z niego jednorazowy gość.

Kratos – Mortal Kombat (PS3)

Bóg wojny ze swoimi szybkimi combosami i brutalnymi finisherami wydaje się wręcz stworzony do serii Mortal Kombat. To samo pomyśleli deweloperzy wydanej w 2011 roku odsłony gry, gdzie Kratos zaliczył gościnny występ. Ostrza na łańcuchach, pięści Herkulesa, ataki wzbogacane QTE i nieustanny fuck na twarzy. Nawet gdy jest ofiarą rozmaitych Fatality, zazwyczaj znosi je z godnością i nie daje wrogowi satysfakcji ujrzenia strachu w oczach mordercy bogów.

Darth Vader i Mistrz Yoda - Soul Calibur IV (PS3)

Soul Calibur – seria bijatyk 3D bazujących na walce bronią białą, zwykle mieczami. Ale żeby świetlnymi? Mając kilka miesięcy do premiery Star Wars: The Force Unleashed, SC IV wchodzi na rynek z gościnnym udziałem Starkillera, Dartha Vadera (PS3) oraz Mistrza Yody (X360), którzy później przestali być postaciami na wyłączność dla tych platform. Korzystanie z Mocy, miecze świetlne, które nie przecinają wroga ani jego broni… Jedi i Sith zwyczajnie nie pasowali gry, ale któż odmówiłby sobie wypróbowania kultowych wojowników w porządnej bijatyce?

Lars Alexandersson - Naruto Shippuden™: Ultimate Ninja®: Storm 2 (PS3)

Lars, syn Heihachiego, zadebiutował w serii Tekken dość późno, bo dopiero w Tekken 6: Bloodline Rebellion. Jego alternatywny strój wyglądał nader dziwnie, lecz ostatecznie dobrze się wpasował w uniwersum Naruto, gdzie podciągnięto postać cel-shadingiem i wrzucono do walk z innymi wojownikami ninja. No, może zamiast gwiazdek czy noży do rzucania Lars korzysta z miniguna, ale nikt nie jest idealny.

Tagi: bijatyki mortal kombat publicystyka ranker soul calibur tekken

Przejdź do strony

Miesięcznik PSX Extreme