Daniel Stroński Daniel Stroński 17.08.2014
Gamescom 2014 w pigułce
1781V

Gamescom 2014 w pigułce

Targi Gamescom 2014 dobiegły końca, lecz śledzący na bieżąco wszystkie informacje gracze mogli coś pominąć. W przejrzystej formie przypominamy o nowych materiałach z gier, wypowiedziach twórców i świeżo zapowiedzianych produkcjach.

Największe tytuły znajdziecie na dwóch pierwszych stronach w kolejności alfabetycznej, a na ostatniej czeka na Was reszta informacji dotyczących znanych nam produkcji, jak i tych zupełnie nowych.

Assassin’s Creed Rogue (PS3)

Templariusz i były asasyn, który teraz poluje na swoich dawnych braci – tak Ubisoft przekonuje nas, że nadchodzący wyłącznie na poprzednią generację Assassin's Creed Rogue (PS3) nie jest zwykłym odcinaniem kuponów. Cóż, główny bohater Shay Patrick Cormac posiada bogaty arsenał nowych zabawek, z kolei rozgrywka z walk na morzu powoduje mieszane uczucia. Zniszczalne góry lodowe, prototypy karabinów maszynowych i zamarznięte wraki statków na miejscu, ale deja vu nieodłączne. Na szczęście sceptycy mogą zainteresować się…

Assassin’s Creed Unity (PS4)

A w Paryżu źle się dzieje. W końcu krwawa rewolucja nadchodzi! Bo w kwestii zwiastunów jest solidnie - sprawdźcie to cudo z przygrywającym pianinem w tle! I nie zapomnijcie o galerii, w której m. in. zrzut z doboru wdzianka naszego asasyna, a to będzie miało wiele współczynników, jak obrona z bliska i na dystans czy łatwość wtapiania się w tłum. Jeszcze 11 minut z cichej rozgrywki, zanim przeczytacie o powracających mikrotransakcjach i zobaczycie porównanie obecnej grafiki z tym, co pokazywano na E3. Że co, że dwie odsłony w roku to za dużo? Ubi twierdzi, że to tylko opinia marudzącej mniejszości. I co tu począć?

Battlefield: Hardline (PS4/PS3)

Kiedy kampanie w topowych FPS-ach są coraz krótsze, Battlefield: Hardline (PS4) dumnie zapewnia o co najmniej siedmiu godzinach spędzonych na poznawaniu trybu fabularnego. A mówi się o dwukrotnie dłuższym przechodzeniu bez pośpiechu! Coby podsycić apetyt, zaprezentowano 12 minut z podzielonej na odcinki kampanii. Bez czołgów, żołnierzy i bomb atomowych, ale też jest fajnie! Choć nie można skupiać się wyłącznie na przystawkach – zwiastun multiplayerowego odbijania zakładnika jest nieco bardziej… wybuchowy.

Bloodborne (PS4)

Dark Souls z bronią palną? Czemu nie! Ale na cóż strzelby, gdy ogromna kosa przetnie w pół przeciwnika, a zalewająca naszego bohatera krew odnowi mu życie – i wiadomo już skąd ten tytuł. Dlatego czym prędzej łapcie się za zwiastun i galerię, a jak Wam mało, to mamy też miniprzeciek z rozgrywki]. I mini jest tu uzasadnione! A jeśli poziom trudności serii Souls to nie Wasza bajka, spokojnie – twórcy zapewniają, że nie chcą karać graczy. Tylko czy to dobrze?

Call of Duty: Advanced Warfare (PS4/PS3)

Nowe Call of Duty stawia na egzoszkielety i mechy, tyle że pokazany w akcji Goliath za bardzo nasuwa skojarzenie z pewną grą zaczynającą się na literkę „T” i kończącą na „itanfall”. Co innego pokaz zniszczeń, na jakie pozwala nowy silnik], składający się z niedbałej jazdy autem i wymiany ognia między kangurami żołnierzami uzbrojonymi w egzoszkielety. To może przejdźmy do galerii i przypomnijmy o potwierdzonym split-screenie. Tyle od Activision.

Destiny (PS4/PS3)

Po całkiem długiej becie (z której starcie odmiennych opinii znajdziecie tutaj), Destiny (PS4) dalej czaruje graczy. Tym razem Bungie zaserwowało zwiastun trybu PvP, bo w końcu tym będzie tytuł stał, ale nie zapomniano też o zrzutach. Coś dla oka, ale też i dla ucha – sam Paul McCartney weźmie udział w tworzeniu muzyki do gry. Na koniec filmik przedstawiający Marsa z Marsem na tle Marsa. Zresztą zobaczcie sami.

Dragon Age: Inkwizycja (PS4/PS3)

Czujecie się oszukani przez zwiastuny? Deweloperzy obiecują gruszki na wierzbie? Czas ukrócić te herezje! Wcielcie się w inkwizytora podczas ośmiu minut rozgrywki. Jest kolorowo, jest efektownie, jest taktycznie. Następny w kolejce czeka zwiastun z niemilcami krainy Thedas, a skoro już wszystko chce nas zabić (i najczęściej obrzydliwie wygląda), wypadałoby wykuć sobie porządny miecz. Tutaj do gry wejdzie rozbudowany crafting pozwalający ze sztabki srebra wykonać własny oręż, czyli Adam Słodowy wpada z wizytą do BioWare. Na wszelki wypadek kryjcie go przed Dorianem!

Driveclub (PS4)

Przepiękne wyścigi od Evolution Studios dostaną tryb fotograficzny i dynamiczne efekty pogodowe dopiero po premierze, ale targi przyniosły wystarczająco długi materiał z rozgrywki], by niezdecydowani się zakochali i, pomimo opóźnienia wspomnianych ficzerów, złożyli preordera. Widzieliśmy też znacznie krótszą prezentację zmiennego cyklu dnia i nocy oraz pobudzający wyobraźnię zwiastun, który przypomina, że nasz klub to nie tylko prowadzone przez nas auto. Do tego loadingi poniżej 10 sekund! I wiemy, że ciężko docenić zrzuty z gier obecnej generacji na małych obrazkach, ale Driveclub (PS4) nieco przesadził ze swoją rozdzielczością screenshotów 8000x4500.

Far Cry 4 (PS4/PS3)

Co nowego z himalajskiego Kyrat w Far Cry 4 (PS4)? Dużo soczystego mięsa! I to same konkrety – malownicza galeria oraz zwiastun z zaśnieżonych i zielonych terenów + odrobina spirytualistycznego świata czasów starożytnych Shangri-La. Zobaczcie te wybuchające strzały i mitycznego tygrysa… który walczy u naszego boku! Cooo? Dokładnie tak! Kolejnym przystankiem jest samo Shangri-La na rozgrywce z komentarzem jednego z twórców. Na deser słowo o trybie wieloosobowym i edytorze map oraz jak będzie działała darmowa przepustka dla znajomych, ale co z tego, gdy preorder już dawno złożony?

Tagi: assassin's creed rogue Assassin's Creed Unity battlefield: hardline bloodborne call of duty: advanced warfare destiny dragon age: inkwizyc fifa 15 gamescom 2014 gc 2014 konferencje pes 2015 playstation 3 PlayStation 4 wiedźmin

Przejdź do strony