Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 24.07.2014
Przegląd gier F2P na PlayStation 3
1857V

Przegląd gier F2P na PlayStation 3

W dzisiejszym zestawieniu przyjrzymy się dziesięciu „darmowym” grom. Jak widać w tekście, nie jest to taki sztywny system jak mogłoby się wydawać. Są tutaj też gry wyglądające bardziej jak wersja testowa pełnego produktu. Nawet jeśli je pominiemy, to wciąż pozostaje problem tego, jak dużo pieniędzy twórcy starają się od nas wyciągnąć. Jak się to ma w przypadku tytułów aktualnie dostępnych w PlayStation Store?

Ace Combat Infinity (PS3)

Infinity to najnowsza gra z dystrybucją opartą się na systemie F2P. Serii Ace Combat nie trzeba raczej nikomu przedstawiać – na PlayStation istnieje już od 1995 roku, a jej najnowsza odsłona łączy w sobie najbardziej atrakcyjne elementy pozostałych kilkunastu części. W menu głównym mamy do wyboru kampanię dla pojedynczego gracza oraz możliwość współpracy z innymi w sieci. Pierwsze dwie misje kampanii można przejść zaraz po rozpoczęciu gry, ale na trzecią trzeba wydać ogromną ilość wirtualnej gotówki. Trwa to naprawdę długo, więc jeśli komuś zależy na poznaniu kampanii to pozostaje albo uzbroić się w cierpliwość, albo przeznaczyć na to prawdziwe pieniądze. Jest to wydatek rzędu 59 złotych. Tryb gry sieciowej póki co jest oparty na jednym rodzaju rozgrywki, polegającym na współpracy między graczami w niszczeniu przeciwników obdarzonych sztuczną inteligencją. Jest jednak możliwość, że zostanie wprowadzony Team Deathmatch. Jeśli chodzi o sam system F2P to jest to bardzo dobrze rozwiązane. Pogramy wiele godzin za darmo tym bardziej jeśli dobrze sobie radzimy. Sam dostawałem średnio dwie jednostki paliwa po rozegranej misji i do tej pory uzbierałem ich kilkanaście – plus trzy, które uzupełniają się co 4 godziny sztuka. Jeśli jednak chcemy sobie kupić paliwo to musimy wydać od 4 do 144 złotych. Warto sprawdzić ten tytuł, zwłaszcza jeśli jest się fanem serii. Z kolei osoby, które nie miały wcześniej styczności z uniwersum może on przekonać do zapoznania się z nim. Więcej szczegółów w naszej recenzji.

DC Universe Online (PS3)

DCUO to MMORPG oparte na uniwersum komiksów DC. Początkowo gra wymagała abonamentu, ale pod koniec 2011 roku przeszła na model F2P. Pierwsze co robimy po jej odpaleniu to stworzenie własnego super bohatera, któremu dobieramy mentora w postaci Supermana, Batmana, Jokera czy innych osobistości znanych z kartek przepełnionych rysunkami. W następnej kolejności decydujemy czy gramy w trybie PvE czy PvP. Pierwszy to klasyczne MMO, w którym wykonujemy zadania poboczne oraz te które otrzymujemy od mentorów. Wiele z nich polega na pomaganiu lub utrudnianiu życia mieszkańcom miasta Gotham. Możemy więc pomóc policji pozbyć się zbirów, lub wziąć udział w rabunku opancerzonej ciężarówki – wszystko zależy od tego po czyjej stronie staniemy. W drugim trybie walczymy z innymi graczami, a po wygranej odblokowujemy dodatkowy ekwipunek. DCUO nie wymaga od nas zbyt dużej ilości kasy – mikropłatności są całkowicie opcjonalne. Mimo wszystko, bez nabycia płatnych dodatków nie możemy zdobywać trofeów – abonament na miesiąc to koszt 54 złotych, a na 180 dni 229 złotych, zaś ceny dodatków kupowanych osobno nie przekraczają 45 złotych. Warto jednak skosztować tego produktu, by przekonać się czy wciągnie nas tak jak resztę graczy. Więcej w naszej recenzji.

Tagi: free 2 play playstation 3

Przejdź do strony