Daniel Stroński Daniel Stroński 17.07.2014
10 najlepszych gier o smartfonowych korzeniach
1470V

10 najlepszych gier o smartfonowych korzeniach

Zwykle "prawdziwi" gracze odcinają się od casuali, gardząc ich telefonowymi popierdółkami, kiedy w rzeczywistości na tabletach i smartfonach powstają nieraz świetne produkcje i tym najlepszym uda się czasem przebić na konsole. Wybraliśmy dziesiątkę najciekawszych portów.

Draw Slasher (19 zł PS Vita)

 

Nawet jeśli nie interesujecie się smartfonowymi produkcjami, z pewnością słyszeliście o Fruit Ninja (dostępnym także na PS Vicie), jednak ciachaniu palcem skaczących owoców czegoś brakowało. Draw Slasher zaoferował podobną radochę z używania dotykowej katany, lecz dodał fabułę, ciekawie zaprojektowane walki z bossami i rzeczywistą postać wojownika ninja. Sam tryb Story to zabawa na dobrych kilka godzin, a dodając do tego masę wyzwań, zabawne one-linery i przeciwników (małpo-pirato-nieumarłych) wymagających odpowiedniego podejścia – jest moc!

 

 

Nun Attack (9,50 zł PS Vita)

 

Jak trwoga, to do Boga, szczególnie gdy Upadła Zakonnica wysyła z piekła sługi zła, by zniszczyły świat śmiertelników. Na ratunek przybywa więc oddział zakonnic uzbrojonych w rewolwery, kałachy i snajperki, a czasem nawet Bóg dopomoże jakimś Cudem. Potyczki polegają na zarządzaniu drużyną sióstr zakonnych, przemieszczając każdą na dogodną pozycję i wskazują im cele. Wyeliminowano mikrotransakcje z telefonowego oryginału, więc ulepszanie ponad 80 broni polega wyłącznie na grindzie, ale szybko Wam się ten grind nie znudzi.

 

 

Dungeon Hunter: Alliance (79 zł PS Vita, 49 zł PS3)

 

Nie do końca port ze smartfonów, a gra wywodząca się z popularnej na mobilniakach serii, która dorobiła się aż czterech części. Dungeon Hunter najprościej nazwać uboższym klonem Diablo – to hack’n’slash, który wyrwie Wam z życia wiele godzin w przyjemniejszej formie, niż telefonowe zasłanianie sobie palcami połowy ekranu. Gra na PS Vicie dorobiła się pudełka (i pudełkowej ceny), przez co gracze szukali w niej czegoś więcej niż porządnej smartfonówki i wielu się z tego powodu przeliczyło. Trzy klasy (wojownik, mag, łotrzyk), hordy potworów i tony żelastwa – czego więcej może chcieć fan gatunku?

 

Tagi: age of zombies android draw slasher dungeon hunter iOS plants vs. zombies playstation 3 PlayStation 4 playstation vita smartfony tablety telefony towerfall ascension

Przejdź do strony