SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.03.2014
Ranker: Pięć kontynuacji gier z PS3, które powinny trafić na PS4
2053V

Ranker: Pięć kontynuacji gier z PS3, które powinny trafić na PS4

Nowa generacja konsol to idealny moment, by przedstawić graczom nowe marki. Jednak nie ukrywajmy - kontynuacje (te dobre) są potrzebne i wyczekiwane przez wielu. Postanowiłem wytypować pięć kontynuacji gier z PS3, które powinny trafić na PS4. Zanim zapytacie, dlaczego nie ma tej, czy tamtej gry - wybierałem tytuły, które na ten moment nie powstają i niewiele wskazuje, by były tworzone. A tworzone być powinny.

Dragon's Dogma 2

Zaczynamy z grubej rury. Gdy Capcom pierwszy raz pokazał nam materiały z Deep Down, wszyscy myśleli, że doczekaliśmy się następcy tego czarnego konia gatunku aRPG. Niestety, po drodze zdecydowano, że całość pójdzie w kierunku sieciowej gry F2P, więc na Dragon's Dogma 2 przyjdzie nam poczekać. Producenci w japońskiej firmie przebąkują, że chętnie zajęliby się tym projektem, a nieoficjalnie mówi się, że gdy tylko znajdą się ludzie, czas i pieniądz, to gra dostanie zielone światło. Ciężko w to nie wierzyć, gdy Dragon's Dogma było faktycznym zaskoczeniem w Capcomie i przerosło oczekiwania. To, co było problemem na PS3, na nowej generacji by znikło – dławiąca się animacja, pop-up, słaba grafika i pustki w świecie. Na PS4 bez wątpienia gra robiłaby niesamowite wrażenie i miejmy nadzieję, że tak się stanie.

Red Dead Redemption 2

Na ten temat w sumie nie musiałbym nawet zbyt wiele pisać. Wraz z GTA V Rockstar pokazał, że potrafi stworzyć niesamowity tytuł i GTA IV było tylko wypadkiem przy pracy. Mi osobiście Read Dead Redemption nie przypadło do gustu jak innym, ale doceniam kreację świata. Wjazd do Meksyku zapamiętam na bardzo długu, a oczyma wyobraźni widzę, jak może wyglądać ten tytuł na kilkukrotnie mocniejszych konsolach. Świat byłby ogromny, zaludniony, pełny losowych wydarzeń i podlany niesamowitym designem. Aż człowiekowi chce się siąść nad Rio Grande, rozpalić ognisko i siedzieć w wirtualnej nocy, oglądając gwiazdy. W teorii plotki mówią, że gra powstaje. I pewno powstanie, pytanie - za ile lat?

Tagi: darksiders dragon's dogma far cry: blood dragon mortal kombat publicystyka ranker red dea redemption

Przejdź do strony

Miesięcznik PSX Extreme