516V

Ranker: Zakończmy ten świat z przytupem

Jak zapewne dobrze wiecie (albo i nie), na 21 grudnia 2012 roku został zaplanowany kolejny (…) koniec świata. Korzystając z okazji, iż niektórzy ludzie zaczęli już panikować i zaopatrują się w niezbędne do życia produkty, my również powinniśmy o siebie zadbać. Dlatego też postanowiłem wybrać pięć gier, w które znacznie przyjemniej będzie się grało po ewentualnej apokalipsie. Gotowi? No to jazda, bo jest w czym wybierać!

Motorstorm: Apokalipsa

W niniejszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć najnowszego „dużego” Motorstorma. Gra co prawda nieco odbiegała od tego, co mogliśmy zobaczyć w poprzednich odsłonach serii, jednakże oferowała miejsce akcji, którego próżno szukać w innych grach wyścigowych. Oto bowiem gracz trafiał tu do miasta, które zostało nawiedzone przez szereg kataklizmów. Przy akompaniamencie wybuchów, eksplozji, trzęsień ziemi i trąb powietrznych, ścigaliśmy się po pękających na jego oczach ulicach i dachach walących się budynków. Trzeba przyznać, że produkcja wprowadziła do cyklu olbrzymi powiew świeżości, choć niestety nie udało jej się odnieść zbyt dużego sukcesu finansowego (na co złożyło się kilka czynników, a jednym z nich było Tsunami, jakie nawiedziło Japonię). Idealny sposób na uprzyjemnienie sobie nauki przetrwania w postapokaliptycznym świecie? Bez dwóch zdań!

Enslaved

Enslaved od ekipy Ninja Theory, która obecnie pracuje nad DmC: Devil May Cry, zaoferowało przede wszystkim nowatorskie podejście do temat postapokaliptycznego świata. Ten bowiem nie zamienił się w bezkresną pustynię, a w gigantyczną dżunglę – bez ingerencji człowieka roślinność przejęła tu pełną kontrolę nad planetą i wzięła we władanie miejsca, w którym jeszcze nie tak dawno temu rezydowali przedstawiciele naszej cywilizacji. Uczciwie trzeba przyznać, że koncepcja jaka przyświecała deweloperom w trakcie projektowania miejsca akcji, naprawdę mogła przypaść do gustu. Pomimo „takich sobie opinii”, sama gra również mogła się podobać, przede wszystkim ze względu na parę głównych bohaterów, których początkowa niechęć do siebie stopniowo przeobrażała się w coś więcej. Jeśli jeszcze nie graliście... to zaczekajcie do „naszej” apokalipsy, a potem rozsiądźcie się wygodnie z padem w ręku i porównajcie sobie ten świat z tym, który będziecie mieli za oknem. A nuż odkryjecie jakieś podobieństwa?

Tagi: 2012 apokalipsa koniec świata ranker ps3 site

Przejdź do strony