713V

Ranker: Jeśli Assassin's Creed IV, to gdzie?

Premiera Assassin's Creed III za nami, a wielu z Was z całą pewnością zobaczyło już napisy końcowe. Warto więc przycupnąć w jakimś ciemnym kąciku i podumać nad tym, gdzie i w jakim okresie historycznym mogłaby się rozgrywać akcja kolejnej odsłony serii. Ubisoft ma olbrzymie pole do popisu.

Polska z przełomu XVI i XVII wieku

Przełom XVI i XVII wieku był dla Polski niezwykle burzliwym okresem. Wtedy to doświadczyliśmy kontrreformacji (Piotr Skarga jako postać pierwszoplanowa?), a toczone przez nasze państwo wojny sprzyjały powstawaniu spisków, które idealnie nadawałyby się na zalążek fabuły kolejnego Assassin's Creed. Gracz mógłby odwiedzić takie miejsca jak Kraków, Warszawa czy chociażby Gdańsk. Dzięki temu moglibyśmy być świadkami takich wydarzeń jak pożar na Wawelu z 1595 roku lub bitwa pod Oliwą. Efektowne starcia z Assassin's Creed III mogłoby natomiast zastąpić oblężenie Moskwy, które zakończyło się klęską Polaków w sierpniu 1612 roku. Niestety są raczej bardzo niewielkie szanse na to, by powyższa wizja miała się kiedykolwiek urzeczywistnić...

Osiemnastowieczna Rosja

Akcja kolejnego Assassin's Creed mogłaby się równie dobrze toczyć za naszą wschodnią granicą. Siłę gry stanowiłoby przede wszystkim bogactwo architektoniczne otwartych na eksplorację miast – w Moskwie moglibyśmy wspiąć się nie tylko na sławną Cerkiew Wasyla Błogosławionego, lecz choćby dostać się za mury Kremla i przekonać się o wspaniałości budowli sakralnych, których likwidowanie rozpoczęto w 1918 roku. Z całą pewnością byłoby warto zahaczyć również o Petersburg, który w latach 1712-1918 pełnił rolę stolicy Imperium Rosyjskiego. Przy odrobinie samozaparcia twórcy mogliby pokazać graczom jak przebiegała Rewolucja Październikowa, która stanowiła pierwszy krok do przejęcia władzy przez komunistów. Szanse na wykonanie takiego zadania są oczywiście dużo większe, aniżeli miało to miejsce w przypadku poprzedniego „settingu”. Nie wiem jak Wy, ale ja po cichu liczę na to, że kiedyś doczekam się odsłony cyklu, której akcja rozgrywałaby się w tym niezmiernie ciekawym okresie historycznym.

Tagi: Assassin's creed ps3 site ranker ranking Ubisoft

Przejdź do strony