SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 09.07.2018
20 najciekawszych kinowych premier drugiej połowy 2018 roku
3827V

20 najciekawszych kinowych premier drugiej połowy 2018 roku

Tegoroczna jesień jest okresem gorącym nie tylko w branży gier wideo. Kinowe sale będą wprost pękać w szwach przez drugą połowę tego roku, a to za sprawą licznych premier, na które czeka wielu z nas.

W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy Wam 20 najciekawiej zapowiadających się premier drugiej połowy tego roku. Filmy ułożone zostały w takiej kolejności, w jakiej chronologicznie ukażą się na srebrnym ekranie – dla zachowania pewnej przejrzystości, zaczęliśmy zestawienie od sierpnia.

Ant-Man i Osa – 3 sierpnia 2018

Kolejny etap w wielkiej opowieści Marvela zabierze nas z bardzo ważną, w kontekście Infinity War, przygodę z Ant-Manem i jego przyjaciółki Wasp, podczas to której dowiemy się nieco więcej o mikro kwantowym świecie. A to właśnie ten niewyjaśniony jeszcze aspekt MCU może mieć kluczowe znaczenie w walce z Thanosem i przywróceniu ładowi we wszechświecie.

Mission: Impossible – Fallout – 10 sierpnia 2018

Po nieudanej walce ze słynną organizacją Syndykatu, Ethan Hunt i jego ekipa muszą zmierzyć się nie tylko ze swoimi wrogami, lecz także i nieubłaganie upływającym czasem. Czy tym razem udam im się wygrać?

Krzysiu, gdzie jesteś? - 17 sierpnia 2018

Pamiętacie jeszcze Kubusia Puchatka, Tygryska, Królika czy Kłapouchego? Jeśli tak, oni również i o Was nie zapomnieli. Tak samo jak o dorosłym już Krzysiu, któremu pragną pomóc podczas życiowego zakrętu. Co się stanie gdy bajkowa ekipa odwiedzi prawdziwy świat? Tego przekonamy się już w kinie.

Bez Litości 2 – 24 sierpnia 2018

Danzel Washington powraca by wymierzać sprawiedliwość w typowym dla siebie stylu. Będzie krwawo, dynamicznie, brutalnie, ale też i z dużą dawką humoru. Czy Robert McCall da sobie radę i tym razem?

Zakonnica – 7 września 2018

Kinowe horrory przeżywają w ostatnim czasie drobny renesans, dzięki czemu pojawia się coraz ciekawych produkcji o mocnym klimacie. W Zakonnicy przeżyjemy prawdziwe chwile grozy w samym Rzymie.

Predator – 21 września 2018

Jeden z najsłynniejszych kosmicznych wojowników powraca, by skopać parę ziemskich tyłków. Tym razem ludzie mają jednak nieco więcej możliwości przeciwstawienia się najeźdźcy, a to wiąże się z ryzykownymi eksperymentami.

Johnny English: Nokaut – 21 września 2018

Rowan Atkinson powraca z filmowej emerytury i po raz trzeci już wciela się w najbardziej fajtłapowatego agenta wszech czasów. Johnny English jest błyskotliwy, przystojny, elokwentny, wysportowany i ma najlepszy zmysł do wykrywania zbrodni. No, a przynajmniej sam w to wierzy.

Venom – 5 października 2018

Jeden z najsłynniejszych przeciwników Spider-Mana po raz pierwszy występuje w solowym filmie, gdzie jako widzowie poznamy tę postać raczej od strony anty-bohatera, aniżeli najgroźniejszego przestępcy.

Hotel Transylwania 3 – 12 października 2018

Tym razem tak zwana Paka Draka wybiera się na zasłużone wakacje i w tym celu wybiera się na rejs niezwykle luksusowym statkiem. Niestety szybko okazuje się, że cała przejażdżka może zamienić się w jedną wielką katastrofę kiedy to Dracula zakochuje się w pani kapitan statku.

Pierwszy człowiek – 19 października 2018

Gdy człowiek po raz pierwszy wylądował na Księżycu, cała nasza cywilizacja wkroczyła w zupełnie nowy etap rozwoju – taki, który pozwala nam przekroczyć wszelkie granice i marzyć o niemożliwy. Film Pierwszy człowiek opowiada właśnie o tym jak Neil Armstrong postawił nogę na naszym naturalnym satelicie.

Mowgli: Chłopiec z dżungli – 26 października

Zapewne większość z was widziała kiedyś którąś z kilku odsłon Księgi Dżungli – baśniowej opowieści o chłopcu wychowującym się wśród zwierząt. Mowgli jest czymś bardzo podobnym do baśni Disney’a, lecz ukazanym od tej znacznie mroczniejszej strony.

Halloween – 26 października

Michael Myers powraca w kolejnym restarcie swoich filmowych przygód. Zapoczątkowana w 1978 roku rzeź rozpocznie się na nowo niemalże równe 40 lat później. Jeśli kochacie kino klasy B, które chce być tym kinem i zrobić to dobrze, jest to propozycja dla Was.

Bohemian Rhapsody – 2 listopada 2018

Freddie Mercury jest jednym z najpopularniejszych piosenkarzy w historii muzyki, a jego Queen obiektem istnego kultu. Film noszący tytuł najpopularniejszego utworu utalentowanego zespołu przedstawi nam historię tego, jak od przysłowiowego zera, wszyscy doszli tak wysoko.

Dziadek do orzechów i cztery królestwa – 2 listopada 2018

Dziadek do orzechów jest kolejną z klasycznych opowieści, którą Disney pragnie przywrócić do czasów współczesnych. Wydana jeszcze w 1816 roku baśń autorstwa E.T.A. Hoffmann jest jak widać na tyle ponadczasowa, że i dziś jest wielu chętnych, aby poznać ją na nowo.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – 16 listopada 2018

Druga z zaplanowanych aż pięciu odsłon Fantastycznych zwierząt, przybliży nam losy bohaterów magicznego świata wykreowanego przez J.K. Rowling, w 1927 roku – kilka miesięcy po tym, jak Newt w końcu zdemaskował i pomógł schwytać Gellerta Grindelwalda.

Creed II – 23 listopada 2018

W drugiej części Creeda zobaczymy kolejny ważny etap w życiu oraz karierze syna Apollo Creeda, czyli Adonisa Creeda. Tym razem będziemy świadkami przygotowań odważnego młodzieńca do bardzo ważnej walki, która to może zdecydować o rozwoju jego kariery. Lecz zanim do niej dojdzie, Creed musi uporać się z przeszłością.

Robin Hood: Początek – 29 listopada

Po raz kolejny już będziemy mieli okazję poznać tego, który zabierał bogatym, by rozdawać biednym. Robin Hood znów zawojuje lasy Sherwood i wymierzy sprawiedliwość samemu Szeryfowi z Nottingham.

Aquaman – 21 grudnia 2018

Kinowe Uniwersum DC również rozpoczęło rozwijać się w tym samym kierunku co Marvel Cinematic Universe. Tym razem na scenę wchodzi Aquaman – niezwyciężony Król Siedmiu Mórz będzie musiał zmierzyć się nie tylko z zewnętrznym zagrożeniem pustoszącym świat, lecz i rozpoczynającym się na Atlantydzie buntem.

[Zwiastuna brak]

Mary Poppins powraca – 25 grudnia 2018

Bohaterka jednej z najlepszych serii baśniowych opowieści lat 30-tych XX wieku powraca na ekrany kin. W 1964 roku mogliśmy ujrzeć fantastyczną ekranizację jednego dzieł Pameli L. Travers, teraz zaś Disney pragnie pokazać na srebrnym ekranie wydarzenia z drugiej księgi zatytułowanej „Mary Poppins wraca”.

Spider-Man Uniwersum – 25 grudnia 2018

Kolejna opowieść o Spider-Manie nie nawiązuje do obecnych kinowych dokonań Marvela, lecz stawia na poboczne wątki, które głównie zainteresują przede wszystkim fanów komiksów. Znane na Zachodzie jako Spider-Man: Into the Spider-Verse nie pokazuje nam Petera Parkera lecz Milesa Moralesa.

Tagi: data premiery kącik filmowy kino premiery kinowe top 20

Miesięcznik PSX Extreme