Dariusz Piotrowski Dariusz Piotrowski 17.06.2018
BLOGowisko #2: Czerwiec
373V

BLOGowisko #2: Czerwiec

Drugi tydzień czerwca stał pod znakiem targów E3 - święta graczy z całego świata - a także Waszej dużej aktywności w dziale blogów na PPE. Nie przedłużając zbytnio zapraszam "do środka" na kolejne podsumowanie twórczości naszej społeczności!

W poprzednim odcinku zwycięzcą naszej sondy okazał się wpis drPaina - Piątkowa GROmada #87 i to właśnie ten blog trafia jako pierwszy do miesięcznego finału zabawy. Pamiętajcie, że na koniec miesiąca wszyscy zwycięzcy poszczególnych zestawień tygodniowych, uzupełnią poniższą listę i zmierzą się w walce o tytuł BLOGA MIESIĄCA:

1. Piątkowa GROmada #87 (drPain)

2. Zwycięzca z drugiego tygodnia

3. Zwycięzca z trzeciego tygodnia

4. Zwycięzca z czwartego tygodnia

5. Zwycięzca z piątego tygodnia

Drogą wstępu chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy aktywnie wspierają portal swoimi wpisami, poświęcając wolny czas na to, żeby inni mogli poznać różne, ciekawe tematy jakie poruszacie. Bez znaczenia o czym piszecie - grach, sporcie, filmie, czy "dupie Maryni" - fajnie, że to robicie! 


Piątkowa GROmada #88

drPain(t) i GROmada znów otwierają zestawienie. Tym razem jednak portalowy "doktorek" wziął przykład z największych naszej branży i niczym Rockstar w przypadku RDR2 i edycji kolekcjonerskiej bez gry, wydał bloga bez... swojego tekstu :) Jak się uczyć, to tylko od najlepszych ;) W ostatniej GROmadzie poczytacie nieco (a jakże!) o grach (Call of Duty: WW2, Harry Potter), w jakie zagrywają się CharyChelak i TyskiPL - znani blogerzy z PPE. Na co możecie jeszcze liczyć czytając notkę? Jest trochę o targach E3, a i komentarze jak zwykle ciekawe. Na pewno warto zajrzeć!

AUTOR:

drPain

VOLT:

466

KOMENTARZE:

161

OCENA (+/-):

33


Co po(prze)suwałbyś suwakiem?

sklariX poruszył fajny temat - wziął na warsztat sprawy związane ze swobodą (tak to nazwijmy) gracza, w kwestii wyboru pewnych elementów zawartych w grach, jak np. golizna, brutalność, czy nawet fizyka. Wszystko opisane w osobnych podpunktach i podparte przykładami z różnych pozycji, więc jeśli jakimś cudem nie przeczytaliście wpisu, to klikajcie w link i zapoznajcie się z treścią. Ciekawostką jest też fakt, że w komentarzach ostatecznie rozwiązuje się zagadka używania słowa "bynajmniej" :P Zapraszam i polecam!

AUTOR:

skalariX

VOLT:

121

KOMENTARZE:

19

OCENA (+/-):

18


Snake? Snaaaaaaaake!

Blog KamilossaPL w którym opisuje swoje wrażenia z gry Metal Gear Solid 5. Dla autora to pierwszy kontakt z serią Hideo, więc można liczyć na obiektywną opinię o tej pozycji. A Wy? Jak wspominacie "piątkę"? Jesteście fanami Węża, czy raczej wolicie przygody Sama Fishera? Wpadnijcie i zostawcie swój komentarz.

AUTOR:

KamilossPL

VOLT:

137

KOMENTARZE:

36

OCENA (+/-):

12


Księżniczka i wspomnienia poprzedniego pociągu hajpu konduktora Sakuraia, czyli krótko o Sm4shu przed Smashem 5.

Baaaardzo obszerny wpis Princess Nue o Super Smash Bros - flagowej "nawalance" od Nintendo. Ja osobiście nie przepadam za produkcją i miałem z nią raczej mały kontakt, ale jeśli jesteś fanem Big N i nie możesz odczekać się kolejnej części tego "mordobicia", to z pewnością wpis Cię zainteresuje.

AUTOR:

Princess Nue

VOLT:

57

KOMENTARZE:

1

OCENA (+/-):

8


Nintendo News #2

Kolejna porcja newsów ze świata Nintendo od vladpaskovicha. W tekście jak zwykle znajdziecie sporo ciekawostek, a wszystko podane w łatwy i czytelny dla odbiorcy sposób. Spragnieni wiedzy? Klikajcie w link, a wszystko znajdziecie ;)

AUTOR:

vladpaskovich

VOLT:

71

KOMENTARZE:

2

OCENA (+/-):

10


Za pięć E3

CharyChelak podgrzewa atmosferę przed E3 i szybko podsumowuje czym dziś tak naprawdę są te targi. Oczywiście każdy z nas wie, że to jedno z ważniejszych wydarzeń w branży, ale czy aby na pewno nie straciło ono na swojej renomie? Jeżeli chcecie podzielić się swoimi odczuciami to wbijajcie w blog i atakujcie sekcje komentarzy!

AUTOR:

CharyChelak

VOLT:

58

KOMENTARZE:

4

OCENA (+/-):

5


BlogCraft Vier (IV)

Croft w swoim kolejnym wpisie raczy nas "chińskimi" przebojami, a gdzieś pośród tego muzycznego splendoru znajdziecie nawet coś na temat gier (Division). Wchodzicie w to?

AUTOR:

Croft

VOLT:

50

KOMENTARZE:

3

OCENA (+/-):

0


Przegląd wybranych gier doomopodobnych na Amigę

veteranus serwuje nam sporą dawkę tekstu, w której cofa nas do przeszłości, a konkretniej do czasów Amigi i gier "doomopodobnych". Jak sam autor wskazuje w swoim tekście - tak właśnie kiedyś mówiło się na wszystkie pozycje z gatunku FPS. W notce znajdziecie zestawienie kilku takich tytułów, a także dowiecie się co charakteryzowało te starsze produkcje i ogólnie poczytacie, że "kiedyś to było" :D

AUTOR:

veteranus

VOLT:

132

KOMENTARZE:

23

OCENA (+/-):

15


Nowa gra From Software. Co to może być ?

Przemkod21 w swoim wpisie, który spłodził z telefonu (wow - nieźle) zbiera do kupy wszystkie informacje i rozważa czym może być najnowsza gra od chłopaków z From Software. Jeśli chcecie się dołączyć do dyskusji, to klikajcie w link, czytajcie i komentujcie.

AUTOR:

Przemkod21

VOLT:

120

KOMENTARZE:

10

OCENA (+/-):

5


Działo się... #21

Oj działo się, działo! Liquid Snake 2.0 w kolejnym swoim podsumowaniu mijającego tygodnia serwuje Wam najważniejsze jego zdaniem informacje z branży. Jest tego dość sporo, bo wpis został poczyniony już po pierwszej konferencji na targach E3. 

AUTOR:

Liquid Snake 2.0

VOLT:

66

KOMENTARZE:

8

OCENA (+/-):

4


Starcie tytanów #5 Detroit: Become Human vs Donkey Kong Country: Tropical Freeze (gościnnie Caladean)

drPaint i kolejny jego cykl - Starcie tytanów. W tym odcinku do boju stają Detroid: Become Human i Donkey Kong Country: tropical Freeze, a więc całkiem nietypowa para. Jesteście ciekawi wyniku tego pojedynku? Zapraszam do odwiedzenia bloga.

AUTOR:

drPain

VOLT:

247

KOMENTARZE:

25

OCENA (+/-):

10

Tagi: #blogowiskoppe

Przejdź do strony