SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.06.2018
Kalendarz Gracza - Czerwiec 2018
2002V

Kalendarz Gracza - Czerwiec 2018

Przed nami kolejne dni przeładowane ciekawymi premierami. Niektórzy pewnie powiedzą, że najlepsze dopiero przed nami, ale czerwiec to bez wątpienia kolejny miesiąc, w którym nie będziemy się nudzić. Poznajcie najważniejsze premiery najbliższych tygodni.

BlazBlue: Cross Tag Battle

Data premiery: 05.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Nintendo Switch, PC
Producent: Arc System Works
Wydawca: PQube

Cross Tag Battle to kolejna odsłona serii BlazBlue, choć różni się ona dość znacząco od poprzedników, zarówno jeśli chodzi o system walki/mechanikę, jak i roster. W grze dostępnych jest czterdzieści postaci reprezentujących nie tylko uniwersum BlazBlue, ale też Persona, Under Night In-Birth i RWBY.

Onrush

Data premiery: 05.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: Codemasters
Wydawca: Codemasters

Bardzo nietypowe wyścigi od byłych twórców Drivecluba. To pierwsza produkcja deweloperów po dołączeniu do Codemasters, która może okazać się sporą niespodzianką czerwca. Studio oferuje cztery ciekawe tryby przepełnione akcją, walką i efektownymi wydarzeniami. 

Shaq-Fu: A Legend Reborn

Data premiery: 05.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: Big Deez Productions
Wydawca: Big Deez Productions

Shaq-Fu: A Legend Reborn nie jest typową kontynuacją, ponieważ deweloperzy dość zdecydowanie odcinają się od kontrowersyjnego pierwowzoru i jedynym elementem spajającym produkcje jest Shaquille O’Neal. Gra jest bijatyką chodzoną, w której tytułowy bohater przemierza lokacje, walczy z przeciwnikami oraz rozwija swoje umiejętności. Za każdą wykonaną misję oraz pokonanych rywali koszykarz otrzymuje punkty doświadczenia, dzięki którym może rozwijać swoje zdolności, uczyć się nowych technik oraz przygotowywać zabójcze kombinacje ciosów. 

The Elder Scrolls Online: Summerset

Data premiery: 05.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: ZeniMax Online Studios
Wydawca: Bethesda

The Elder Scrolls Online doczekało się kolejnego rozszerzenia. Twórcy pozwalają graczom wkroczyć na niewiarygodną wyspę, dzięki której zainteresowani odkryją ojczyznę elfów wysokiego rodu. Gracze mogą liczyć na między innymi nową strefę, epicki wątek fabularny, Zakon Psijiców, nową linię umiejętności, wytwarzanie biżuterii oraz nowe grupowe wyzwania PvE.

Vampyr

Data premiery: 05.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Dontnod Entertainment
Wydawca: Focus Home Interactive

Twórcy Life is Strange powracają z zupełnie nową marką. Gracze tym razem wskoczą w buty doktora-wampira, który na każdym kroku ma podejmować trudne, moralne wybory. Pod względem rozgrywki możemy liczyć na krwawe walki oraz przedstawienie mrocznego Londynu zniszczonego przez pandemię grypy. Spora niespodzianka, z której może wyrosnąć coś naprawdę mocnego. 

Warhammer 40000: Inquisitor - Martyr

Data premiery: 05.06.2018
Platforma: PC
Producent: NeocoreGames
Wydawca: NeocoreGames

RPG akcji w znanym i cenionym przez wielu uniwersum. Twórcy na ostatniej prostej zdecydowali się przełożyć premierę wersji na konsole, ale sympatycy „blachy” mogą szykować się na rozgrywkę. Deweloperzy obiecują satysfakcjonującą walkę przesiąkniętą atmosferą Warhammera.

Antigraviator

Data premiery: 06.06.2018
Platforma: PC
Producent: Cybernetic Walrus
Wydawca: Cybernetic Walrus

Takich gier wciąż brakuje na rynku. Cybernetic Walrus zostało założone przez czterech absolwentów Howest University - Digital Arts and Entertainment, czyli uczelni, która w 2017 roku została uznana „najlepszym miejscem do projektowania i tworzenia gier”. Deweloperzy zaproszą graczy do 2210 roku, gdzie śmiałkowie będą wykorzystywać statki antygrawitacyjne do dynamicznej i zaciętej rywalizacji na futurystycznych torach.

MotoGP 18

Data premiery: 07.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Milestone
Wydawca: Milestone

MotoGP 18 to kolejna odsłona serii studia Milestone. Produkcja oferuje różne warianty rozgrywki, między innymi pojedynczy wyścig, mistrzostwa (można je rozgrywać w multiplayerze), lokalne multi na podzielonym ekranie, sieciowa gra wieloosobowa, a także liczne motocykle (modele istniejące w rzeczywistości) oraz kilkanaście realnych torów.

The Banner Saga 2

Data premiery: 07.06.2018
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Stoic
Wydawca: Versus Evil

Nordycki klimat, piękny świat, wymagająca rozgrywka i satysfakcjonujące zwycięstwa. Druga część The Banner Saga w końcu debiutuje na platformie Nintendo i będzie to bez wątpienia dobra rozgrzewka przed nadciągającą „Trójką”. 

Happy Birthdays

Data premiery: 08.06.2018
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Toybox
Wydawca: NIS America

Happy Birthdays to nowa wersja Birthdays the Beginning stworzona z myślą o konsoli Nintendo. Główne założenia nie uległy zmianie. Gra pozwala nam wejść w buty zwykłego śmiertelnika, który współpracuje z pewną tajemniczą istotą. 

Nobunaga’s Ambition: Taishi

Data premiery: 08.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Nintendo Switch, PC
Producent: Koei Tecmo
Wydawca: Koei Tecmo

Nobunaga’s Ambition: Taishi to kolejna odsłona serii, która rozeszła się w ponad dziesięciu milionach egzemplarzy. Gra, podobnie jak poprzednicy, pozwala nam wejść w buty wodza dążącego do zjednoczenia rozbitej Japonii epoki Sengoku. Dbać musimy nie tylko o sprawy wojska, ale też o handel i szeroko pojętą ekonomię.

Sushi Striker: The Way of Sushido

Data premiery: 08.06.2018
Platforma: Nintendo Switch, Nintendo 3DS
Producent: Indies Zero
Wydawca: Nintendo

Sushi Striker to gra logiczno-zręcznościowa o tematyce poświęconej przyrządzaniu sushi. Założenia rozgrywki są proste: na dolnym dotykowym ekranie 3DS-a znajduje się kilka taśm produkcyjnych, na których znajdziecie różne rodzaje sushi. Nasze zadanie polega na dobieraniu dań tego samego typu, na co mamy siedem sekund. Następnie w ten sposób sklecone combo 'ciskamy' w przeciwnika.

Jurassic World Evolution

Data premiery: 12.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Frontier Developments
Wydawca: Frontier Developments

Akcja gry rozgrywa się na fikcyjnej wyspie Isla Nubar, która pojawiała się już w filmach Jurassic Park i Jurassic World. Nasze zadanie w produkcji Frontier Developments polega na zarządzaniu parkiem jurajskim – dbanie o atrakcje dla zwiedzających, finanse, a także o badania. W grze pojawiają się różne gatunki dinozaurów, ale żeby otrzymać do nich dostęp i umieścić w parku najpierw musimy odnaleźć ich szczątki. Twórcy przygotowali blisko trzydzieści stanowisk archeologicznych.

Deiland

Data premiery: 14.06.2018
Platforma: PC
Producent: Chibig
Wydawca: Chibig

Produkcja Chibig czerpie inspiracje z książki “Mały książę” autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Akcja rozgrywa się dawno, dawno temu, gdy wszechświat jest jeszcze bardzo młody. W tym uniwersum dzieci zostają wysyłane na poszczególne planety, by doprowadzić do przebudzenia tkwiącego w ich środku kryształu. Podobnie jest też z niejakim Arco, głównym bohaterem, który trafia z tym samym zadaniem na najmniejszą planetę - tytułową Deiland.

Super Bomberman R

Data premiery: 14.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Konami
Wydawca: Konami

Super Bomberman R nawiązuje do klasycznych odsłon popularnej w swoim czasie serii Bomberman. Rozgrywka wygląda podobnie: wcielamy się w tytułową postać, której specjalną umiejętnością jest to, że potrafi podkładać bomby. Bomberman przeczesuje kolejne labirynty i podkłada bomby próbując wyeliminować naprzykrzające się niespodzianki. Rozgrywka z czasem urozmaicana jest na różne sposoby, np. pojawiają się magnesy przyciągające zastawione przez nas ładunki wybuchowe. Tytuł pierwotnie trafił wyłącznie na Nintendo Switcha.

LEGO Iniemamocni

Data premiery: 15.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: Traveller's Tales
Wydawca: Warner Bros.

Traveller's Tales wzięło na warsztat uniwersum „Iniemamocnych”. Produkcja zawiera historię z dwóch filmów, a jednocześnie twórcy współpracowali z Pixarem i autorzy wspólnie opracowali dodatkowe opowieści. Gra oferuje pełną, polską lokalizację. 

Mario Tennis Aces

Data premiery: 22.06.2018
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Camelot Software Planning
Wydawca: Nintendo

Aces to kolejna (siódma) odsłona serii Mario Tennis, której pierwsza część ukazała się w latach 90. na konsoli Virtual Boy. Założenia rozgrywki pozostały niezmienione - mamy tu do czynienia z grą sportową, w której udział biorą popularne postacie z uniwersum Super Mario. Wśród nich uraczymy Mario, Luigiego, Peach, Wario, Waluigiego, Yoshiego, Donkey Konga, Bowsera, Boo i innych (nie wszyscy są jednak dostępni od początku). Jedną z największych nowości jest tryb fabularny, czym Aces nawiązuje do uważanej za jedną z lepszych części serii, czyli Mario Tennis: Power Tour z Game Boy Advance. Jego akcja rozgrywa się na wyspie, gdzie bierzemy udział w najrozmaitszych zmaganiach, w tym misjach i starciach z bossami.

The Lost Child

Data premiery: 22.06.2018
Platforma: PlayStation 4, PlayStation Vita
Producent: Kadokawa Games
Wydawca: NIS America

Akcja The Lost Child rozgrywa się w tym samym uniwersum co El Shaddai, choć obie gry różnią się niemal wszystkim. Głównym bohaterem jest dziennikarz Hayato Ibuki, który jest w trakcie przygotowywania materiału o samobójczej śmierci pewnej dziewczyny. Badając sprawę na miejscu, czyli na stacji Shinjuku, zostaje on nagle zepchnięty pod pociąg, lecz w ostatniej chwili ratuje go tajemnicza kobieta o imieniu Barcia. Hayato otrzymuje od niej walizkę, zwaną “puszką pandory”, w której znajduje się dziwna broń pozwalająca łapać i kontrolować demony oraz upadłe anioły. Wraz z nią główny bohater rusza badać sprawy o paranormalnej naturze.

Lumines Remastered

Data premiery: 26.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: Resonair
Wydawca: Enhance Games

Lumines Remastered to nowa, zremasterowana edycja pierwszej części cenionej serii Lumines, za którą odpowiadał równie ceniony game designer Tetsuya Mizuguchi. Oferuje ona m.in. poprawioną oprawę audiowizualną (na niektórych sprzętach grać można w rozdzielczości 4K) oraz wsparcie HD Rumble w przypadku Switcha.

Ys VIII: Lacrimosa of Dana

Data premiery: 26.06.2018
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Nihon Falcom
Wydawca: NIS America

Ósma część Ys, podobnie jak poprzedniczki, pozwala nam wejść w buty podróżnika Adola Christina. Tym razem podróżuje on po morzu Goethe statkiem Lombardia, próbując się dostać na kontynent Eresia. Pech chce, że na swej drodze napotka pewne problemy. Po ataku wielkiego potwora łajba tonie a Adol budzi się w nieznanym miejscu. Jak się okazuje, jest to przeklęta wyspa Seiren. Ys VIII to najbardziej rozbudowana część serii. Oferuje ona masę contentu na wiele godzin zabawy. Oprócz głównego wątku znajdziemy w niej także takie atrakcje jak swoiste tower defense polegające na obronie wioski rozbitków przed nacierającymi potworami, rozbudowywanie tejże wioski, poboczne questy otrzymywane z tablicy ogłoszeń, opcjonalne dungeony czy minigry w postaci łowienia ryb lub ochrony osady przed potworami. Jakby tego było mało, twórcy wspierali też grę dodatkami.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Data premiery: 29.06.2018
Platforma: Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: Vicarious Visions
Wydawca: Activision

Crash podbił serca fanów PlayStation 4, a teraz z trzema odpicowanymi odsłonami zapoznają się gracze na Xboksach One, Nintendo Switchach oraz komputerach osobistych. Twórcy zajęli się usprawnieniem oprawy, poprawieniem checkpointów, czy też pozwolili na manualny zapis rozgrywki. 

MXGP PRO

Data premiery: 29.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Milestone
Wydawca: Milestone

MXGP PRO to czwarta odsłona motocrossowej serii włoskiego studia Milestone. W nowej odsłonie cyklu wprowadzono szereg usprawnień. Gra działa na nieco podrasowanej wersji silnika Unreal Engine 4, co pozwoliło osiągnąć wyraźnie lepszy poziom oprawy graficznej. Co więcej, podczas rozgrywki wpływ na przebieg rywalizacji mają takie czynniki, jak dynamiczna zmiana warunków atmosferycznych czy rodzaj nawierzchni. W grze do naszej dyspozycji oddano w sumie kilkanaście starannie odwzorowanych torów znanych z prawdziwych zawodów MXGP oraz motocykle producentów takich jak KTM, Husqvarna, Honda, TM, Kawasaki oraz Yamaha.

The Crew 2

Data premiery: 29.06.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Ivory Tower
Wydawca: Ubisoft

Ivory Tower rozwinęło swoją wielką piaskownicę. Gracze tym razem wskoczą nie tylko w odpicowane samochody, ale otrzymają również możliwość popływania, czy też polatania. Gra została znacząco rozszerzona, upiększona, a w dodatku deweloperzy zajęli się usunięciem mankamentów, które przeszkadzały w pierwowzorze. Będzie oczekiwany sukces?  

Wolfenstein II: The New Colossus

Data premiery: 29.06.2018
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Panic Button
Wydawca: Bethesda

Blazkowicz powraca w dość nietypowych warunkach. Hybrydowa konsola Nintendo otrzyma wkrótce kolejny tytuł Bethesdy i sympatycy krwawych przygód muszą pamiętać o tym tytule. Trudno wyobrazić sobie lepsze wakacje od leżenia na plaży i ubijania kolejnych nazistów w The New Colossus.

 

Na jakie tytuły najbardziej czekacie? 

Tagi: data premiery kalendarz gracza kalendarz premier

Miesięcznik PSX Extreme