SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2018
Kalendarz Gracza - Maj 2018
1531V

Kalendarz Gracza - Maj 2018

Przed nami kolejny gruby miesiąc dla fanów gier! W maju nie brakuje ekskluzywnych produkcji na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switcha oraz komputery osobiste. Poznajcie najważniejsze premiery najbliższych 31 dni.

Killing Floor: Incursion

Data premiery: 01.05.2018
Platforma: PlayStation 4
Producent: Tripwire Interactive
Wydawca: Tripwire Interactive

Killing Floor jest wciąż rozwijany przez Tripwire Interactive, a najnowsza produkcja może zainteresować posiadaczy PlayStation VR. Gra pierwotnie trafiła na komputery osobiste, ale nie podbiła serc graczy.

Total War Saga: Thrones of Britannia

Data premiery: 03.05.2018
Platforma: PC
Producent: Creative Assembly
Wydawca: SEGA

Pierwszy spin-off serii Total War. W dodatkowych historiach autorzy przedstawiają mniejsze wydarzenia oraz okresy historyczne i akcja pierwszej produkcji została umiejscowiona w Wielkiej Brytanii, w 878 roku, gdy wojska prowadzone przez króla Alfreda Wielkiego zdołały zatrzymać hordy wikingów. Następnie pokonani nordyccy wojownicy zaczęli się osiedlać w Brytanii i pierwszy raz od niemal 80 lat mieszkańcy byli świadkami pokoju. Błogi stan nie trwał długo, ponieważ włodarze Anglii, Walii, Szkocji oraz Irlandii rozpoczęli walkę o wpływy, a na domiar złego do rywalizacji dołączyli Wikingowie.

City of Brass

Data premiery: 04.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Uppercut Games
Wydawca: Uppercut Games

City of Brass to gra w stylu stareńkiego Rogue (tzw. roguelike), ukazywana z perspektywy FPP. W City of Brass gracze uzbrojeni w szablę i bicz zwiedzają wypełnione potworami perskie miasto i wypełniają generowane proceduralnie (z pewnym stopniem losowości) questy.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze (2018)

Data premiery: 04.05.2018
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Nintendo
Wydawca: Nintendo

Wielki powrót Donkey Kong Country: Tropical Freeze. Ta znana i ceniona dwuwymiarowa platformówka wskoczy na nową platformę Big N i zaoferuje rozgrywkę pojedynczym JoyConem, czy też pozwala sprawdzić znacznie obniżony poziom trudności. Bez rewolucji, ale akurat tym razem nie jest potrzebna?

AO Tennis

Data premiery: 08.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Big Ant Studios
Wydawca: Big Ant Studios

Nietypowa sytuacja. AO Tennis trafiło na początku wyłącznie do Australii, zostało zniszczone w kilku recenzjach, więc autorzy oferują wersję „International”, która zawiera szereg poprawek oraz dodatkowych funkcji. Studio zadbało o między innymi – technologię PlayFace do tworzenia postaci, udoskonalony gameplay na różnych kortach, przygotowano dodatkowe warianty rozgrywki, zadbano o możliwość tworzenia kortów i stworzono rozbudowany tryb kariery.

Conan Exiles

Data premiery: 08.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Funcom
Wydawca: Deep Silver

Funcom oferuje kawał przyjemnej zabawy w świecie Conana Barbarzyńcy, a podczas rozgrywki należy przetrwać w trudnych warunkach. Na początku rozgrywki należy poszukiwać jedzenia, unikać kłopotów i zbierać cenne materiały. Później można już myśleć o postawieniu pierwszego szałasu i przygotowaniu broni, a nawet uprawianiu roślin lub hodowaniu zwierzyny. Osadzenie się w jednym miejscu jest o tyle kłopotliwe, że gracz będzie stale narażony na ataki rywali.

Destiny 2: Warmind

Data premiery: 08.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Bungie
Wydawca: Activision

Drugi fabularny dodatek do Destiny 2. Bungie w tym wypadku oferuje między innymi: całkowicie nowy najazd na legowisko: Iglica Gwiazd, nową tematyczną broń, pancerze i wyposażenie, całkiem nową aktywność: Eksterminacja Roju, całkowicie nową starożytną broń - oszczep Walkiria, nowe szturmy, nowe misje fabularne i przygody, czy też nowy zestaw lokacji na polarnych czapach Marsa.

Hyrule Warriors: Definitive Edition

Data premiery: 08.05.2018
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Omega Force
Wydawca: Nintendo

Team Ninja, Omega Force oraz Nintendo oferują produkcję łączącą cechy dwóch popularnych serii - The Legend of Zelda (historia, uniwersum) i Dynasty Warriors (gameplay). Gra wcześniej trafiła na Nintendo Wii U oraz Nintendo 3DS-a.

Pillars of Eternity 2: Deadfire

Data premiery: 08.05.2018
Platforma: PC
Producent: Obsidian Entertainment
Wydawca: THQ Nordic

Pillars of Eternity 2: Deadfire to bezpośrednia kontynuacja Pillars of Eternity. Twórcy postanowili umiejscowić wydarzenia niemal od razu po zakończeniu historii z pierwszej odsłony – ludzie odnaleźli tajemniczą statuę pod twierdzą Caed Nua, w której ukrywał się Eothas, bóg światła i odrodzenia. Mityczna postać wydostaje się na powierzchnie, doszczętnie niszczy miasto i niemal zabija głównego bohatera. Protagonista musi się pozbierać i zmiażdżyć boga.

Raging Justice

Data premiery: 08.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: MakinGames
Wydawca: Team17

Raging Justice to klasyczny beat ‘em up od studia MakinGame. W produkcji gracze trafią do skorumpowanego i zniszczonego miasta. Na każdym kroku przestępcy starają się uprzykrzyć życie porządnym mieszkańcom i to właśnie gracz musi stanąć w obronie okolicy i zająć się okolicznymi gangsterami. Twórcy postawili na „nostalgiczną oprawę”, która ma przypomnieć zainteresowanym najlepsze czasy klasycznych beat ‘em upów z lat 90., a w dodatku podczas przemierzania kolejnych ekranów skorzystamy z najróżniejszej broni, czy też wskoczymy do pojazdów.

Tacoma

Data premiery: 08.05.2018
Platforma: PlayStation 4
Producent: Fullbright Company
Wydawca: Fullbright Company

Główną bohaterką opowieści została Amy Ferrier, która rozpoczyna pracę w niezwykłym miejscu – kobieta trafia na stację krążącą w przestrzeni kosmicznej, ale choć ta lokacja powinna tętnić życiem, to jednak brakuje na niej innych ludzi. Rozgrywka w głównej mierze opiera się na eksploracji, dzięki której gracz otrzymuje informacje dotyczące stacji kosmicznej i zaczyna układać w jedną całość wszystkie rozrzucone elementy.

Battle Chasers: Nightwar

Data premiery: 15.05.2018
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Airship Syndicate
Wydawca: THQ Nordic

Produkcja Airship Syndicate powstała na podstawie komiksu Battle Chaser, który wydawano na przełomie stulecia. Historia rozgrywa się w fantastycznym świecie, który Gully, główna bohaterka dysponująca dwiema magicznymi rękawicami, przemierza w poszukiwaniu swego zaginionego ojca. Towarzyszą jej inni, jak golem, legendarny wojownik, czarodziej czy łowczyni głów. Gra w końcu trafi na Nintendo Switch i wykorzysta funkcje hybrydowej konsoli Japończyków.

Dragon's Crown Pro

Data premiery: 15.05.2018
Platforma: PlayStation 4
Producent: Vanillaware
Wydawca: Atlus

Wielki powrót Dragon’s Crown? I tak i nie. Niestety, nie jest to pełnoprawna kontynuacja, a po prostu port na PlayStation 4 oferujący poprawioną oprawę (4K), ulepszony soundtrack oraz zawiera wszystkie wcześniej wydane DLC.  Tytuł pozwala biegać po jednym serwerze z graczami na PlayStation 3 i PlayStation Vitach.

Forgotton Anne

Data premiery: 15.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Throughline Games
Wydawca: Square Enix

Logiczna platformówka przygotowana przez Throughline Games, a wydana przez Square Enix w programie Square Enix Collective. W tytule gracze wcielają się w młodą kobietę, która stara się wydostać z nietypowej krainy.

Little Witch Academia: Chamber of Time

Data premiery: 15.05.2018
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: A+ Games
Wydawca: Bandai Namco

Gra została przygotowana na podstawie anime Little Witch Academia, a za jej produkcję odpowiada studio A+ Games. Gra łączy mechaniki z RPG-ów, powieści graficznych i chodzonych bijatyk. Przemierzając bezpieczne tereny szkoły w poszukiwaniu informacji o sekretach wykonujemy mini questy, które prowadzą do dungeonów. Podążając naszą trzyosobową drużyną w prawą stronę ekranu walczymy z przeciwnikami. Każda z postaci ma własne zaklęcia jak i specjalne zdolności (np. Akko może się wskrzesić gdy zostanie zabita podczas walki).

FAR: Lone Sails

Data premiery: 17.05.2018
Platforma: PC
Producent: Okomotive
Wydawca: Mixtvision

W FAR: Lone Sails nasze zadanie polega na kierowaniu osobliwym pojazdem, którym przemierzamy postapokaliptyczny świat w poszukiwaniu śladów dawnej cywilizacji. Gra jest dwuwymiarowa. Po drodze musimy wykonywać różne czynności na pokładzie pojazdu, a jak przychodzi co do czego, usuwamy również przeszkody blokujące nam drogę. W trakcie zmagań nie natkniemy się na żadnych nieprzyjaciół.

Little Nightmares

Data premiery: 18.05.2018
Platforma: Nintendo Switch, 
Producent: Tarsier Studios
Wydawca: Bandai Namco

Mała opowieść na małej konsoli? Tarsier Studios oferuje „Małe Koszmary” również na Nintendo Switch i jest to bez wątpienia dobra platforma do poznania tej przygody. Bez wielkich usprawnień, a z pełną historią.

Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux

Data premiery: 18.05.2018
Platforma: Nintendo 3DS
Producent: Atlus
Wydawca: SEGA

Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux to japońska gra RPG wyprodukowana przez firmę Atlus. Jest to konwersja Shin Megami Tensei: Strange Journey z NDS-a wzbogaconą o nową zawartość. Najważniejsze nowość to dodanie Alex, tajemniczej, wrogo do nas nastawionej kobiety, którą napotykamy podczas eksploracji Schwarzwelt. Jej obecność wiąże się z dodaniem nowych wątków oraz zakończeń. Poza tym dodano nowy dungeon, nowe demony (jak Amon), umiejętności, a także zmodyfikowano balans rozgrywki. Dostępne są trzy stopnie trudności, co jest ukłonem zwłaszcza w stronę tych graczy, którzy nie poradziliby sobie z oryginałem. Innym ułatwieniem jest możliwość zapisu stanu gry w każdym miejscu dungeona. Na uwagę zasługują także nowe ilustracje oraz zmieniony, bardziej przystępny interfejs.

The Elder Scrolls Online: Summerset

Data premiery: 21.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: ZeniMax Online Studios
Wydawca: Bethesda

The Elder Scrolls Online: Summerset to kolejny rozdział sieciowej produkcji przygotowanej przez ZeniMax Online Studio i wydany przez Bethesdę. Rozszerzenie wprowadzi do produkcji niewiarygodną wyspę, dzięki której gracze odkryją ojczyznę elfów wysokiego rodu po raz pierwszy od premiery The Elder Scrolls: Arena (1994).

Ancestors Legacy

Data premiery: 22.05.2018
Platforma: Xbox One, PC
Producent: Destructive Creations
Wydawca: Destructive Creations

Ancestors Legacy to historyczna strategia czasu rzeczywistego umiejscowiona w średniowieczu (X-XII wiek). To trzeci i zarazem największy projekt rodzimego Destructive Creations, czyli autorów kontrowersyjnego Hatred.

Mega Man Legacy Collection 1+2

Data premiery: 22.05.2018
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Digital Eclipse Software
Wydawca: Capcom

Mega Man Legacy Collection 1+2 to składanka (a właściwie dwie składanki) dziesięciu gier z serii Mega Man wydana z myślą o konsoli Nintendo Switch. Dostępne w składance gry są wiernymi portami oryginalnych wersji. Nowością jest tryb muzeum, sieciowe rankingi oraz rozmaite wyzwania łączące elementy gameplayowe ze wszystkich odsłon.

Runner3

Data premiery: 22.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: Choice Provisions
Wydawca: Nicalis

Runner3 stanowi część serii Bit.Trip. Główny bohater to CommanderVideo, nad którym przejmujemy kontrolę. Założenia są proste - nasz podopieczny brnie przed siebie, a my musimy omijać najrozmaitsze przeszkody. Omijamy je skacząc, ślizgając się i kopiąc, po drodze zaś wybijamy rytm. Na przejście czeka 27 leveli umiejscowionych w trzech światach. Każda plansza oferuje sekrety i rozwidlenia pozwalające nam wybrać drogę do celu.

Space Hulk: Deathwing - Enhanced Edition

Data premiery: 22.05.2018
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Streum On Studio
Wydawca: Focus Home Interactive

Space Hulk: Deathwing - Enhanced Edition to ulepszona wersja strzelaniny z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Enhanced Edition zawiera nową klasę postaci, rozbudowany arsenał broni, kolejnych przeciwników, rozbudowany system personalizacji oraz nowe misje. Przygotowane zadania pozwalają śmiałkom zmierzyć się z questami generowanymi losowo – wydarzenia mogą być rozgrywane w pojedynkę lub w kooperacji.

State of Decay 2

Data premiery: 22.05.2018
Platforma: Xbox One, PC
Producent: Undead Labs
Wydawca: Microsoft

Wielka walka z biegającymi truposzami na Xboksie One i PC. Nowa wersja oferuje znacznie większy teren, rozbudowany element survivalu oraz kolejnych wrogów do pokonania. Tytuł w dniu premiery będzie dostępny w programie Xbox Game Pass.

Tennis World Tour

Data premiery: 22.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: Breakpoint
Wydawca: BigBen Interactive

Tennis World Tour to gra traktująca o tenisie ziemnym przygotowana przez studio Breakpoint. Autorzy w tym wypadku skupili się na przygotowaniu „wiernej symulacji tenisa”. W grze znajduje się ponad 30 gwiazd, między innymi: Roger Federer, Gaël Monfils, Angelique Kerber oraz Garbiñe Muguruza.

Dark Souls Remastered

Data premiery: 25.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: QLOC S.A. 
Wydawca: Bandai Namco

Powrót Dark Souls od Polaków? QLOC S.A. przygotował edycję na PlayStation 4, Xboksa One i PC, która może zainteresować wielu graczy. Gra oferuje lepsze oświetlenie, skalowane tekstury, dedykowane serwery, a tryb sieciowy został rozbudowany do sześciu osób. W przypadku PlayStation 4 Pro oraz Xboksa One X gracze mogą liczyć na 60 klatek na sekundę, wsparcie HDR i rozdzielczość 4K.

Detroit: Become Human

Data premiery: 25.05.2018
Platforma: PlayStation 4
Producent: Quantic Dream
Wydawca: Sony

Będzie kolejny hit na PlayStation 4? Twórcy Fahrenheit, Heavy Rain oraz Beyond: Dwie Dusze przedstawią graczom kolejną opowieść, która tym razem pozwoli poznać świat przepełniony androidami. Gra ma zaoferować kapitalną i rozbudowaną przygodę, a podczas rozgrywki podejmiemy wiele trudnych wyborów, które wpłyną na historię.

Dream Alone

Data premiery: 25.05.2018
Platforma: PC
Producent: Warsaw Games
Wydawca: Fat Dog Games

Dream Alone jest grą łączącą cechy klasycznych platformówek ze śmiertelnymi pułapkami, mroczną fabułą oraz unikalnymi mocami bohatera. Fabuła tytułu kręci się w okół tajemniczej zarazy, która dziesiątkuje rodzinną wioskę głównego bohatera oraz jej okolice. Młodzieniec, by ratować swoich bliskich zmuszony jest wyruszyć na niebezpieczną podróż pełną mroku i pułapek, a jego celem jest sama Pani Śmierci, która to rzekomo może odwrócić efekt działania choroby.

Sudden Strike 4

Data premiery: XX.05.2018
Platforma: Xbox One
Producent: Kite Games
Wydawca: Kalypso Media

Nawet gracze na Xboksach One otrzymają możliwość zapoznania się z Sudden Strike 4. Rozbudowana wersja trafi wyłącznie na Xboksa One i pozwoli graczom przenieść się na pola bitwy II wojny światowej. Do wyboru są trzy kampanie pozwalające nam przejąć kontrolę nad armiami Sowietów, nazistowskich Niemiec bądź aliantów.

2018 FIFA World Cup Russia

Data premiery: 29.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: EA sports
Wydawca: Electronic Arts

Plotki zostały potwierdzone. Wydawca zdecydował się tym razem na darmową aktualizację, dzięki której każdy otrzyma możliwość rozegrania pełnego turnieju FIFA World Cup ze wszystkimi oficjalnymi składami reprezentacji, stadionami, strojami, herbami, piłką meczową i pucharem dla zwycięzcy.

Agony

Data premiery: 29.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Madmind
Wydawca: Madmind

Przerażający horror polskiego studia Madmind. W tytule gracze wcielają się w zbłąkaną duszę, która znajduje się w samym sercu domu wszystkich demonów. Podczas rozgrywki należy omijać napotkane bestie i odnaleźć drogę ucieczki. Zadanie na pewno nie będzie łatwe, ponieważ gra wymęczy największych sympatyków gatunku. W trakcie podróży protagonista przedziera się przez kolejne partie piekła i starał się znaleźć skrawki zagubionej pamięci. Interesującą zdolnością bohatera jest możliwość wnikania w umysł demonów, bestii oraz napotkanych ludzi.

Far Cry 3 Classic Edition

Data premiery: 29.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: Ubisoft
Wydawca: Ubisoft

Ulepszona wersja znanego hitu. Na początku przygoda trafi do graczy, którzy zdecydowali się na Przepustkę Sezonową do Far Cry 5 (również dodawana do droższych pakietów). W tym wypadku nie możemy liczyć na wielkie usprawnienia, a po prostu poznamy znaną opowieść na nowych platformach.

Moonlighter

Data premiery: 29.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Digital Sun
Wydawca: 11 bit studios

Akcja Moonlightera rozgrywa się w fantastycznym świecie, w którym dokonane zostały przełomowe odkrycia archeologiczne - wrota do innych światów. Wkrótce też w niedalekiej odległości powstaje wioska Rynoka, której głównym celem staje się zaopatrywanie poszukiwaczy przygód i bogactw podróżujących do alternatywnych wymiarów. Głównym bohaterem produkcji Digital Sun jest Will, sklepikarz marzący o wielkich przygodach.

Sega Genesis Classics

Data premiery: 29.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: SEGA
Wydawca: SEGA

Sega Genesis Classics to zestaw 16-bitowych produkcji przygotowany i wydany przez Segę. Twórcy zdecydowali się wrzucić do zestawu ponad 50 tytułów. 

Street Fighter 30th Anniversary Collection

Data premiery: 29.05.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: Capcom
Wydawca: Capcom

Capcom wrzucił do zestawu 12 produkcji oraz wielką galerię, interaktywną oś czasu prezentującą historię poszczególnych gier, a dodatkowo gracze mogą zapisać rozgrywkę w dowolnym momencie. Firma udostępniła również serwery, dzięki którym w czterech tytułach można sprawdzać swoje umiejętności w meczach rankingowych, towarzyskich, rozmawiać ze znajomymi w lobby oraz zdobywać punkty do rankingach.

The Karters

Data premiery: 29.05.2018
Platforma: PC
Producent: 10Ants Hill
Wydawca: 10Ants Hill

The Karters to gra wyścigowa, w której bajkowe postacie ścigają się w gokartach po kolorowych planszach. Twórcy - katowickie studio 10Ants Hill - czerpie inspiracje z najlepszych produkcji należących do tego gatunku, w tym - Crash Team Racing. Podczas rozgrywki nie zabraknie porozsiewanych po planszach broni i power-upów. Deweloperzy planują również zaimplementowanie dodatkowych trybów, takich jak rozgrywki arenowe, czy też rozbudowany multiplayer przez sieć.

 

I jakie gry w maju wybieracie? 

Tagi: data premiery kalendarz gracza

Miesięcznik PSX Extreme