Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2018
PlayStation Plus vs. Games With Gold - Maj 2018
6285V

PlayStation Plus vs. Games With Gold - Maj 2018

Pierwszy dzień miesiąca to debiut ofert PlayStation Plus oraz Games with Gold, więc zapraszam naszych czytelników do wybrania lepszej propozycji. Sony oraz Microsoft w maju nie zawiedli, więc wybór tym razem nie będzie oczywisty.

PlayStation Plus (od 01.05.2018)

Games with Gold (od 01.05.2018)

Beyond: Two Souls (PS4)
- Data premiery: 24.11.2015
- Średnia ocen: 72%

Rayman Legends (PS4)
- Data premiery: 18.02.2014
- Średnia ocen: 90%

Risen 3: Titan Lords (PS3)
- Data premiery: 12.08.2014
- Średnia ocen: 36%

Eat Them (PS3)
- Data premiery: 21.12.2010
- Średnia ocen: 65%

King Oddball (PS Vita)
- Data premiery: 04.02.2014
- Średnia ocen: 66%

Furmins (PS Vita)
- Data premiery: 17.12.2013
- Średnia ocen: 69%

Super Mega Baseball 2 (XOne)
- Data premiery: 01.05.2018
- Średnia ocen: ??
 
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (XOne) 
- Data premiery: 01.09.2015
- Średnia ocen: 95%

SEGA VINTAGE COLLECTION: STREETS OF RAGE (XOne + X360)
- Data premiery: 30.05.2012
- Średnia ocen: 85%

Vanquish (XOne + X360)
- Data premiery: 19.10.2010
- Średnia ocen: 84%

 

 

 

 

 


WOJTEK: Amerykanie i Japończycy nie zawiedli. Sony wprowadza graczy w trans oferując Beyond: Dwie Dusze od Quantic Dream (dobra rozgrzewka przed Detroit: Become Human!), a jednocześnie pozwala rozprostować palce przy Rayman Legends (to kiedy ta kontynuacja?!). Natomiast Microsoft oferuje prawdopodobnie-ostatni-dobry Metal Gear Solid, świetny-i-niedoceniony Vanquish, przystępną kolekcję od Segi i… Premierowy Super Mega Baseball 2. To niby mały indyczek, ale otrzymacie go w dniu debiutu! Kto w tej sytuacji wygrał? Stawiam mimo wszystko na „Zielonych”, bo chętnie odświeżę sobie tytuł PlatinumGames… A może ta plotka zostanie potwierdzona i „Platynowi” pracują nad kontynuacją?  

W konsekwencji tym razem wybieram… Games with Gold.

 


ŁUKASZ: Przyszła pora na kolejny miesiąc i kolejne starcie PlayStation Plus z Games with Gold. Rundę piątą (co pewnie będzie wielkim zaskoczeniem u wielu osób) wygrywa dla mnie Microsoft (jednym punktem). Uwielbiam motywu science fiction, a amerykanie dostarczyli mi ich więcej w tym miesiącu. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain jest pewnym zwieńczeniem twórczości Hideo Kojimy, który dał upust swojemu talentowi. Oczywiście można stwierdzić, że nie jest to najlepsza część serii, ale ma w sobie mnóstwo motywów sci-fi, które mi przypadły do gustu. Vanquish, to z kolej futurystyczny strzelanina, która pokazała światu, że w „platynowych” jest potencjał, który potem zobaczyliśmy między innymi w dwóch częściach Bayonetty oraz w NieR: Automata, a sama gra mogłaby być inspiracja dla pisarzy, filmowców i twórców sci-fi, aby stworzyć wybitne dzieło. 

Natomiast jeżeli chodzi o Japończyków, to nie jest tak, że  Beyond: Two Souls jest złym tytułem, który nie ma nic wspólnego z motywem sci-fi, bo sama „postać” Aidena, to istne science i zarazem fikcja, do której chętnie wrócę. Jednak zaznaczyłem na samym początku, że M$ wygrało dla mnie jednym punktem z prostego powodu. Dwie gry w klimatach, które lubię, kontra jedna gra – równa się 2 do 1 dla „zielonych”.

W tym miesiącu wybieram Games with Gold.


IGOR: PlayStation Plus miało bardzo mocne ostatnie kilka miesięcy i tym razem także nie zawodzi - przynajmniej jeśli chodzi o PS4, bo gry na PS3 i PS Vita są powiedzmy sobie delikatnie, średnio-słabe. Beyond: Two Souls ma nas przygotować na nadchodzącą premierę Detorit, a Rayman Legends jest grą wprost rewelacyjną. Jednakże to co przygotował dla nas Microsoft, jest znacznie lepsze.

Super Mega Baseball 2 jest fajną propozycją dla fanów sportu, Streets of Rage powinno zaś trafić w serca retromaniaków. Jednak prawdziwymi killerami są tu oczywiiście MGS V i Vanquish - obie rewelacyjne, godne ocen 9-10/10, a mimo że bardzo różne, to moim zdaniem powinien ich spróbować każdy posiadacz Golda.

W tym miesiącu wybieram: Games with Gold

 

No i standardowo na koniec zapraszam Was do wybierania najciekawszej oferty! 

Tagi: games with gold Microsoft playstation 4 playstation plus sony Xbox One