SKLEP
Monika Pawlikowska Monika Pawlikowska 01.05.2018
Z wizytą w Blue Sunset Games, czyli sprawdzamy gry gdańskiej ekipy
1588V

Z wizytą w Blue Sunset Games, czyli sprawdzamy gry gdańskiej ekipy

Jakiś czas temu wpłynęło do redakcji zaproszenie od Blue Sunset Games - gdańskiego studia gier niezależnych na dzień otwarty dla mediów. Oczywiście Roger zasłaniając się końcówką i ogromem pracy w redakcji wysłał na spotkanie mnie, skoro i tak rezyduje w Trójmieście… I jestem fanką indyków… A platformówki to mój ukochany gatunek…;)

19 kwietnia zawitałam więc do gdańskiego Inkubatora STARTER by poznać dorobek Ekipy Niebieskiego Zachodu Słońca. Na wydarzeniu zapowiedziano nową grę – „Tiny Hands Adventure” oraz zaprezentowano takie tytuły jak Car Demolition Clicker, Go All Out! Czy Glaive: Brick Breaker na Switch. 

Tiny Hands Adventure, to platformer, w którym mały T-rex Borti wyrusza w podróż by odnaleźć „idealne” łapki. W zasadzie chodzi o to by podczas podróży małego dinozaura przez różne lokacje od latarni morskiej, przez zimowe góry, dżunglę, miasto przyszłości czy wakacyjne wyspy, wykorzystywać „rączki” bohatera, mające swoje umiejętności oraz używane są jako broń do pokonania bossów i innych napotykanych na naszej drodze przeciwników. 

W grę będzie można pograć na wszystkich wiodących platformach. Poziom trudności nie należy do najłatwiejszych, a satysfakcja na twarzy ekipy Blue Sunset, gdy niemal każdy z testujących miał trudności z pokonaniem stopni latarni morskiej, wskazywała na działania z premedytacją:)

Kolejnym zaprezentowanym tytułem była bijatyka dla 4 osób Go All Out! Gra dostępna jest obecnie w Early Access, a ogólnie dostępna stanie się w te wakacje.

Go All Out! jest grą typowo kooperacyjną, dzięki której można urządzać kanapowe turnieje ponieważ na jednym ekranie walczy jednocześnie czterech graczy. Do do gry trafi wiele postaci gościnnych – pierwsza będzie zapowiedziana w tym miesiącu i będzie to reprezentant Namco Bandai. W przyszłości planowany jest turniej e-sportowy na Fighting Games Challenge. W wakacje gra zadebiutuje na Nintendo Switch

Ciekawostką jest Car Demolition Clicker - która chce wyznaczyć nowy kierunek wśród klikerów wchodząc na rynek z grafiką 3D, ciekawym systemem zniszczeń i ulepszeń. Już w fazie bety zainteresowała spore grono graczy. Studio odnotowało około 10 k zgłoszeń.

Tytuł zostanie wydany w ciągu najbliższych tygodni. Na początku pojawi się na PC, a w planach studio ma wydanie jej na Switch. W CDC mamy do dyspozycji ogromny arsenał, którego używamy… do zniszczenia auta. Dla zestresowanych korpo-ludków- tytuł idealny:)

Na koniec zostawiłam mojego faworyta: Glaive: Brick Breaker. Jest to gra gra typu breakout / arkanoid, która ukazała się już 26 kwietnia na Nintendo Switch. Foto: Znów pojawiło się to uczucie. Gdy tylko sięgnęłam do Switcha z odpalonym Glaive’m przepadłam na dobre. Odbijanie piłeczki, poznawanie poziomów, odgadywanie mocy „przeszkadzajek” i „power upów” w postaci spadających puszek i jak na zawołanie włączył się sentyment do break brakerów.

Gra posiada 125 poziomów, 4 typu rozgrywki, tryb gry dla 2 osób – versus mode i chociaż korzenie tego typu gier sięgają lat siedemdziesiątych, to niezmiennie wciągają jak kultowy Arkanoid.

Ekipie Blue Sunset Games dziękuję za zaproszenie i wraz z Redakcją życzymy powodzenia!

Tagi: Blue Sunset Games redakcja

Miesięcznik PSX Extreme