Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 24.03.2018
10 najlepszych padów Xbox One
3899V

10 najlepszych padów Xbox One

Normalnym jest to, że prawie każdy z graczy pragnie się czymś wyróżniać na tle innym jemu podobnych. Niektórzy kupują w tym celu skórkę dla ulubionej postaci, kolejni decydują się na unikalną wersję danej konsoli czy obudowy komputera, a jeszcze inni pragną zaszpanować świetnie wyglądającym padem. Dziś zebraliśmy zatem dla was 10 najlepszych padów do Xboksa One.

Podczas gdy Sony może pochwalić się bardzo licznymi wydaniami specjalnymi swojej konsoli, w przypadku bajeranckich padów są daleko w tyle za swoją konkurencją z Redmond. Microsoft ma w swoim arsenale mnóstwo fantastycznie prezentujących się edycji limitowanych kontrolerów do Xbox One.

Specjalnie dla was przyjrzeliśmy się im wszystkim i tradycyjnie wybraliśmy 10 tych, które będą najlepiej prezentować się w waszej kolekcji! Oczywiście nie wartościujemy ich od najbrzydszego do najładniejszego, albowiem każdy z nich jest piękny, więc poniższa kolejność jest czysto przypadkowa.

Sea of Thieves

Sea of Thieves to obecnie największa i póki co najważniejsza premiera tego roku dla Microsoftu. Posiadacze Xbox One, jego mocniejszej wersji X, a także PC z Windowsem 10 wyruszyli już na piracką przygodę w nieskrępowanym żadnymi ograniczeniami świecie. Nic zatem dziwnego, że na fali popularności najnowszego dzieła legendarnego Rare, Zieloni zdecydowali się wydać dedykowanego grze pada.

Jego design łączy trzy główne cechy. Po pierwsze jego barwy reprezentują mroczną głębię mórz i oceanów, po których pływają wszyscy piraci. Następnie towarzyszy temu charakterystyczna trupia czacha, a pod lewym analogiem nakreślono cztery kierunki świata, byśmy nie zagubili się podczas wciągającej nasze serca przygody.

Minecraft Creeper

Minecraft stał się tak wielkim fenomenem, że to aż ciężko jest logicznie opisać w ludzkich słowach. Mania na budowanie kwadratowych królestw i leśnych chatek obiegła dosłownie cały świat, dzięki czemu o tej wyjątkowej produkcji słyszał praktycznie każdy mieszkaniec „pierwszego” świata. Kiedy Microsoft wykupił od Notcha prawa do marki za aż 2,5 mld dolarów, niewielu chyba spodziewało się tego, że tytuł wciąż będzie na topie, będzie otrzymywał kolejne wersje, a do tego generowane przez niego pieniądze nadal będą szokować.

Jakiś czas temu, w ramach promocji Xbox One S, gigant z Redmond wypuścił na rynek dwie wersje dedykowanych grze padów. Jeden z nich stylizowany był na wygląd minecraftowej świnki, drugi zaś, widoczny poniżej, przedstawia wizerunek zabójczego Creepera.

Patrol Tech

Stany Zjednoczone Ameryki są państwem znanym ze swojego uwielbienia do broni, tematów militarystycznych, a także marzeń o zaawansowanej technologicznie przyszłości. Wielki sen Amerykanów o wojskowej potędze nadal trwa, więc jak tylko mogą, chwalą się swoim zaawansowaniem. Do tego stopnia, że staje się ono elementem kultury masowej.

Dlatego też Microsoft przygotował dla swoich rodaków bardzo fajną serię padów opartych na motywach zarówno kamuflażowych jak i futurystycznych. Poniżej możecie znaleźć jednego z najlepszych przedstawicieli tej serii.

Gears of War 4 JD Fenix

Gears of War 4 jest jednym z najważniejszych tytułów ekskluzywnych dla konsoli Xbox One, które ukazały się w ostatnim czasie. Jak zapewne kojarzycie, poznajemy w nim historię Jamesa Dominica Feniksa, czyli syna znanego i uwielbianego przez fanów Marcusa. JD Fenix stał się zatem głównym bohaterem nowego rozdania w marce, które zaplanowane zostało na pełną trylogię, co może bardzo cieszyć jej miłośników.

Aby uczcić wydanie gry Microsoft przygotował aż 3 różne pady dla swojego Xboksa One, z czego omówimy tutaj dwa z nich. Pierwszy poświęcony został wspomnianemu już herosowi, więc jego design opiera się na idei kolorystycznego nawiązania do kombinezonu bojowego, w którym biega i walczy JD Fenix. Szaro-niebieska barwa ze znanym logo marki na środku sprawia, że każdy kto zna tytuł i zobaczy ten sprzęt, od razu skojarzy o kogo chodzi.

Gears of War 4 Elite

Swego czasu ojcowie marki Xbox postanowili wypromować swój sprzęt jako ten, po który sięgają prawdziwi hardcore’owi gracze. Wpierw rozpoczęto rozkręcanie profesjonalnych zawodów w Halo, Forzę Motorsport i właśnie Gears of War, następnie zaś pokazano fanom coś wyjątkowego – elitarny kontroler dla najbardziej wymagających graczy.

Przy okazji premiery Gears of War 4, Microsoft wypuścił na rynek dedykowany, rewelacyjnie zaprojektowany Xbox One Controller Elite z charakterystycznym dla serii czerwonym motywem kolorystycznym i logotypem. Kontroler ten był wzorowany na zwykłym padzie Xbox One z podobną szatą graficzną.

Halo 5: Guardians Locke

Ekipa 343 Industries miała swój unikalny pomysł na rozwój marki Halo, który spotkał się niestety z bardzo mieszanym odbiorem ze strony fanów. Mało było tam Master Chiefa, zaś więcej innych postaci, którymi chciano rozwiązać motyw ciekawej kooperacji dla kilkorga graczy jednocześnie. Jednym z nowych głównych herosów Halo 5 stał się niejaki Locke.

Zieloni zadedykowali swojemu hiciorowi dwa wyjątkowe pady, których design wzorowany był na jego obu najważniejszych postaciach – Master Chiefowi i Locke. Jednakże to ten drugi prezentuje się nieco lepiej. Jego jasne barwy są przyjemniejsze dla oka, zaś przygotowany wzór wygląda nieco bardziej nowocześnie.

Forza Motorsport 6

Forza Motorsport stała się dla całego gatunku symulatorów wyścigowych niedoścignionym wzorem jakościowym, którego nie jest w stanie dogonić nawet samo Gran Turismo, które to stworzyło ten gatunek! Przy okazji premiery szóstej numerowanej odsłony cyklu FM, Microsoft przygotował bardzo elegancki kontroler.

Jego matowa, ciemno niebieska barwa kojarzy się na pierwszy rzut oka z czymś bardzo przemyślanym, prestiżowym i przede wszystkim stylowym. Zaś jego charakterystyczne dla serii dwa paski zawierające w środku logo marki Forza Motorsport nadają całości sportowego charakteru, którego z całą pewnością nie brakuje całej serii.

Call of Duty Advanced Warfare

Amerykanie wprost kochają markę Call of Duty, której są w stanie wybaczyć każdą gafę. W czasach, w których to jeszcze Activision współpracowało z Microsoftem a nie Sony, konsola Xbox One była pierwszym wyborem dla tych, którzy pragnęli zaczerpnąć z nowych CoD-ów każdej możliwej dobroci. W ramach tej kooperacji Zieloni wypuścili na światło dzienne bardzo bajerancki kontroler sygnowany popularną serią.

Wystarczy jeden rzut oka na wspomniany pad, by przekonać się, że w jego zaprojektowanie włożono mnóstwo pracy. Znaleźć tu można liczne wzornictwo nawiązujące do głównych motywów kolorystycznych, jakimi promowane było Call of Duty: Advanced Warfare, a także jeden z najważniejszych emblematów fabularnych, jaki ustawiono w środkowym punkcie całej konstrukcji.

Titanfall Controller

Titanfall był jedną z pierwszych gier od zewnętrznego wydawcy, dla której Microsoft zapewnił sobie całkowitą konsolową ekskluzywność. Dzieło ekipy Respawn Entertainment promowane było jako bardzo dynamiczny, przyszłościowy shooter FPP, który to ma zmienić sposób, w jaki patrzymy na ten gatunek. No i rzeczywiście Titanfall był grą bardzo dobrą, której to posiadacze PS4 długo zazdrościli konkurencji.

W ramach przypieczętowania tego wszystkiego, gigant z Redmond wraz ze swoim ówczesnym partnerem, Electronic Arts, przygotowali naprawdę rewelacyjnie wyglądający kontroler dla Xboksa One. Jego biało-pomarańczowo-czarny prezentuje się niezwykle efektownie i z pewnością nadal jest jednym z najbardziej unikalnych padów dostępnych na rynku.

Launch Team

No i przyszła pora na ostatni punkt na naszej liście. Tym razem nie jest to jakiś super-mega-uber bajeranki pad. Nie jest to także sprzęt o eleganckim profilu czy szlachetnych barwach. To zwykły, biały, prawie niczym nie wyróżniający się pad pierwszej generacji do konsoli Xbox One. A jak dobrze wiemy słowo „prawie”, robi wielką różnicę.

Ten model charakteryzuje się bowiem prostym napisem ‘I Made This. Launch Team 2013”, który to otrzymali wszyscy ci, którzy pracowali przy powstawaniu Xboksa One. Nie trafił nigdy oficjalnie do sprzedaży, ani nie był rozdawany zbyt dużej liczbie osób. Mimo wszystko w Internecie można znaleźć kilka z nich, by zakupić je do swojej kolekcji. Cena? Około 122$/420 PLN – czyli dwa razy więcej niż jakikolwiek inny kontroler do XOne!

Tagi: edycje limitowane pady xbox one Xbox One