SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.07.2017
PlayStation Plus vs. Games with Gold - Sierpień 2017
2842V

PlayStation Plus vs. Games with Gold - Sierpień 2017

W tym tygodniu poznaliśmy dwie oferty. Microsoft zaprezentował Games with Gold, a później Sony pokazało gry z PlayStation Plus, więc jest to świetny moment na wybranie ciekawszego zestawienia. To co w sierpniu wybieracie?

PlayStation Plus (od 01.08.2017)

Games with Gold (od 01.08.2017)

Just Cause 3 (PS4)
- Data premiery: 1.12.2015
- Średnia ocen: 73%
 
Assassin’s Creed: Freedom Cry (PS4)
- Data premiery: 18.12.2013
- Średnia ocen: 71%
 
That’s You – PS4 (bonus)
- Data premiery: 
- Średnia ocen: 
 
Super Motherload (PS3)
- Data premiery: 26.11.2013
- Średnia ocen: 65% (PS4)

Snake Ball (PS3)
- Data premiery: TBA
- Średnia ocen: TBA

Downwell (PS Vita)
- Data premiery: 24.05.2016
- Średnia ocen: 85%

Level 22 (PS Vita)
- Data premiery: 11.02.2016
- Średnia ocen: 68% (XOne)

Slime Rancher (XOne)
- Data premiery: 1.08.2017
- Średnia ocen: TBA
 
Trials Fusion (XOne)
- Data premiery: 16.04.2014
- Średnia ocen: 80%
 
Bayonetta (XOne, X360)
- Data premiery: 05.01.2010
- Średnia ocen: 90%
 
Red Faction: Armageddon (XOne, X360)
- Data premiery: 07.01.2011
- Średnia ocen: 71%

 

 

 

 

 

 

 

 


WOJTEK: Nie tak sobie to wyobrażaliśmy? Microsoft w ostatnich miesiącach zdecydowanie obniżył loty serwując graczom kolejne średniaki. Z tego zestawienia w zasadzie jedynie Bayonettę mógłbym jeszcze raz włączyć, ale szczerze mówiąc nie mam totalnie na to ochoty. Z drugiej strony Sony wrzuciło grę, na którą od dawna się czaiłem. W swoim czasie zagrałem kilka minut w przygodę Rico i w sumie chętnie do niej wrócę… Chociaż totalnie nie wiem, jak ten tytuł działa na PS4 Pro. W okolicach premiery wielki świat potrafił dosłownie zadławić PS4. Ale w sumie, mimo wszystko trudno mi wybrać inaczej.

W konsekwencji tym razem wybieram… PlayStation Plus.

 


IGOR:  Sony postanowiło nieco wziąć się za siebie i wprowadzić istotne zmiany w usłudze, za czym idzie wyższa cena. Jednak to będzie dopiero za miesiąc. A co mamy w tym? Szczerze powiem, że jestem nieco rozczarowany względem tego, co oferuje konkurencja. Na PS4 otrzymamy dosyć znane, ale średniawe Just Cause 3, które poza rozwałką nie oferuje nic ciekawego, zaś dumny tytuł Assassin's Creed tylko brzmi bogato, lecz tak naprawdę Ubisoft serwuje nam skromny dodatek do bardzo fajniego AC IV: Black Flag. A dalej... poza Downwell, nawet nie mam pojęcia czym są proponowane nam przez Sony indyczki. 

Zdecydowanie lepiej radzą sobie w tym miesiącu Zieloni, którzy oferują nam aż 3 hity i mały drób na przekąskę. Fantastycznej Bayonetty chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – królowa gatunku slasherów od mistrzów z Platinum Games robi swoje. Dalej Red Faction pomimo pewnego odstępstwa od formuły z ery ps2 wciąż prezentuje się niezwykle okazale, zaś Trials Fusion to klasa sama w sobie i prawdziwy rarytas dla fanów gier zręcznościowych. Jestem pewien, że chociaż garstka z was kojarzy komputerowy hit sprzed wielu lat, tak zwaną „Elastomanię” – to właśnie jej fanom przypadnie do gustu TF.

Igor "Wybieram PS Plus" Chrzanowski wybieram... Games with Gold

 


PSYKO: Przyznam się bez pięści przy facjacie, że sierpniowe oferty PlayStation Plus i Games with Gold spływają po mnie jak po kaczce. Głównie dlatego, że oferowane w ramach Plusa Just Cause 3 od Avalanche Studios ograłem już dawno temu na Xboksie One. I to bez większej ekscytacji, o wiele lepiej bawiąc się przy Mad Maxie produkcji tegoż studia. Jeżeli jednak miałbym wybierać, to postawiłbym piątaka na propozycję Sony właśnie ze względu na JC3. W moich oczach to wciąż o wiele lepsza opcja niż Trials: Fusion i Bayonetta. Prosty chłop ze wsi jestem, nie bawi mnie zbytnio ani rzucanie padem przy masterowaniu wykręconych torów, ani na wskroś japoński slasher z bohaterką rodem z niemieckiego pornosa. Zmykam doglądać trzody chlewnej, do następnego!

W tym miesiącu wybieram PlayStation Plus.

 


ŁUKASZ: Szczerze? Ani oferta Sony, ani oferta Microsoftu do nie przemawiają – obie są słabe jak Polska kadra w piłce nożnej za czasów genialnego taktyka Franciszka Smudy. Ale muszę wybrać, to wybieram Games With Gold. Dlaczego? Mam słabość do lateksu oraz Bayonetty, która po latach dalej jest miodna i warto dać wiedźmie szanse. Nawet jak już się ograło wersję na PlayStation 3 czy Wii U. Platinium Games dostarczyło nam solidny kawał kodu. Do tego dochodzi Trials Fusion, które rewelacyjne może nie jest, ale mam sentyment z dzieciństwa do Elasto Manii, w którą grało się na zajęciach z informatyki.

Natomiast Japończycy w tym miesiącu w ogóle się nie przyłożyli. Po zeszłomiesięcznym Plusie, który był bardzo dobry – w tym miesiącu dostajemy słabiznę, której nie ratuje nawet Just Cause 3. Gra jest sandboksowym średniakiem w mojej opinii, a Rico przegrywa z Bayo na starcie u mnie. Co do reszty oferty wolę się nie wypowiadać, bo … zostawię to w milczeniu.

W tym miesiącu wybieram Games With Gold.

 


No i standardowo na koniec zapraszam Was do wybierania najciekawszej oferty! 

Miesięcznik PSX Extreme