SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.06.2017
Kalendarz Gracza - Lipiec 2017
2079V

Kalendarz Gracza - Lipiec 2017

Nasza branża wciąż się rozrasta, pojawia się mnóstwo ciekawych gier, więc nawet sezon ogórkowy zanika. Mimo wszystko lipiec to jeden z najspokojniejszych miesięcy 2017 roku, ale nawet w trakcie tych 31 dni trudno narzekać na nudę. Poznajcie najciekawsze premiery nadchodzącego miesiąca!

That's You!

Data premiery: 04.07.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Wish Studios
Wydawca: Sony

Na dobry początek miesiąca gracze mogą zapoznać się z nową formą gry imprezowej. Sony na E3 zaprezentowało PlayLink, dzięki któremu wykorzystamy telefony lub tablety – sprzęt pozwoli na uczestnictwo w różnych pozycjach, a That’s You to zestaw pytań, dzięki któremu lepiej poznamy znajomych. 

Kirby's Blowout Blast

Data premiery: 06.07.2017
Platforma: Nintendo 3DS
Producent: Nintendo
Wydawca: Nintendo

Kirby powraca w kolejnej opowieści. Twórcy tym razem zaoferują przygodę podobną do Kirby 3D Rumble, w której bohater biega po trójwymiarowych lokacjach. Autorzy stworzyli 25 poziomów, w których protagonista zmierzy się z licznymi przeciwnikami. 

Accel World VS. Sword Art Online

Data premiery: 07.07.2017
Platforma: PlayStation 4, PlayStation Vita
Producent: Bandai Namco
Wydawca: Bandai Namco

Japończycy oferują ciekawy crossover, w którym zobaczymy bohaterów z tych dwóch popularnych, japońskich światów. Za oba uniwersa odpowiada Reki Kawahara, a podczas rozgrywki zawodnicy mogą korzystać z wojowników, tworzyć z nich zespoły i uczestniczyć w efektownych pojedynkach.

Black The Fall

Data premiery: 11.07.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Sand Sailor Studio
Wydawca: Square Enix

Deweloperzy z Rumunii postanowili zaprezentować graczom platformówkę z logicznymi sekwencjami, w której zainteresowani dokładnie zapoznają się ze skutkami rządów komunistycznego reżimu. Tytuł charakteryzuje się bardzo mroczną stylistyką przypominającą Limbo oraz Inside. 

Fable Fortune

Data premiery: 11.07.2017
Platforma: Xbox One, PC
Producent: Flaming Fowl Studios
Wydawca: Flaming Fowl Studios

Microsoft zdecydował się zrezygnować z marki Fable, ale niedobitki z Lionhead Studios poprosili Amerykanów o możliwość dokończenia prac nad karcianką. Gra w lipcu trafi do programu Wczesnego Dostępu, ale pewnie tylko nieliczni wierzą w wielki sukces. Fani gatunku mogą sprawdzić. 

Final Fantasy XII: The Zodiac Age

Data premiery: 11.07.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Square Enix
Wydawca: Square Enix

Japończycy odświeżają kolejnego klasyka. Dwunasta część Final Fantasy oferuje pewny powiew świeżości, który może okazać się strzałem w dziesiątkę dla graczy, którzy dotychczas nie mieli okazji zapoznać się z tytułem. W The Zodiac Age otrzymamy usprawnioną grafikę i ulepszoną wersję, która wcześniej była dostępna wyłącznie w Japonii. 

Minecraft: Story Mode Season 2

Data premiery: 11.07.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC, mobile 
Producent: Telltale Games
Wydawca: Telltale Games

Minecraft od Telltale Games musiał okazać się sporym sukcesem. Deweloperzy na początku rozszerzyli pierwszy sezon, a następnie zaprezentowali drugą kampanię. W lipcu otrzymamy pierwszy epizod. 

Serial Cleaner

Data premiery: 14.07.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: iFun4all
Wydawca: Curve Digital

Krakowskie iFun4all pozwoli graczom wcielić się w czyściciela miejsc zbrodni. Gra to dynamiczna zręcznościówka, w której zbierzemy gnaty, schowamy trupy, ogarniemy krew i to wszystko obok patrolujących policjantów. Pierwsze opinie o tytule są bardzo pozytywne. 

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Data premiery: 18.07.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Prideful Sloth 
Wydawca: Prideful Sloth 

Debiutancka produkcja australijskiego Prideful Sloth to przyjemna opowiastka dla młodszych graczy, w którym zainteresowani wpadną do otwartego świata, będą zbierać surowce, eksplorować wyspę, gromadzić przedmioty i rozwiązywać zagadki. 

Children of Zodiarcs

Data premiery: 18.07.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: Cardboard Utopia
Wydawca: Square Enix

Strategia turowa z mocną fabułą od niezależnego Cardboard Utopia zapowiada się na całkiem przyzwoitą produkcję. W grze poznamy losy bandy złodziei, którzy muszą wykraść bezcenny artefakt, ale uzyskanie tego drogocennego przedmiotu to dopiero początek zabawy. Gra pod względem rozgrywki przypomina kultowy Final Fantasy Tactics.

Orcs Must Die! Unchained

Data premiery: 18.07.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Robot Entertainment
Wydawca: Robot Entertainment

Kolejna odsłona gry akcji, która skupia się na rozgrywce sieciowej. W produkcji znalazły się dwie strony konfliktu – Ludzki Zakon (odbudowany przez Wojennego Maga i Czarodziejkę po wydarzeniach z drugiej części) oraz Rozkutych (ang. Unchained – w tym zespole pojawiają się najróżniejsze potwory), jednak drużyny mogą składać się z różnych bohaterów. Autorzy oferują pięcioosobowe zmagania. 

Lone Echo

Data premiery: 20.07.2017
Platforma: PC
Producent: Ready at Dawn
Wydawca: Ready at Dawn

Ready at Dawn nadal nie zapowiedziało kontynuacji The Order, ponieważ studio skupia się teraz na różnych projektach. Lone Echo to gra wykorzystująca gogle VR (Oculus Rift) i podczas rozgrywki gracz przejmuje kontrolę nad androidem o imieniu Jack, który znajduje się wraz z innymi robotami na statku kosmicznym. Spokojna podróż zostaje przerwana przez pewne wydarzenie.

Fate/Extella: The Umbral Star

Data premiery: 20.07.2017
Platforma: PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Switch
Producent: Marvelous Interactive
Wydawca: Marvelous Interactive

Marvelous AQL przygotowało kolejną chodzoną bijatykę z gatunku musou. Za scenariusz odpowiada Kiyoko Nasu - scenarzysta Fate/Stay Night we współpracy z Hikaru Sakurai, a o projekty postaci zadbać ma Arco Wada, poprzednio pracujący przy Fate/Extra oraz Fate/Extra CCC.

Splatoon 2

Data premiery: 21.07.2017
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Nintendo
Wydawca: Nintendo

Nadciąga nowy hit na Nintendo Switcha? Japończycy są pewni swego. Splatoon osiągnął spory sukces na Nintendo Wii U i pewnie nie inaczej będzie w przypadku nowej platformy Nintendo. Gracze mogą szykować się na świetną walkę farbami oraz dobre wsparcie deweloperów. W Splatoon 2 pojawi się pełen zestaw map oraz broni z pierwszej odsłony, a dodatkowo autorzy przygotują nowe lokacje i oręż. 

Aven Colony

Data premiery: 25.07.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Mothership Entertainment
Wydawca: Team17

Strategie typu city-builder coraz to częściej debiutują na konsolach. Akcja Aven Colony została umiejscowiona w dalekiej przyszłości. Ludzie bez najmniejszego problemu zaczęli kolonizować nowe planety, a podczas rozgrywki zadaniem gracza jest odpowiednie zajęcie się Aven Prime. W tym miejscu należy nie tylko zadbać o potrzeby mieszkańców, ale również zwracać uwagę na ekstremalny warunki pogodowe oraz agresywną faunę.

Fallen Legion: Flames of Rebellion

Data premiery: 25.07.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: YummyYummyTummy
Wydawca: YummyYummyTummy

Mroczny action-RPG w klimacie fantasy, w którym poznajemy losy księżniczki Cecille. Kobieta wraz ze swoją armią staje do walki w obronie królestwa. Gra charakteryzuje się bardzo rozbudowanym systemem walki, podczas którego gracz rozkazuje wojakom – to od jego decyzji zależy dobranie odpowiednich taktyk i oczywiście powodzenie walk.

Fortnite

Data premiery: 25.07.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Epic Games
Wydawca: Gearbox Software

Epic Games wskrzesiło Fornite. Gra to rozbudowana strzelanka, w której gracze zmierzą się z „zombie-demonami”. Autorzy zdecydowali się na stworzenie długiej kampanii oraz najróżniejszych trybów, w których naszym zadaniem będzie nie tylko walka z bestiami, ale również rozbudowa bazy, tworzenie pułapek, rozwijanie bohatera oraz kreowanie broni.

Pyre

Data premiery: 25.07.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Supergiant Games
Wydawca: Supergiant Games

Twórcy Transistor oraz Bastion powracają z nowym, dość niecodziennym projektem. W produkcji gracze pokierują bandą wygnańców, którzy trafią do mitycznego czyśćca i w tym miejscu będą rozgrywać specjalne mecze przypominające dziwną koszykówkę.

Super Cloudbuilt

Data premiery: 25.07.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Coilworks
Wydawca: Coilworks

W produkcji wcielamy się w Demi, młodą kobietę, która budzi się w dziwacznym świecie znajdującym się na granicy między jawą a snem. Główną atrakcją jest tu bardzo wysoka mobilność bohaterki, wspomagającej się cały czas jetpackiem.

Dr. Kawashima's Devilish Brain Training: Can You Stay Focused?

Data premiery: 28.07.2017
Platforma: Nintendo 3DS
Producent: Nintendo 
Wydawca: Nintendo 

Dr. Kawashima's Devilish Brain Training: Can You Stay Focused? to kolejna odsłona serii Brain Training, która zadebiutowała jeszcze na NDS-ie i stała się w niektórych krajach bez cienia przesady fenomenem. Devilish Brain Training to pierwsza i jedyna odsłona cyklu wydana na 3DS-ie. 

Hey! Pikmin

Data premiery: 28.07.2017
Platforma: Nintendo 3DS
Producent: Arzest
Wydawca: Nintendo

Twórcy Yoshi’s New Island otrzymali za zadanie stworzenie nowej odsłony serii Pikmin, ale autorzy nie zdecydowali się na strategię czasu rzeczywistego ale dwuwymiarową platformówka z elementami gry logicznej. Pierwsze opinie o tytule są mieszane, ale miłośnicy uniwersum powinni pamiętać o premierze.

Miitopia

Data premiery: 28.07.2017
Platforma: Nintendo 3DS
Producent: Nintendo
Wydawca: Nintendo

Japoński RPG przygotowany i wydany przez Nintendo, w którym możemy zarządzać awatarami Mii? Pewnie tylko dla nielicznych, ale wierni fani japońskiej korporacji nie będą specjalnie narzekać. W grze poznamy losy tytułowej krainy, w której pewnego dnia pojawia się Demon Lord i przerywa sielankowe życie mieszkańców.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Data premiery: 28.07.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: Mimimi Productions
Wydawca: Daedalic Entertainment    

Konsolowcy długo musieli czekać na „duchowego spadkobiercę Commandosa”, ale na szczęście deweloperzy już wkrótce pozwolą nam wkroczyć do epoki Edo i walczyć o zjednoczenie kraju. Jest to taktyczna strategia, w której wcielamy się w samurajów, eliminujemy rywali z ukrycia, wykorzystujemy specjalne zdolności bohaterów i dobrze się przy tym bawimy.


I jak oceniacie lipiec? Nawet wśród takich ogórków można znaleźć kilka ciekawych tytułów. Macie swój typ do najmocniejszej gry miesiąca, a może złożyliście już stosowne zamówienia przedpremierowe? Dajcie znać!  

Miesięcznik PSX Extreme