SKLEP
senix senix 16.04.2017
Viki's Cosplayology jako Cindy Aurum i Aranea Highwind z Final Fantasy XV
2000V

Viki's Cosplayology jako Cindy Aurum i Aranea Highwind z Final Fantasy XV

Tym razem udaliśmy się do Belgii, aby porozmawiać z Viki, która stworzyła dwa cosplaye z Final Fantasy XV. Pierwszym jest uwielbiana pani mechanik Cindy, która ratowała Regalię z każdej opresji. A drugą jest Aranea - jedna z najbardziej tajemniczych postaci w FFXV. Zapraszamy!

Final Fantasy XV
  • Platformy:  PS4   XONE   PC 
  • Data premiery - Polska: 29.11.2016
  • Nie
  • od lat 16 przemoc

 

<<<< Viki jako Cindy z Final Fantasy XV. Zdjęcie: Nikki Lucy Photography.

Senix: Goedemorgen Viki. Welkom bij PPE.pl  - mam nadzieję, że nic nie pokręciłem? ;) 

Viki: Zgadza się ;)

Senix: Od czego zaczęła się Twoja przygoda z cosplayem?

Viki: Tak naprawdę, to jak wielu cosplayerów od małego uwielbiałam się przebierać. Zapoznałam się z cosplayem podczas Facts (największy konwent w Belgii). Bardzo zafascynowały mnie kostiumy, które widziałam, zwłaszcza masywne zbroje i bronie. Mój chłopak wkręcił mnie w gaming, szczególnie w gry Blizzarda i Final Fantasy. Spodobały mi się te postacie, wiec zdecydowałam, że też chcę być wojowniczką lub czarodziejką ;)

Senix: Jesteś naszą Polską cosplayerką w Belgii, więc czym się różni belgijskie środowisko cosplayowe od polskiego? Są jakieś różnice, które wpływają lepiej na pracę, tworzenie strojów? 

Viki: Tak naprawdę nie miałam jeszcze okazji przyjechać do Polski na jakiś konwent, ale z tego co widzę i słyszę uważam, że poziom w Polsce jest trochę wyższy. Belgijskie środowisko cosplayowe jest też w miarę nowe i mniejsze. Praktycznie wszyscy się znają, wiec jest często miła atmosfera, ale niestety często dochodzi do rywalizacji i plotek. 

Senix: Z punktu typowo technicznego, który strój jest bardziej skomplikowany w wykonaniu – Cindy czy Aranea?

Viki: Ogólnie to Aranea, ponieważ ta postać ma bardzo dużo indywidualnych elementów. Chociaż Cindy też nie była aż tak prosta, jak się może wydawać, nie potrafię aż tak dobrze szyć, więc jej kurtka była dla mnie wyzwaniem. Ten kostium został wykonany na event premierowy gry, dlatego też nie miałam dużo czasu na wykończenie kostiumu.

Senix: Największa zmora w czasie tworzenia tych dwóch cosplayów? Co było najtrudniejszym elementem dla Ciebie, że miałaś ochotę ze złości napuścić na kogoś dziadka Ramuha lub Titana?

Viki: Aranea ma bardzo dużą broń (ok. 1,90m), więc stwierdziłam, że byłoby najlepiej, gdybym mogła ją rozkładać na 3 części. Wielokrotnie musiałam szukać rożnych systemów i przerabiać broń na nowo.

Senix: A jak to jest z Cindy? Podobno największą trudnością jest odnalezienie odpowiednich materiałów na ten strój. Oczywiście ja nie wiem, ile jest w tym prawdy, bo nie szukałem ;) Ale jak to było w Twoim przypadku? Jakiś konkretny element stroju był ciężki do odnalezienia?

Viki: Jeżeli się nie mylę kurtka Cindy jest ze skóry. Tutaj trochę oszukałam, ponieważ nie mam doświadczenia ze skórą i użyłam innego materiału ;) Nie było też dobrze widać z czego są zrobione jej leginsy. Jak już wspomniałam, zrobiłam ten kostium przed premierą, wiec nie miałam dużo zdjęć ani filmików, na których mogłam bazować.

Senix: Co zapadło Ci najbardziej w pamięci z XV-ki? Jak oceniasz całą historię w Final Fantasy XV? Według Ciebie Square Enix wróciło do formy?

Viki: Oczywiście uwielbiam fragment, gdzie Notcis został zaatakowany przez lady Highwind ;) Uważam ją za świetną postać i przykro mi, że dostała taka małą rolę. Czekam na DLC ;)
Gra bardzo mi się podobała, była inna od reszty, ale zachowali klasyczne elementy. Niestety widać, że pod koniec SE chyba się trochę spieszyło aby skończyć grę, ale mogę im to przebaczyć.

Viki jako Aranea z Final Fantasy XV. Zdjęcie: A.Z.Production Cosplay Photography.

Senix: Czy poza FFXV grałaś w jakieś inne części tego uniwersum?

Viki: Grałam w 13, 13-2 no i Lightning Returns, jestem w miarę „nowym” graczem FF. Te stare części muszę jeszcze nadrobić ;)

Senix: Wspomniałaś o przygodach Lightning. Cała trylogia trzynastego fajnala jest krytykowana przez graczy i dziennikarzy, ale jak Ty ją oceniasz? Podobała Ci się, ujdzie w tłumie, czy jednak gniot?

Viki: Uwielbiałam tę trylogie! Zwłaszcza 13-2. Niestety nie mam porównania do starszych części, wiec chyba nie mogę tego jeszcze ocenić. 

Senix: Planujesz może jakieś inne stroje z gier Square Enixa? Jeżeli tak, to uchylisz nam rąbka tajemnicy?

Viki: Zaczynam niedługo grać w Nier Automatę, wiec trochę mnie kusi ;) Oprócz tego planuje Lightning lub jej siostrę. 

Senix: Kiedy będę mógł spotkać Cindy lub Araneę w Polsce, aby móc zrobić sobie z Tobą zdjęcie? 

Viki: W sierpniu wybieram się do Polski z Araneą, ale raczej w ramach sesji zdjęciowej, nie wiem czy będzie akurat jakiś konwent w tym momencie. Ale planuje wybrać się na Pyrkon w przyszłym roku.

Senix: Na koniec naszej rozmowy muszę zadać Ci jedno pytanie. Jako, że zrobiłaś cosplay Cindy -  Gladio czy Prompto? ;) 

Viki: Hmmmm … Biorę Gladio xD

Senix: Bedankt voor het interview en ik wens je meer briljante kostuums :) 

Viki: Ja też dziękuję.

Viki jako Cindy z Final Fantasy XV. Zdjęcie: Nikki Lucy Photography.

Fanpage - Viki's Cosplayology.

Zdjęcia: Nikki Lucy PhotographyA.Z.Production Cosplay Photography i N8e.

Korekta tekstu: Aleksandra Borkowska.

Tagi: aranea cindy cosplay final fantasy xv ppe.pl viki

Miesięcznik PSX Extreme