SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.04.2017
Kalendarz Gracza - Kwiecień 2017
3151V

Kalendarz Gracza - Kwiecień 2017

Przed nami kolejny miesiąc pełen ciekawych premier. W kwietniu nie zabraknie mocnych jRPG-ów, konkretnych shooterów i sporej dawki najróżniejszych kotletów. Poznajcie najciekawsze debiuty kwietnia!

Blackwood Crossing

Data premiery: 04.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: PaperSeven
Wydawca: Vision Games Publishing

Na dobry początek miesiąca sympatycy przygodówek przeżyją relację pewnego rodzeństwa. Scarlett i Finn oddalają się od siebie, ale na ich drodze pojawi się tajemnicza postać, która sprawi, że zwykła przejażdżka pociągiem zamieni się w opowieść o życiu, miłości i stracie kogoś bliskiego.

Drawn to Death

Data premiery: 04.04.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: The Bartlet Jones Supernatural Detective Agency
Wydawca: Sony

Wielki hit z PlayStation Plus? Zobaczymy. Sony postawiło wszystko na jedną kartę i subskrybenci otrzymają możliwość zapoznania się z „wielkim tytułem” Davida Jaffiego. Czy to się uda? Zobaczymy...

PaRappa the Rapper Remastered

Data premiery: 04.04.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Sony Computer Entertainment Europe
Wydawca: Sony 

Wielki powrót kolejnej ikony PlayStation. Wielu graczy miało nadzieję, że Sony w końcu zdecyduje się na kontynuowanie tej muzycznej przygody, ale na takie przyjemności trzeba jeszcze zaczekać. Autorzy zadbali o alternatywne ścieżki dźwiękowe, wsparcie dla wibracji w DualShocku 4 oraz dynamiczną rozdzielczość 4K dla PlayStation 4 Pro.

Persona 5

Data premiery: 04.04.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Atlus
Wydawca: Deep Silver

Jeden z największych jRPG-ów ostatniej dekady? Atlus dostarczył wybitną produkcję, z którą powinni zapoznać się wszyscy fani gatunku. Tytuł zebrał bardzo dobre oceny, oferuje naprawdę niezłą historię i sympatycy serii nie powinni się zastanawiać. Brać i grać!

Bulletstorm: Full Clip Edition

Data premiery: 07.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: People Can Fly
Wydawca: Gearbox Software

Nie na taki powrót Bulletstorma liczyliśmy? Spokojnie. Ja nadal wierzę, że jest to tylko i wyłącznie początek, a wkrótce Gearbox Software pokaże szerokiej publiczności kontynuację. Grą na pewno powinni zainteresować się gracze, którzy nie grali w „zwykłego” Bulletstorma. 

LEGO City: Undercover

Data premiery: 07.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: Traveller's Tales
Wydawca: Warner Bros.

Traveller's Tales w końcu pozwoli kolejnym graczom zapoznać się z „LEGO GTA”. Twórcy przygotowali odświeżoną wersję, która zadebiutuje jednocześnie na czterech platformach. To podobno jedna z najlepszych odsłon serii, więc na pewno nie zabraknie zainteresowania. 

Cosmic Star Heroine

Data premiery: 11.04.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Zeboyd Games
Wydawca: Sony

„Kosmiczna Heroina” ma przypomnieć graczom „wyjątkowość lat 90-tych”. Deweloperzy postawili na RPG-a inspirowanego między innymi Chrono Trigger, czy też Phantasy Star. W pozycji wcielimy się w rządową, tajną agentkę, która po ochronie galaktyki, musi zmierzyć się z... Własną organizacją. 

Skyforge

Data premiery: 11.04.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Allods Team
Wydawca: My.com

MMORPG nacierają na konsole aktualnej generacji. Na dobry początek zapoznamy się ze Skyforge, który w 2015 roku zadebiutował na PC. W produkcji zadaniem graczy jest bronienie planety przed atakami najeźdźców. 

Yooka-Laylee

Data premiery: 11.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Playtonic Games
Wydawca: Team17

Byli twórcy z Rare rozbili bank na Kickstarterze i w końcu pozwolą graczom zapoznać się z duetem Yooka i Laylee. Bohaterowie będą biegać po lokacjach, walczyć z kolejnymi przeciwnikami i pozwolą śmiałkom poznać ciekawą opowieść. Wchodzicie w to? Długo czekaliśmy na takiego trójwymiarowego platformera. 

Impact Winter

Data premiery: 12.04.2017
Platforma: PC
Producent: Mojo Bones
Wydawca: Banadi Namco

Jeden z najciekawszych survivali ostatnich miesięcy? Mojo Bones postanowiło zderzyć Ziemię z wielką asteroidą i na skutek tej katastrofy na naszej planecie zapanuje przerażająca zima. W trakcie opowieści będziemy walczyć o przetrwanie. Gra w późniejszym terminie trafi na konsole. 

Full Throttle Remastered

Data premiery: 18.04.2017
Platforma: PlayStation 4, PlayStation Vita, PC
Producent: Double Fine Productions
Wydawca: Double Fine Productions

Odpicowana wersja klasycznej przygodówki point-and-click studia LucasArts przygotowana przez ekipę Tima Schafera? To może się udać! Odrestaurowana edycja wyróżnia się namalowaną od podstaw grafiką, opracowanymi na nowo animacjami, przygotowanymi efektami dźwiękowymi oraz muzyką. Twórcy postarali się również o nowe funkcje. 

Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series

Data premiery: 18.04.2017
Platforma: PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, PC, mobile
Producent: Telltale Games
Wydawca: Telltale Games

Macie jeszcze ochotę na przygody od Telltale Games? Twórcy przedstawią w kwietniu początek historii od Strażników Galaktyki, ale trudno powiedzieć, jaki poziom będzie prezentować ta opowieść. Studio w ostatnim czasie nie potrafi złapać wiatru w żagle. 

Shiness: The Lightning Kingdom

Data premiery: 18.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Ynnis Interactive
Wydawca: Focus Home Interactive

RPG-ów akcji w ostatnich miesiącach nie brakuje, ale propozycja Ynnis Interactive może zainteresować wielu graczy, bo tytuł wyróżnia się przyjemną dla oka oprawą i może być miłą odskocznią. Twórcy zebrali w swoim czasie na przygotowanie opowieści ponad 140 tysięcy dolarów na Kickstarterze.

The Disney Afternoon Collection

Data premiery: 18.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Capcom
Wydawca: Capcom

Znajdą się chętni na taki kotlecik? Chip 'n Dale Rescue Rangers, Chip 'n Dale Rescue Rangers 2, Darkwing Duck, DuckTales, DuckTales 2 oraz TaleSpin w jednym zestawie z małymi dodatkami... Brzmi dobrze! Choć trzeba mieć świadomość, że taka przyjemność trafi w serca nielicznych graczy. 

Voodoo Vince: Remastered

Data premiery: 18.04.2017
Platforma: Xbox One, PC
Producent:  Beep Industries
Wydawca: Microsoft

Voodoo Vince dość niespodziewanie powróci, ale trudno powiedzieć, czy będzie to wielki hit. Już pierwotnie produkcja nie prezentowała najwyższego poziomu, ale wciąż nie maleje zainteresowanie trójwymiarowymi platformówkami, więc pewnie znajdą się chętni na taki tytuł.

Wonder Boy: The Dragon’s Trap

Data premiery: 18.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: Lizardcube
Wydawca: DotEmu

Cudowny Chłopiec zalicza powrót. Remake klasycznej platformówki 2D Wonder Boy III: The Dragon's Trap, która została pierwotnie wydana w 1989 roku na Sega Master System i Sega Game Gear, zapowiada się ciekawie. Autorzy zadbają o upiększenie oprawy oraz liczne dodatki, więc nawet najwięksi miłośnicy pierwowzoru powinni odnaleźć w kotlecie ciekawe danie główne. 

Beholder

Data premiery: 20.04.2017
Platforma: PC
Producent: Warmp Lamp Games
Wydawca: Techland

Techland postanowił wrzucić do pudełek jednego z ciekawszych indyczków ostatnich miesięcy. W Beholder stajemy się dozorcą dużego budynku mieszkalnego i naszym zadaniem jest... Szpiegowanie mieszkańców. Zapowiada się intrygująca zabawa z wieloma trudnymi wyborami. 

Syberia 3

Data premiery: 20.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC
Producent: Microids
Wydawca: Microids

Kate Walker w końcu powraca i miłośnicy uniwersum powinni zacierać rączki. Nie liczcie na piękną animację i wybitną grafikę, ale powinniśmy otrzymać mocną historię pełną ciekawych zwrotów akcji. Oby! Bo na tę przygodę czeka wielu graczy. 

The Silver Case (remaster HD)

Data premiery: 21.04.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Grasshopper Manufacture
Wydawca: NIS America

Grasshopper Manufacture przypomniało sobie o The Silver Case. W tym wypadku otrzymujemy remake z 1999 roku, ale jeśli macie wybór, to warto sięgnąć po wersję na PlayStation 4, ponieważ nie jest to zwykły port (jak w przypadku PC), ale autorzy zadbali o nową muzykę i dwa nowe epizody.

Outlast II

Data premiery: 25.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Red Barrels
Wydawca: Red Barrels

W kwietniu będziemy się bać. Red Barrels zaprosi graczy do zupełnie nowej opowieści, w której nie zabraknie bardzo mocnych scen. Miejmy nadzieję, że tytuł będzie czymś więcej niż tylko rozwinięciem koncepcji z pierwowzoru. 

Sniper: Ghost Warrior 3

Data premiery: 25.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: CI Games
Wydawca: CI Games

Polski snajper jakiego jeszcze świat nie widział? CI Games znacząco rozwija koncepcję uniwersum wrzucając graczy do otwartego świata i serwując długą opowieść dopełnioną rozbudowanym trybem sieciowym. Czy to może się nie udać? Ja wierzę, że rodzima ekipa pozamiata! 

What Remains of Edith Finch

Data premiery: 25.04.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Giant Sparrow
Wydawca: Annapurna Pictures

Pamiętacie jeszcze o nietypowej i mrocznej przygodówce? Twórcy The Unfinished Swan zapraszają graczy na historię pewnej rodziny, która została dotknięta przerażającą klątwą. Główną bohaterką gry jest tytułowa Edith Fitch, starająca się rozwikłać zagadkę tego, jak doszło do śmierci kolejnych członków jej rodziny. 

Psycho-Pass: Mandatory Happiness

Data premiery: 27.04.2017
Platforma: PC
Producent: 5pb
Wydawca: NIS America

Kojarzycie anime? To możecie czekać na grę, która początkowo była dostępna wyłącznie na Xboksach One. Produkcja jednak nie podbiła Japonii, więc twórcy zdecydowali się przygotować wersję na kolejne platformy. 

Warhammer 40.000: Dawn of War III

Data premiery: 27.04.2017
Platforma: PC
Producent: Relic Entertainment
Wydawca: SEGA

Relic Entertainment postanowiło powrócić do swojego uznanego uniwersum i za pomocą tej pozycji zamierza scalić najlepsze elementy poprzednich odsłon. Produkcja łączy wyjątkową skalę Dawn of War z modyfikacjami i elitarnymi bohaterami Dawn of War II. To może się udać!

Dragon Quest Heroes II

Data premiery: 28.04.2017
Platforma: PlayStation 4, PlayStation Vita, PC
Producent: Omega Force 
Wydawca: Square Enix

Po prawie roku od pierwotnej premiery, Dragon Quest Heroes II w końcu trafi na Zachód. Sympatycy produkcji od Omega Force mogą zacierać rączki, bo w grze nie brakuje ciekawej walki i mocnej historii. Największą nowością dwójki jest tryb sieciowy. 

Little Nightmares

Data premiery: 28.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Tarsier Studios
Wydawca: Bandai Namco

Mały bohater musi uciec z nietypowego miejsca. SIX znajduje się w „Paszczy”, gdzie mieszkają przerażające postacie, a naszym zadaniem jest wydostanie się na zewnątrz. Będziemy unikać, zmykać i rozwiązywać liczne zagadki logiczne. 

Mario Kart 8 Deluxe

Data premiery: 28.04.2017
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Nintendo 
Wydawca: Nintendo 

Więcej, więcej, więcej, więcej i lepiej? Nintendo zdecydowało się wrzucić na rynek odpicowaną wersję Mario Kart 8 i w sumie to nie może się nie udać. Już pierwotna odsłona zebrała tonę pozytywnych opinii, a tutaj po prostu otrzymamy „to samo ale lepiej”. 

Portal Knights

Data premiery: 28.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Keen Games
Wydawca: 505 Games

Nowy Minecraft? Keen Games postanowiło wrzucić śmiałków do świata fantasy zbudowanego z klocków. Gra jest w zasadzie połączeniem Minecrafta z rozbudowanym RPG, w którym budujemy, rozwiązujemy zadania i walczymy z przeciwnikami. 

Puyo Puyo Tetris

Data premiery: 28.04.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch
Producent: Sonic Team 
Wydawca: Deep Silver

Puyo Puyo Tetris to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio Sonic Team i wydana w Europie przez Deep Silver. Produkcja Sonic Team łączy cechy dwóch gier - serii Puyo Puyo, która z jednym wyjątkiem nie ukazywała się wcześniej na Zachodzie, oraz niezwykle popularnego Tetrisa. Oferuje ona też kilka wariantów rozgrywki.

 

I jak oceniacie nadchodzące 30 dni? Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie i dajcie znać – jakie tytuły zamawiacie? ;)

Miesięcznik PSX Extreme