SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.02.2017
Kalendarz Gracza - Luty 2017
3232V

Kalendarz Gracza - Luty 2017

Nie byliście zainteresowani styczniową japońszczyzną i czekacie na mocniejsze mięsko? Siadajcie wygodnie, wyciągajcie portfele i liczcie drobniaki, bo w lutym debiutuje na rynku sporo mocnych tytułów. Zapraszamy na najnowszy Kalendarz Gracza! 

DEXED

Data premiery: 01.02.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Ninja Theory
Wydawca: Ninja Theory

Na dobry początek miesiąca debiutuje średniak od Ninja Theory. Znana ekipa przyzwyczaiła graczy do tworzenia monumentalnych tytułów, ale DEXED to tylko mały, bardzo mały projekt. Można wypróbować, ale nie jest to tytuł, dla którego kupicie PlayStation VR.

Dynasty Warriors: Godseekers

Data premiery: 01.02.2017
Platforma: PlayStation 4, PlayStation Vita
Producent: Omega Force
Wydawca: Keoi Tecmo

Kolejny Dynasty Warriors? W sumie pewnie znajdą się chętni. Marka ma spore grono fanów na Zachodzie, więc nikogo nie powinno dziwić, że Koei Tecmo tak chętnie wrzuca kolejne przygody do Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Husk

Data premiery: 03.02.2017
Platforma: PC
Producent: UndeadScout
Wydawca: IMGN.PRO

Husk to zagadka. Polacy przygotowują grę na wzór Alana Wake’a i pierwsze materiały są naprawdę obiecujące. Rodzime ekipy potrafią straszyć, więc możemy mieć nadzieję, że UndeadScout przygotowało mocny tytuł. 

Knee Deep

Data premiery: 03.02.2017
Platforma: Xbox One
Producent: Cypress Knee
Wydawca: Cypress Knee

Mały indyczek na Xboksie One. Twórcy nie mogli wrzucić gry jednocześnie na wszystkie platformy, więc gracze na konsoli Microsoftu musieli odrobinę zaczekać. Choć i tak pewnie nikt z tego powodu nie płakał.  W produkcji poznacie mroczną przygodę, która będzie rozszerzona kolejnymi epizodami. 

Poochy & Yoshi’s Wooly World

Data premiery: 01.02.2017
Platforma: Nintendo 3DS
Producent: Good Feel
Wydawca: Nintendo

Dobrych, dwuwymiarowych platformówek na sprzęcie Nintendo nigdy nie brakowało, a Poochy & Yoshi’s Wooly World zapowiada się naprawdę wyjątkowo. To niby tylko port z Nintendo Wii U, ale gracze mogą oczekiwać naprawdę przyjemnej rozgrywki.

Atelier Sophie

Data premiery: 07.02.2017
Platforma: PC
Producent: Gust
Wydawca: Koei Tecmo

Siedemnasta odsłona serii Atelier debiutuje na PC, a podczas opowieści gracze trafią do świata, w którym alchemia dopiero raczkuje. Główną bohaterką jest Sophie posiadająca magiczną zdolność, dzięki której tworzy zupełnie nowe przedmioty.

Nights of Azure

Data premiery: 07.02.2017
Platforma: PC
Producent: Gust
Wydawca: Koei Tecmo

Japończycy z Gust potrafią tworzyć mocne RPG-i akcji, a Night of Azure zaprezentowało już wysoką jakość na konsolach. Teraz tytuł o dwóch ponętnych dziewczynach trafi na komputery osobiste i fani Japońszczyzny powinni pamiętać o tej grze.

WWE 2K17

Data premiery: 07.02.2017
Platforma: PC
Producent: Yuke's
Wydawca: 2K Games

Gotowi na wrestling? Pewnie tylko garstka ludzi czeka na tę produkcję, ale jeśli lubicie ten sport naoliwionych aktorów, to pamiętajcie, że tytuł trafi na rynek już na samym początku lutego. 

Nioh

Data premiery: 08.02.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Team Ninja 
Wydawca: Sony

Jeden z najgorętszych tytułów miesiąca? Bez wątpienia. Nioh zapowiada się na wymagającą przeprawę. W produkcji wcielimy się w bohatera z Zachodu, który trafia do Kraju Kwitnącej Wiśni i tam walczy z przerażającymi demonami. Fani ostatnich dzieł From Software powinni przygotowywać gotówkę. 

Uncanny Valley

Data premiery: 08.02.2017
Platforma: PlayStation 4, PlayStation Vita
Producent: Cowardly Creations
Wydawca: Cowardly Creations

Dwuwymiarowy survival horror przygotowany przez studio Cowardly Creations początkowo zadebiutował na komputerach osobistych, a teraz wskoczy na konsole Sony. Kto powinien zainteresować się grą? Wyłącznie fani mrocznych opowieści. Tutaj tajemnic podobno nie brakuje. 

Deformers

Data premiery: 14.02.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Ready at Dawn
Wydawca: GameTrust

Pamiętacie wielką zapowiedź nowej gry od autorów The Order: 1886? Ja nadal śmieje się pod nosem. Liczyliśmy na wielką produkcję, obłędną grafikę i wymagający gameplay, a nadlatują gluty. A może gra okaże się wielkim hitem? Oby, bo akurat ta ekipa potrzebuje gotówki na The Order: 1887.

For Honor

Data premiery: 14.02.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Ubisoft
Wydawca: Ubisoft

Nowa marka Ubisoftu może osiągnąć spory sukces. Gracze i dziennikarze chwalą testy beta, ale wiele zależy od ostatecznej zawartości. Francuzi przygotowali naprawdę efektowny i ekscytujący system walki. Oby wyrosła z tego nowa, wielka marka. 

Sniper Elite 4

Data premiery: 17.02.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Rebellion
Wydawca: 505 Games

Sniper powraca i nie wygląda na wyjątkowy hit. To będzie po prostu czwarta opowieść znanego bohatera i tyle. Z kooperacją, trybem hordy i nowymi, większymi mapami. Sympatycy serii na pewno będą zadowoleni. 

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - A Criminal Past

Data premiery: 21.02.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Eidos Montreal
Wydawca: Square Enix

Wielkie pożegnanie z serią Deus Ex na kilka lat? Wiele na to wskazuje, że Eidos Montreal odłoży to uniwersum do szuflady, a ten dodatek będzie ostatnią przyjemnością dla fanów Adama Jensena. Gracze mogą mieć jeszcze nadzieję, że marka wpadnie pod szpony innego studia. 

Halo Wars 2

Data premiery: 21.02.2017
Platforma: Xbox One, PC
Producent: Creative Assembly
Wydawca: Microsoft

Strategia na konsolach? Można! A nawet trzeba. Jeśli lubicie gatunek, to pamiętajcie o Halo Wars 2, bo znana ekipa po prostu ulepsza serię i oferuje kilka nowych wyzwań. Będzie kampania, szybkie mecze w Sieci i tryb Blitz łączący karciankę ze strategią. Brzmi dobrze. 

Malicious Fallen

Data premiery: 21.02.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Alvion
Wydawca: Alvion

Malicious Fallen to ulepszona wersja Malicious z 2012 roku. Za produkcję odpowiada japońskie studio Alvion, którego przedstawiciele postanowili przenieść opowieść na kolejną platformę. Gra trafiła również na PlayStation Vita (Malicious Rebrith). Jest to ostatni rozdział opowieści.

Psychonauts in the Rhombus of Ruin

Data premiery: 21.02.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Double Fine Productions
Wydawca: Double Fine Productions

Psychonauts dla PlayStation VR? Brzmi ciekawie. Nie będzie to pełnoprawna kontynuacja, ale nie możemy zapomnieć, że ta nadciąga. Twórcy za pomocą tej opowieści postanowili przygotować pomost pomiędzy jedynką a dwójką. Bez wątpienia jest to dobry pomysł, ale pamiętajcie, że grą powinni zainteresować się wyłącznie fani uniwersum. 

Night in the Woods

Data premiery: 21.02.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Infinite Ammo
Wydawca: Infinite Ammo

Infinite Ammo w 26 godzin zebrało gotówkę na Night in the Woods, a następnie czekaliśmy na grę długie, długie miesiące. Co z tego wyjdzie? Aktualnie gra wygląda na ciekawe połączenie przygodówki z platformówką, w której wcielimy się w kota. Zwierzak zostaje wyrzucony z uczelni i wraca do rodzinnego miasteczka. 

Berserk and the Band of the Hawk

Data premiery: 01.02.2017
Platforma: PlayStation 4, PlayStation Vita, PC
Producent: Omega Force
Wydawca: Koei Tecmo

Kolejna gra od Omega Force i Keoi Tecmo? Japończycy nie zawodzą w pierwszych dniach 2017 roku, a po tej przygodzie możemy oczekiwać kilku ostrych i krwawych walk. Gra powstała na bazie popularnej mangi autorstwa Kentaro Miury, a pod względem rozgrywki jest to oczywiście klon Dynasty Warriros. 

LEGO Worlds

Data premiery: 24.02.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Traveller’s Tales Games
Wydawca: Warner Bros.

LEGO Minecraft? To może się udać. Długo czekaliśmy na zapowiedź tej produkcji, ale na szczęście autorzy wrzucą grę również na konsole. Nie oczekujcie skomplikowanej fabuły, bo jej tutaj nie znajdziecie – to po prostu kolejna gra o budowaniu światów. Gracze na własną rękę stworzą przygody.

Constructor HD

Data premiery: 28.02.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: System 3 Software
Wydawca: System 3 Software

Ta gra jeszcze nie wyszła? To jedna z najbardziej zabawnych premier ostatnich miesięcy, bo autorzy wciąż ujawniają datę debiutu, by na ostatniej prostej zmienić plany. Trudno powiedzieć, czy ten remake zadebiutuje w lutym.

Torment: Tides of Numenera

Data premiery: 28.02.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: inXile entertainment
Wydawca: Techland

inXile Entertainment oferuje grube mięcho dla największych fanów klasycznych RPG-ów. W dodatku Techland dba o wyjątkowe wydanie (tanio i dużo!) oraz pełen polski dubbing. Sympatycy Planescape: Torment nawet nie mogli marzyć, że ten tytuł trafi również na konsole i zostanie tak dobrze wydany!


I jak oceniacie lutowe premiery? Niby tylko 28 dni, a znalazło się tutaj kilka naprawdę interesujących i dobrze rokujących produkcji. Dajcie znać w komentarzach, na co najbardziej czekacie! 

Miesięcznik PSX Extreme