SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 30.12.2016
Tak rysuje się najbliższa przyszłość Final Fantasy XIV: Stormblood
1491V

Tak rysuje się najbliższa przyszłość Final Fantasy XIV: Stormblood

Odbywający się w okresie świątecznym w Tokio Final Fantasy XIV Fan Festiwal przyniósł dla miłośników MMORPG od Square Enix sporo ekscytujących informacji. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
  • Platformy:  PS4   PC   PS3 
  • Data premiery - Polska: 27.08.2013
  • Nie
  • od lat 12 wulgarny język online seks przemoc

Jak przystało na aż trzydniową imprezę, dostaliśmy masę fantastycznych atrakcji dla fanów „czternastki”, wśród których nie zabrakło ciekawych nowości dotyczących zawartości aktualizacji 3.5 oraz 4.0.

 

Na początek zajmijmy się pośrednią i nieco mniejszą łatką The Far Edge of Fate, która to połączy wydarzenia z Heavensward z nadchodzącym Stormblood. Tutaj dużo niespodzianek nie było. Podczas 34 „Listu na żywo” ujawniono drobne detale dotyczące nazw misji, paru lokacji oraz małego rozszerzenia uniwersum. Dostaniemy zatem kilka zadań fabularnych i pobocznych takich jak „Anima Weapon Story Quest”, dwa nowe dungeony „ Mur Baelsara” oraz „Sohm Al” - ten drugi na poziomie „trudnym”. Aby tego było mało twórcy przygotowali także rajd o nazwie "Dun Scaith" oraz dwie wersje Triali „Bay Z1T9”. Ponadto zostaną wprowadzone zmiany w tak zwanych misjach badawczych.

 

Dla tych, którzy lubią czasem wyjść poza wirtualny świat przygotowano mini serial oraz novelkę – obydwie pozycje noszą tytuł „Father of Light”. I jeśli chodzi o patch 3.5, to już w sumie koniec nowości, pora zatem przejść do dodatku Stormblood!

 

Będzie to już drugie duże rozszerzenie świata Final Fantasy XIV, które wprowadzi do niego mnóstwo świeżej zawartości, odmieni to, co znaliście do tej pory i zaskoczy Was ciekawymi rozwiązaniami. Pierwszą zaprezentowaną nowością jest profesja Czerwonego Maga (Red Mage), która to dostępna będzie dla wszystkich klas po przekroczeniu 50 poziomu doświadczenia. Jest to typowy DPS, który może walczyć swoim rapierem zarówno w zwarciu jak i na dystans dzięki magicznemu kryształowi – jest wtedy znacznie bardziej efektywny i efektowny. Łącząc czary zadaje jeszcze większe obrażenia. Korzysta przy tym z nowego rodzaju magii zwanej po prostu czerwoną, będącą połączeniem białej i czarnej.

 

Kolejną ważną nowością w świecie gry będzie pływanie i nurkowanie. Podczas tych dwóch czynności nie będziemy w ogóle walczyć, ale będziemy mogli przeprowadzać interakcje z postaciami - będą jakieś ludy podwodne. Niestety tyczą się tego pewne ograniczenia. Po pierwsze do pływania nadają się tylko wybrane miejsca i wybrane „ciała”. Ponadto akcja nurkowania będzie dostępna tylko w lokacjach z łatki 4.0 i aby się tego nauczyć trzeba będzie wykonać specjalną misję. Dodatkowo pływać będą tylko wierzchowce potrafiące latać. Jednak wnioskując po tym co pokazano na filmikach, mogę stwierdzić, że będzie warto! Wspomniano także, iż dostaniemy czwartą lokację rezydencjalną, ale nic więcej na jej temat deweloperzy nie mogli jeszcze powiedzieć.

 

 

Ponadto ujawniono, iż do Final Fantasy XIV trafi nowe plemię bestii (Beast Tribe) zwane Antaną. Są to stworzenia podobne do lamii, czyli pół ludzi pół węży z bułgarskiej mitologii. Ich głównymi przedstawicielami są kobiety, doskonale władają magią, a na dodatek potrafią tworzyć kryształy i biżuterię. Ich historia sięgać będzie aż do czasów Imperium Allagans, a obecnie represjonują je przedstawiciele Imperium Garleans. Spotkacie je koło gór przy Ala Mhigo. Ich „Primalem” jest „Lady of Bliss” zwana Lakshmią.

 

Dla wielbicieli rajdów też będzie sporo nowości. Po pierwsze powstanie 8-osobowy rajd z kategorii „high-end” o nazwie The Bend of Time, gdzie dużą rolę odegra superbroń Omega. Ale to tylko przedsmak tego co nas czeka, albowiem Square szykuje fantastyczną zabawę również aż dla 24 osób! Chodzi bowiem o rajd o tytule Return to Ivalice, gdzie spędzimy długie godziny na spełnianiu zadań i pokonywaniu bossów zaprojektowanych przez dwie japońskie gwiazdy game-devu. Za historię odpowiedzialny jest autor między innymi Final Fantasy XII, FF Tactics, FF XI oraz Vagrant Story, czyli Yasumi Matsuno, zaś do kreacji bossów zatrudniono autora Onimusha 2 oraz Shin Megami Tensei IV, czyli Amemia Keitę. Oj, będzie się działo!

 

 

Z innych informacji warto wspomnieć o tym, iż dodatek kończy wsparcie dla PS3, a gracze mogą zrobić darmową przesiadkę na nową generację, do tego powiększy nam się ekwipunek i limit poziomu postaci wzrośnie aż do 70. Główny motyw muzyczny skomponuje zaś Nobuo Uematsu.

 

Kiedy wkroczymy na nowe lądy? Już 20 czerwca 2017 roku! Grę zamawiać można już od 24 stycznia! W edycji kolekcjonerskiej znajdzie się figurka Zenosa, artbook, pudełko z grafiką tytułową, materiałowa mapka Eorzea, naklejki i dodatki cyfrowe w postaci wierzchowca Syldra, mimionka Wind-up Bartz oraz „kurczakowego rapiera”.

 

Jeśli chcecie obejrzeć cały Fan Fest na własne piękne oczęta, szykujcie 29 dolców (120 zł). W tej cenie otrzymacie blisko 20 godzin materiałów, w tym konferencje, koncerty, konkurs cosplay, quiz, pokaz mody, turniej PvP oraz kod na ekskluzywny przedmiot do samej gry.

Miesięcznik PSX Extreme