SKLEP
senix senix 18.12.2016
Weekendowy Cosplay: Ruru jako niebezpieczna Nina i słodka Margaery
1471V

Weekendowy Cosplay: Ruru jako niebezpieczna Nina i słodka Margaery

W dzisiejszym Weekendowy Cosplayu coś dla fanów Tekkena oraz Gry o Tron. Ruru jako Nina Williams z Tekkena 7: Fated Retribution oraz Margaery Tyrell z Gry o Tron. Zapraszamy do naszej rozmowy. 

 

<<<< Ruru jako Margaery Tyrell z Gry o Tron. Zdjęcie: Joan Wolfie Photography.    

Senix: Cześć Maja, witamy na PPE.pl. Drogą wstępu i odstresowania się - dlaczego Ruru, to Ruru? Skąd wzięła się Twoja ksywka cosplayowa?

Ruru: Hej! Mój pseudonim jest ze mną dość długo i przechodził różne przemiany. Wymyśliłam go inspirując się pewną postacią z anime, kiedy na szybko potrzebowałam nicku do jakiejś gry ^^

Senix: Co zainteresowało Cię i co Ci się podoba w cosplayu, że zajęłaś się nim?

Ruru: Lubię tworzyć, więc stwierdziłam, dlaczego by nie spróbować? Cosplay daje możliwości wcielenia się w zupełnie różne postacie, to dla mnie trochę spełnienie marzeń z dzieciństwa, kiedy często wyobrażałam sobie bycie bajkową postacią.

Senix: Czym kierowałaś się przy wyborze Niny Williams z Tekkena i Margaery Tyrell z Gry o Tron? Jest to sympatia do tych postaci, czy coś innego?

Ruru: Przy wybieraniu większości postaci, które zamierzam cosplayować, kieruje się sympatią i tak się jakoś zawsze składa, że z wyglądu też mi odpowiadają :) Przy Ninie dodatkowo przekonał mnie jej wizerunek z najnowszej części, zawsze chciałam uszyć suknię ślubną!

Senix: Który z tych dwóch cosplayów był dla Ciebie trudniejszy do zrealizowania? Co sprawiło Ci największe problemy, i z czego wykonałaś stroje?

Ruru: Przy obu strojach miałam okazję wykazać się w szyciu i w obu strojach były elementy, które potrafiły wyprowadzić mnie z równowagi. Przy stroju Niny pracowało mi się przyjemniej, szczególnie zabawne było rozdzieranie dołu sukni, polecam każdemu na odstresowanie :D W stroju Tyrellówny natomiast, dużą trudność sprawiło mi malowanie złotych wzorków na górnej części sukienki, zajęło mi to najwięcej czasu. 

Senix: Nina jest Twoją pierwszą postacią z tego uniwersum, w którą się wcieliłaś. Planujesz jakieś inne wcielenia Niny albo jakąś inną postać z tej serii?

Ruru: Zdecydowanie chcę zrobić więcej wersji Niny, mam już kilka na oku :D Jeśli chodzi o inne postaci, to w planach mam jeszcze Lili.

Senix: Analogiczne pytanie do tego z Niną. Planujesz jakieś inne cosplaye z Gry o Tron?

Ruru: Planuję :) Zarówno Margaery, jak i inne postci, ale na razie to tajemnica.

Senix: Wolisz książkową wersję Gry o Tron, czy serialową?

Ruru: Z książkową wersją nie miałam do czynienia tak dużo jak bym chciała, ale kiedyś na pewno to nadrobię, teraz mam sporo innych książek w kolejce do przeczytania! Serial uwielbiam, mimo iż odbiega od książkowej fabuły. Oglądam też ze względu na walory estetyczne, przede wszystkim kostiumy :D

Senix: Wróćmy na chwilę do bijatyki. Która część Tekkena jest Twoją ulubioną i dlaczego?

Ruru: Zdecydowanie Tekken: Dark Resurrection. Ulubiona głównie dlatego, że bardzo dużo w nią grałam na PSP jak byłam młodsza, mam do niej straszny sentyment.

Senix: Przeglądając Twój fanpage zauważyłem kilka ciekawych rysunków. Mogłabyś nam trochę o tym opowiedzieć? Zainteresowałaś mnie.

Ruru: Rysunek to moje, można powiedzieć, najstarsze hobby. Rysuję głównie fanarty z gier i rysunki na zamówienie, chciałabym też powiązać z tym jakoś moją przyszłość.

Rysunek autorstwa Ruru.

Senix: Kończąc naszą rozmowę. Trzy ulubione serie gier i dlaczego one?

Ruru: Heroes of Might and Magic – w hirołsy grałam (i gram) dosyć często we wszystkie części. Kiedy byłam młodsza, to uwielbiałam patrzeć jak gra mój tata, a potem sama zaczęłam :) No i oczywiście jestem zakochana w muzyce! 
Soul Calibur – mimo mojej miłości do Tekkena, SC ma coś w sobie. Strasznie podobają mi się designy postaci oraz sam pomysł używania przez nie broni białej.

Senix: Dziękujemy za rozmowę i życzymy kolejnych udanych sesji zdjęciowych i wykonanych strojów.

Ruru: Również bardzo dziękuję! :D

Ruru jako Nina Williams z Tekkena 7: Fated Retribution. Montaż: Norman Lenda Pinkspider Photography.

Fanpage - Ruru.

Zdjęcia: Norman Lenda Pinkspider PhotographyJoan Wolfie Photography.

Korekta: Aleksandra Borkowska.

Tagi: gra o tron ruru tekken weekendowy cosplay

Miesięcznik PSX Extreme