SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.11.2016
Kalendarz Gracza - Grudzień 2016
1856V

Kalendarz Gracza - Grudzień 2016

Święta, prezenty i gry! Ostatni miesiąc tego growego roku przynosi kolejne ciekawe produkcje, które na pewno zainteresują naszych czytelników. W końcu nawet na ostatniej prostej debiutują mocne, ekskluzywne tytuły.

The Dwarves

Data premiery: 01.12.2016
Platforma: PlayStation 4, Xbox One PC
Producent: The Dwarves
Wydawca: THQ Nordic

Miesiąc rozpoczynamy od wielkiej przygody krasnoludów. Mocarni wojownicy wyruszają w podróż, podczas której będą walczyć z przeciwnikami, rozwijać swoje umiejętności, a dodatkowo autorzy obiecują sporo ciekawych misji. Fani gatunku i owłosionych herosów mogą szykować się na przyjemną rozgrywkę.

Steep

Data premiery: 02.12.2016
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Ubisoft
Wydawca: Ubisoft

Francuska korporacja na tegorocznym E3 ujawniła nową markę. Steep zapowiada się na ciekawą zabawę w śnieżnej atmosferze, ale aktualnie trudno przewidzieć, czy produkcja osiągnie sukces. Gra może zainteresować fanów ekstremalnych sportów zimowych. 

Super Mario Maker for Nintendo 3DS

Data premiery: 02.12.2016
Platforma: Nintendo 3DS
Producent: Nintendo
Wydawca: Nintendo 

Nintendo zdecydowało się przerzucić najważniejsze marki z Nintendo Wii U na Nintendo 3DS-a. Na przenośnej platformie Japończyków nie mogło zabraknąć Mariana, który tworzy lokacje i zaprasza do zabawy znajomych. Tytuł to mały kastrat, ale posiadacze 3DS-ów pewnie i tak nie będą głośno narzekać. 

Dead Rising 4

Data premiery: 06.12.2016
Platforma: Xbox One, PC
Producent: Capcom Vancouver
Wydawca: Microsoft

Biegające hordy zombiaków powracają. Dead Rising 4 nie zrewolucjonizuje rozgrywki, a zaoferuje graczom kolejny bardzo przyjemny gameplay. W grze będziemy wykorzystywać najróżniejsze bronie, robić zdjęcia i jestem pewien, że nie zabraknie chętnych na takie wariacje. 

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Data premiery: 06.12.2016
Platforma: PC 
Producent: Mimimi Productions
Wydawca: Daedalic Entertainment

Też tęsknicie za legendarnym Commandosem? Marka zaginęła w gąszczu innych produkcji, ale autorzy z Mimimi Productions postanowili stworzyć strategię turową, która czerpie garściami z tej pozycji. W ich propozycji trafiamy do Japonii w 1615 roku, wcielamy się w ninja i musimy ubić tajemniczego Kage-Sama.

The Unspoken

Data premiery: 06.12.2016
Platforma: PC
Producent: Insomniac Games
Wydawca: Oculus

Insomniac Games zostało zatrudnione przez Oculusa do stworzenia ekskluzywnych produkcji na gogle wirtualnej rzeczywistości. Trzecią grą jest The Unspoken, w którym śmiałkowie trafią do ukrytego świata pełnego zaklęć i będą walczyć z innymi magami. Tytuł stawia na rywalizację PVP. 

Werewolves Within

Data premiery: 06.12.2016
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Red Storm Entertainment
Wydawca: Ubisoft

Francuzi bardzo aktywnie wspierają wirtualną rzeczywistość. Kolejną produkcją przygotowaną przez Ubisoft jest party game, w którym zadaniem graczy jest znalezienie wilkołaka. Mieszkańcy wioski Gallowston każdej nocy spotykają się i starają się odgadnąć, który z mieszkańców jest stworem. 

I Expect You To Die

Data premiery: 06.12.2016
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: 
Wydawca: 

Szpiedzy, łamigłówki i śmiercionośne pułapki? Zapowiada się nieźle. I Expect You To Die to typowy „Escape the Room”, ale gogle wirtualnej rzeczywistości mogą zdecydowanie spotęgować przyjemność z rozgrywki. Autorzy zapowiadają ponad 30 śmiercionośnych zabawek, które mogą wyeliminować bohatera. 

The Last Guardian

Data premiery: 07.12.2016
Platforma: PlayStation 4
Producent: Sony Japan
Wydawca: Sony

Ile lat czekaliśmy? Zapomnijmy o tym! Teraz możemy szykować się na wielką opowieść, która powinna wzruszyć graczy i zaprezentować prawdziwą przyjaźń. Twórcy obiecują wyjątkową przygodę na wiele godzin, podczas której będziemy przemierzać kolejne lokacje, walczyć z przeciwnikami i wykorzystywać umiejętności bohaterów. Możemy mieć pewność, że wraz z tą premierą zakończy się wielki rozdział nie tylko w historii marki PlayStation oraz japońskiego oddziału, ale również w historii naszej branży. 

Space Hulk: Deathwing

Data premiery: 09.12.2016
Platforma: PC
Producent: Cyanide
Wydawca: Focus Home Interactive

Cyanide od wielu miesięcy opracowuje nową opowieść w uniwersum Space Hulk. Gra na każdym kolejnym materiale intryguje i fani mocarnych żołnierzy mogą szykować się na sporo walki z kolejnymi hordami rywali. Tytuł trafi w niedalekiej przyszłości na PlayStation 4 i Xboksa One.

Bastion

Data premiery: 12.12.2016
Platforma: Xbox One
Producent: Supergiant Games
Wydawca: Supergiant Games

Pamiętacie jeszcze Bastion? Ten wyjątkowy tytuł trafi w końcu na Xboksa One. Autorzy zdecydowali się wrzucić opowieść na kolejną platformę i możemy mieć jedynie nadzieję, że wkrótce pojawią się konkrety dotyczące nowej produkcji Supergiant Games.

Drive!Drive!Drive!

Data premiery: 13.12.2016
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Different Cloth
Wydawca: Different Cloth

Nietypowych wyścigów nigdy za wiele? To szykujcie gotówkę i wolny czas na pozycję Different Cloth. Podczas rozgrywki gracze będą jednocześnie uczestniczyć w kilku rajdach, a autorzy obiecują wymagającą i zarazem bardzo satysfakcjonującą zabawę.

Stardew Valley

Data premiery: 14.12.2016
Platforma: PlayStation 4, Xbox One 
Producent: Concerned Ape
Wydawca: Chucklefish Games

Jeden z najbardziej oczekiwanych symulatorów farmy zadebiutuje na konsolach. Twórcy rozwijają projekt od wielu miesięcy i w końcu zakończyli prace nad wersją na PS4 i XOne. W tytule będziemy rozwijać farmę, zbierać plony, a wieczorami udamy się do wielkich podziemi przepełnionych potworami. 

Super Mario Run

Data premiery: 15.12.2016
Platforma: iOS
Producent: Nintendo
Wydawca: Nintendo

Mario na sprzętach Apple? Świat tego jeszcze nie widział, ale możemy mieć pewność, że ta gra będzie cieszyć się ogromną popularnością. Łatwa rozgrywka, znana marka i małe płatności… Czy potrzeba więcej? Pamiętajcie, że to dopiero początek, bo Big N chce intensywnie rozwijać pozycje na urządzenia mobilne.  

The Walking Dead - Season Three

Data premiery: 20.12.2016
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, PC
Producent: Telltale Games
Wydawca: Telltale Games

Kolejna opowieść od Telltale Games w uniwersum Żywych Truposzy. Deweloperzy długo zapowiadali trzeci sezon, który ma ponownie wymęczyć fanów. Szykujcie się na sporo mocnych wyborów moralnych i oczywiście mnóstwo zombiaków. 

Rollercoaster Dreams

Data premiery: 22.12.2016
Platforma: PlayStation 4
Producent: Bimboosoft
Wydawca: Bimboosoft

Tytuł miał zadebiutować wraz z PlayStation VR, ale autorzy potrzebowali dodatkowych tygodni na dopracowanie pozycji. Niedawno dowiedzieliśmy się, że gra wykorzysta siłę PlayStation 4 Pro, ale czy będzie to wielki hit? Wątpię. Wszystkie materiały przygotowują graczy na średniaka. 


I jak oceniacie grudzień? Zamówienia przedpremierowe złożone? To zapraszamy do ankiety!

Miesięcznik PSX Extreme