1197V

Zapraszamy na światowy dzień Batmana

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami wyjątkowego dnia dla wszystkich fanów Nietoperza. To właśnie 17 września odbędzie się trzeci w historii Dzień Batmana, który jest obchodzony przez miłośników bohatera na całym świecie. Poznajcie atrakcje przygotowane na naszym podwórku.  

17. września 2016 po raz trzeci w historii fani na całym świecie będą obchodzili Dzień Batmana. Święto dedykowane najbardziej znanej ikonie popkultury cieszy się dużym zainteresowaniem. Obchody przybierają formę fanowskich spotkań i promocyjnych ofert na produkty z Batmanem w księgarniach, sklepach, kinach i oczywiście w Internecie. Wydawnictwo Egmont Polska, polski wydawca komiksów z Batmanem, ponownie włącza się w obchody i proponuje fanom wiele niespodzianek.

Od 12. września portal www.batcave.com.pl organizuje konkurs fotograficzny pt. „Selfie z Batmanem” i zaprasza miłośników Gotham do wspólnej zabawy z aparatem. Dla uczestników zabawy przewidziano nagrody od Wydawnictwa Egmont.

Podczas Festiwalu Gier i Fantastyki Copernicon, który odbędzie się w dniach 16-18. września w Toruniu, z okazji Dnia Batmana, odbędzie się konkurs na Batmanowy kostium. Organizatorzy festiwalu przewidzieli wiele atrakcji dla odwiedzających a Egmont przewidział upominki. Więcej informacji na temat festiwalu i imprez towarzyszących znajdziemy na stronie www.copernicon.pl .

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu już po raz drugi będzie świętować Dzień Batmana i zaprasza 17. września na Wielkie Otwarcie Czytelni z Komiksami. Będzie to stały, stacjonarny punkt, który narodził się pod postacią dobrze znanej konwentowym bywalcom „Obwoźnej Czytelni Komiksu”. Właśnie tam będzie możliwość rozsiąść się na wygodnych pufach i w otoczeniu superbohaterów zagłębić w najróżniejszych, komiksowych światach. Na odwiedzających czekać będą prelekcje, cosplay, sklepy z komiksami, konkursy z nagrodami i wiele innych niespodzianek.

Dodatkowo na stronie www.swiatkomiksu.pl znajdziemy „Pakiet Batfana”. Do pobrania szablony, testy, wzór maski, grafiki, zagadki i wiele innych materiałów, które pomogą miłośnikom nietoperze we wspaniałej zabawie podczas obchodów. Ponadto lista księgarń biorących udział w akcji, w których do kupienia albumy z Batmanem w promocyjnych cenach.

Poznaj Batmana oraz jego wrogów i sprzymierzeńców!

Gotham Central, Klauni i szaleńcy, tom 2

 • Scenariusz: Ed Brubaker, Greg Rucka
 • Rysunki: Michael Lark i inni
 • Przekład: Jacek Drewnowski
 • Oprawa:  miękka ze skrzydełkami
 • Objętość: 288 stron
 • Format: 167x255
 • Cena: 69,99
 • Język oryginału: angielski
 • Seria: Gotham Central
 • Kategoria: komiks amerykański
 • Tematyka: superbohaterowie

Drugi tom serii kryminalnej rozgrywającej się w Gotham City, mieście Batmana. Cykl ten został uhonorowany najważniejszymi wyróżnieniami amerykańskiego rynku komiksowego – Nagrodami Eisnera i Harveya.

Policjanci z Gotham codziennie tropią zarówno pospolitych kryminalistów, jak i najdziwniejszych przestępców świata. Po przejściu komisarza Gordona na emeryturę bardzo niechętnie współpracują z Mrocznym Rycerzem, traktując go jak rywala.

Zbliżają się święta – i właśnie wtedy Joker zaczyna terroryzować miasto. Zabija przypadkowych ludzi z karabinu snajperskiego, po czym niespodziewanie się poddaje. Policja jest zdezorientowana, ponieważ nie wie, do czego tak naprawdę dąży błazeński król zbrodni. Czy stróże prawa zdołają rozwikłać tę zagadkę?

W pozostałych opowieściach zamieszczonych w tym tomie poznamy historię serii makabrycznych morderstw oraz prześledzimy niedokończoną sprawę okrytego hańbą detektywa Harveya Bullocka.

Tagi: Batman egmont