SKLEP
senix senix 03.07.2016
Weekendowy Cosplay: Mitsu jako Pielęgniarka z Cichego Wzgórza
2293V

Weekendowy Cosplay: Mitsu jako Pielęgniarka z Cichego Wzgórza

Tak jak obiecywaliśmy z Olą, udaliśmy się do pełnego grozy miasteczka na Cichym Wzgórzu. Ryzyko się opłaciło i przeprowadziliśmy dla Was specjalny wywiad z pielęgniarką ze szpitala BROOKHEAVEN. Zapraszamy do Weekendowego Cosplayu!

 

<<<< Mitsu jako Pielęgniarka z Silent Hilla. Zdjęcie: Justyna Cieślak.

Senix: Cześć Mitsu. Witamy na portalu ppe.pl i liczymy, że zagościsz u nas dłużej.

Mitsu: Cześć :) Bardzo miło mi, że zdecydowaliście się przeprowadzić ze mną wywiad. 

Senix: Tak na starcie - dlaczego akurat Pielęgniarka z Silent Hilla, a nie np.: Maria z Silent Hill 2, Heather z Silent Hill 3 lub Eillen z Silent Hill The Room? Co spodobało Ci się w tej postaci, że postanowiłaś ją cosplayować?

Mitsu: Trafiło na pielęgniarkę ze względu na to, że poza tworzeniem kostiumów darzę niesamowitą sympatią wszelakiego rodzaju charakteryzacje, szczególnie te nawiązujące tematyką do horroru i gore. Jak dobrze, wiemy pielęgniarki z SH wyglądają dość przerażająco, więc jest to strój 100% w moim klimacie ;)

Senix: Co sprawiło Ci największe problemy w czasie tworzenia tego cosplayu? Z czego wykonałaś maskę – twarz pielęgniarki i czy widziałaś coś w niej?

Mitsu: Cały proces tworzenia stroju był całkiem prosty, zwykły lekarski fartuch musiałam po prostu przerobić, natomiast maska była bardziej skomplikowaną częścią. Teraz, z perspektywy czasu chciałabym odtworzyć ten strój zastępując maskę - makijażową charakteryzacją. Wtedy stworzyłam formę nakładając zwykłą siatkę na manekina. Następnie nakładałam kolejne warstwy masy papierowej. Wydaje mi się, że jej  największym sekretem był fakt, że barwiłam ją nie farbami, a barwnikami bardziej naturalnymi, tj kawą, herbatą itp. Myślę, że dało to bardziej realistyczne zabrudzenia. W masce wykonałam malutkie otwory na oczy, których nie widać od frontu. Widoczność była ograniczona, ale jednak była ;) Z tego co pamiętam największym jej mankamentem był fakt, że poza otworami na oczy nie posiadała żadnych innych, tak więc oddychanie w niej graniczyło z cudem. Ze względu na to, że zrobiłam ją tylko na potrzeby sesji zdjęciowej nie chciałam ryzykować robienia otworów, które byłyby widoczne i, nie oszukujmy się, zepsułyby nieco odbiór stroju. Także.. maskę zakładałam dosłownie tylko na zdjęcia, z przerwami na oddychanie ;)

Mitsu jako Pielęgniarka z Silent Hilla. Zdjęcie: Justyna Cieślak.

Senix: A gdzie zostały zrobione zdjęcia? Bo muszę powiedzieć, że genialnie uchwyciliście klimat gry i samą postać. Można by stwierdzić, że odwiedziliście szpital na Cichym Wzgórzu.

Mitsu: Zdjęcia były wykonane w ruinach fabryki "prefabet" w Krakowie. Aktualnie tuż obok znajduje się expo ;)

Senix: Ulubiona część Silent Hilla i dlaczego? Co najbardziej Ci się podobało, a co mniej?

Mitsu: Hmm.. ulubiona część.. jeśli idzie o gry - swego rodzaju sentymentem darzę pierwszą część. To był mój absolutny start w serii SH, jak i ogólnie w mojej gamingowej części życia, więc pomimo wszystkich udoskonaleń w dalszych częściach - chyba zostanę przy 1 :)

Senix: Muszę się jeszcze spytać o adaptacje filmowe Silent Hilla. W mojej opinii pierwsza część jeszcze uchwyciła klimat gry, a druga już nie. A Ty jak oceniasz adaptacje filmowe Cichego Wzgórza?

Mitsu: Niestety oglądałam jedynie pierwszą część filmu, więc nie jestem w stanie ich porównać ale na pewno zgadzam się, że jedynka bardzo fajnie uchwyciła klimat gry.

Mitsu jako Pielęgniarka z Silent Hilla. Zdjęcie: Justyna Cieślak.

Senix: Na koniec wróćmy do wspomnianych na początku bohaterek Silent Hilla. Jest jakaś szansa na to, że kiedyś będziemy mogli Cię zobaczyć w którymś z tych cosplayów? I czy szykujesz może coś w podobnych klimatach?

Mitsu: Ze wszystkich tych postaci Eileen krążyła mi po głowie jeszcze przez jakiś czas. Możliwe, że jeszcze zabiorę się za tą postać. W podobnych klimatach - jednym z moich marzeń kostiumowych jest od dłuższego czasu Ada Wong z Resident Evil 6. Z pewnością jeśli będę robić jakiś następny strój, będzie to właśnie ten :)

Jeżeli chcecie poznać więcej wcieleń Mitsu, to zapraszam na jej fanpage - Mitsu.

Zdjęcia wykonała: Justyna Cieślak.

Korekta tekstu: Aleksandra Borowska.

Podziękowania: Aleksandra Rogalewicz.

Miesięcznik PSX Extreme