SKLEP
senix senix 12.06.2016
Weekendowy Cosplay - TOP10 najlepszych cosplayów z Esport Now 2016
1041V

Weekendowy Cosplay - TOP10 najlepszych cosplayów z Esport Now 2016

W kolejnym Weekendowym Cosplayu zapraszam do zestawienia 10-u najlepszych cosplayów z imprezy Esport Now 2016, która odbyła się we Wrocławiu. Liczę, że spodoba Wam się mój wybór.

Jeszcze za nim przejdziemy do najlepszych cosplayów, to zapraszam do obejrzenie ceremonii otwarcia Esport Now 2016. 

 

Esport Now 2016. Nagranie: Bioreset.

 

TOP10 najlepszych cosplayów z Esport Now 2016

(kolejność losowa)

You look like you belong in a battle mech game. This is Fallout 2. Perhaps you opened the wrong folder on your hard drive? - one of Orville Wright's sons

 

Tentacle Creations w zbroi Power Armor z Fallouta 2

Tentacle Creations w zbroi Power Armor z Fallouta 2. Zdjęcie: MLC Foto.

Senix: Klasyka w perfekcyjnym wykonaniu. I co tu więcej dodawać? Poza tym, że Tentacle Creations udowodnił mi, że w polskim cosplayu są osoby, które sięgają po „retro postacie, stroje i zbroje”. I miło mnie tym zaskoczył.

 


 

Change is coming to the world. Many fear change and will fight it with every fiber of their being. But sometimes, change is what they need the most. Sometimes, change is what sets them free. 

 

Inez Cosplay jako Morrigan z serii Dragon Age

Inez Cosplay jako Morrigan z serii Dragon Age. Zdjęcie: MLC Foto.

Senix: Nie widać tego na zdjęciu, ale Inez zadbała o każde szczegóły w cosplayu Morrigan. Naszyjnik, bransoletka na ręku, wykończenia stroju, a dodatkowo blada cera i te oczy. Istna Morrigan wyciągnięta z gry do realnego świata. PS no i ten kruk :) 

 


 

Her melody moves the soul, her silence sunders the body. - Jericho Swain, after attending her concert 

 
Aimaru jako Sona z League of Legends

Aimaru jako Sona z League of Legends. Zdjęcie: Just Adams.

Senix: Jeden z najśliczniejszych strojów z LoLa jakie widziałem, a dodatkowo oddający moim zdaniem klimat kraju kwitnącej wiśni. Ale najważniejsze jest to, że Aimaru pokazała mi, że w cosplayu z LoLa nie trzeba tworzyć półnagich postaci aby być rozpoznawalnym. Perfekcyjne wykonanie Etwahl z dbałością o szczegóły.

 


 

There is no rest while Kayle's brand of tyranny still exists. - Morgana

 

Anuszka Cosplay jako Morgana z League of Legends

Anuszka Cosplay jako Morgana z League of Legends. Zdjęcie: MLC Foto.

Senix: Znowu daje mi się we znaki moja słabość do skrzydlatych cosplayów. A tym bardziej, że Anuszka w swojej wersji Morgany zrobiła je idealnie. Do tego dbałość o wykonanie wzorów na elementach stroju. Myślicie, że poruszanie w takim stroju jest łatwe? To jesteście w dużym błędzie.

 


 

The life of an arrow is fleeting, built of nothing but direction and intent.

 

Sosenka jako Varus z League of Legends

Sosenka jako Varus z League of Legends. Zdjęcie: MLC Foto.

Senix: Czyżby cosplay jakiegoś antagonisty z komiksów Marvela? Nowy przeciwnik Kapitana Ameryki? Oczywiście, że nie. Takie właśnie miałem skojarzenia gdy zobaczyłem Sosenkę na Esporcie w stroju Varusa. A jak się dowiedziałem, że to postać z LoLa, to nie mogłem w to uwierzyć. Mógłbym też napisać, że to perfekcja w wykonaniu Justyny, ale to widać gołym okiem. Jeden z 10 najlepszych cosplayów z LoLa z Polski. Osobisty minus - nie widać oczu Sosenki, które są przepiekne w realu, jak i w cosplayu.

 


 

Death walks among you - Reaper 

One shot, one kill - Windowmaker

I'll be watching over you - Mercy

 

Crafts of Two jako Reaper, Calypsen Cosplay jako Mercy i Issabel Cosplay & other​ jako Windowmaker z Overwatcha

Crafts of Two jako Reaper, Issabel jako Windowmaker (Zdjęcie: ????)Calypsen jako Mercy (Zdjęcie: MBD) z Overwatcha.

Senix: Uwaga polecę wazeliną w tym momencie. Michał z Crafts of Two jako Reaper – chyba nie muszę pisać, że Michał w 99% swoich cosplayów urywa dupę. Wiedziałem. Calypsen jako Mercy dla mnie jedyna cosplayerka w Polsce, którą mogę określić jako ekspertkę od cosplayu z s-f. A dodatkowo skrzydła i to inne niż w cosplayu Anuszki – ta moja słabość. A na końcu Issabel, której nie poznałem stojąc od niej jakieś 20 centymetrów. O czym to świadczy? Bardzo dobrze wykonany cosplay z dbałością o każdy szczegół, który, jak dla mnie, Jula wykonała bardzo dobrze.

 


 

The extraordinary is in what we do, not who we are. - Lara Croft

I need to find answers... I must understand. - Lara Croft

 

Ethlaine jako Lara Croft z Rise of Tomb Raider i Klaudia Croft jako Lara Croft z Tomb Raider Underworld

Ethlaine jako Lara Croft z Rise of Tomb Raider i Klaudia Croft jako Lara Croft z Tomb Raider Underworld. Zdjęcie: MLC Foto.

Senix: Na końcu zostawiłem sobie dwie Lary. Zaczniemy od Ethlaine, która na Esporcie pokazała się w wersji Lary z RoTR. I pozwolę sobie za cytować Klaudie - „ Widzisz te strzały i łuk? Wykonała je idealnie, a szczególnie lotki na strzałach” Dodam od siebie, że łuk miał też idealne wykończenia. A co do Klaudii. Widzicie te pistolety - Heckler Koch USP Match ? <3 To tego doszła dbałość o taki szczegół jak plecak i kabury. Ciesze się, że na Esporcie pojawiły się dwie Lary, które pokazały, że w polskim cosplayu są też inne cosplaye aniżeli LoL i pochodne MOBów. 

Zdjęcia wykonali: MLC Foto, MBDJust Adams.

Fanpage: Tentacle Creations, Inez Cosplay, Aimaru, Anuszka Cosplay, Sosenka, Crafts of TwoIssabel Cosplay & other, Calypsen Cosplay, Ethlaine i Klaudia Croft

Korekta tekstu: Aleksandra Borkowska.

Jeżeli Wam mało cosplayów z Esportu Now 2016, to zapraszam do głosowania w konkursie cosplayowym, który odbywa się na fanpage LG do końca dzisiejszego dnia. Głosy możecie oddawać – TUTAJ.
Regulamin znajdziecie – TUTAJ, a dodatkową galerię na fanpage MLC FotoTUTAJ.

Zapowiedź. Wkrótce z Olą wybierzemy się do pewnego miasteczka na wzgórzu :) oraz odwiedzimy pewne domostwo z detektywem. 

Miesięcznik PSX Extreme