SKLEP
senix senix 17.04.2016
Weekendowy Cosplay - 7 wspaniałych z Anime Love 2016 [Update]
3304V

Weekendowy Cosplay - 7 wspaniałych z Anime Love 2016 [Update]

Trochę to trwało, ale jest. Specjalne wydanie Weekendowego Cosplayu z Anime Love 2016. Zapraszam do zestawienia 7-u najlepszych cosplayów, które udało mi się spotkać na tym konwencie. 

Anime Love 2016, które odbyło się w dniach 27-28 luty, było 7-mą edycją walentynkowego konwentu poświęconego mandze i anime. Tym razem konwent odbył się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, na którym na co dzień gra Śląsk Wrocław. Do dyspozycji uczestników, cosplayerów i wystawców zostały oddane trzy poziomy stadionu. Znalazły się tam sale konferencyjne, gdzie mogliśmy posłuchać wykładów m.in. Shappi, Kairi i Zela, którzy opowiadali o cosplayu i zdradzali techniczne aspekty wykonywania strojów, jak należy podchodzić do odpowiednich materiałów itp. Poza salami, na konwencje znajdowała się duża scena, na której odbył się konkurs cosplay oraz bufet. A ostatnie piętro należało do wystawców, gdzie można było kupić różne pamiątki oraz printy od Shappi i Kairi. Obok wystawców znajdowała się strefa gier konsolowych, gdzie można było zagrać w takie tytuły jak: Tekken, Street Fighter i Naruto Shippuuden.

Dobra, ale od czego zaczęła się moja pierwsza przygoda na Anime Love 2016? Wstyd się przyznawać, ale zaspałem. Ktoś miał mnie obudzić :P Prawda Białowłosa? ;) Ale dobrze, że na stadion miałem 10 minut z buta. W drodze do wejścia na konwent spotkałem znajomego ochroniarza, który mnie pokierował i powiedział co i jak. Dodając do tego „ Miło pana znowu widzieć. Dzisiaj pan bardziej rześki, niż wczoraj” Hmm … No właśnie :) Pełen nadziei, że po 2 godzinnym spóźnieniu kolejek już nie będzie i uda mi się szybko wejść,przeżyłem lekki szok. Kolejka była i to nie mała. Pozdrawiam Wolverina, który przez chwilę dotrzymał mi towarzystwa.

Ale w końcu udało mi się dostać na konwent. Chociaż pytanie rzucone przez pana z obsługi, jak wręczał mi obroże na nadgarstek i informator, był dość śmieszne.

Co takiego starego konia, sprowadza na taki konwent? - pan z obsługi.

Dobrze, ale skupmy się teraz na najważniejszym, czyli cosplayu. Udało mi się wybrać siedem, moim zdaniem najlepszych strojów, które zobaczyłem na konwencie. Nie przedłużając. Zapraszam do zestawienia Siedmiu Wspaniałych z Anime Love 2016.

Anime Love 2016. Montaż: Co To.


Siedmiu Wspaniałych z Anime Love 2016

Ocalała z Blackwood Pines

Until Dawn nie muszę Wam przedstawiać, bo jest to jeden z najlepszych horrorów klasy B na obecną generację. Ale miło było mi zobaczyć, wreszcie w Polsce cosplay z tej gry. I nie ukrywam, że Yarpenna mnie zaskoczyła cosplayem Sam, a szczególnie na konwencie poświęconym anime i mandze.

Yarpenna jako Sam z Until Dawn. Zdjęcie: MBD.

Senix: Cześć Ola. Widzę, że po piątym rozdziale Thiefa polubiłaś jeszcze bardziej horrory?

Yarpenna: Cześć Senix! Ja cały czas nadrabiam horrorowe zaległości!

Senix: Dlaczego cosplay z Until Dawn na konwencie o Anime? Oczywiście wyszedł Ci bardzo dobrze, ale ciekawi mnie czemu nie np: Asuna z Sword Art Online lub inny cosplay z chińskich bajek :) ?

Yarpenna: Na ten wybór złożyło się kilka rzeczy. Nie mam nic przeciwko anime, sama oglądam kilka, ale moja Juvia przeżyła już za dużo konwentów, a akurat Sam miałam w szafie i nigdzie jej wcześniej nie zabrałam. Rozważałam zrobienie Lucy, też z Fairy Tail,

Senix: Co Ci się podobało w grze, że stworzyłaś ten cosplay?

Yarpenna: WSZYSTKO! Until Dawn to jedna z moich ulubionych gier, może fabuła nie jest jakoś szczególnie oryginalna, ale klimat jest niesamowity. Jak usiadłam do niej około 22 to nie wstałam sprzed telewizora do 6 rano!

Senix: Życzę miłej zabawy i do następnego spotkania.


Słowiańska Meido z Japonii

Japonia, to bardzo dziwny kraj z bardzo ciekawą kulturą. W przypadku Meido jest podobnie. Ale kim one są? Proste, są to dziewczyny przebrane za francuskie pokojówki, które serwują kawę w Meido Cafe w Akihabarze (biją rekordy popularności wśród Japończyków i turystów). Jednak wróćmy do naszej słowiańskiej Meido.

Moje spotkanie z Malfoy było dość zabawne, ponieważ prawię zdeptałem fotografa, który robił jej zdjęcia. Tak, jest to możliwe, jak ktoś  prawie leży na schodach.

<<<< Malfoy jako Meido z Japonii. Zdjęcie: GeekFan.

Senix: Przyglądając się Twojemu strojowi, w którym jest Ci prześlicznie, nachodzi mnie jedno pytanie - ilu uczestników konwentu wyznało Ci miłość i ilu próbowało zaprosić do konwentowego bufetu :) ?

Malfoy: Cóż, jeden fotograf chciał mnie zanieść do domu, ale reszta w większości zaprzestawała na robieniu zdjęć, czy przytulaniu, co, nie powiem, i tak było bardzo miłe.

Senix: Dlaczego wybrałaś strój Meido, a nie typowy cosplay z anime? Wolisz bardziej takie stroje, czy jednak stroje z mangi i anime?

Malfoy: Przeglądając internet natknęłam się na zdjęcie meido i zakochałam się! :D Zaczęłam o nich coraz więcej czytać i oglądać więcej strojów, aż w końcu pomyślałam, że czemu nie zrobić własnego stroju? I tak się zaczęło. A jeśli chodzi o mange i anime... Nie oglądam i nie czytam ich za dużo, zazwyczaj jeżdżę na konwenty ze względu na gry.

Senix: Trudno tworzy się taki strój, cosplay?

Malfoy: Im więcej ma się wyobraźni i chęci tym łatwiejsze to jest. Ale ma to też minusy, bo na zrobienie takiego stroju, wydałam sporo pieniędzy i potrzebnego czasu. No i cierpliwości.

Senix: Po wyborze stroju, chyba mogę stwierdzić, że bardzo podoba Ci się subkultura Japońska? Mylę się, czy jednak nie? Jeżeli nie, to co Ci się najbardziej w niej podoba?

Malfoy: Podoba mi się "inność" całej subkultury japońskiej. Kiedy zaczynałam się w nią zagłębiać wiele rzeczy mnie zaskakiwało. Teraz mało co jest w stanie mnie zaskoczyć.

Senix: Który cosplay podobał Ci się najbardziej z całego Anime Love 2016 ?

Malfoy: Ibu zrobiła przepiękne cosplaye. Ma wielki talent i bardzo mnie zainspirowała. Chciałabym być kiedyś tak dobra jak ona.


Akali z zakonu Kinkou

Na wstępie muszę podziękować Serniczkowi, która powiedziała mi, czyje plecy w cosplayu Akali widziałem ze schodów po spotkaniu z Malfoy. Szkoda, że nie mam przyspieszenia jak Flash :) może nie powiększyłbym długu u Sary :p Dobra, ale wróćmy do Lorien i jej wcielenia Akali. Nie jestem ekspertem od LoLa, więc pozwolę sobie zacytować fragment o Akali.

 

Od momentu, gdy tylko umiała złożyć dłoń w pięść,  Akali, utalentowana adeptka sztuk walki, rozpoczęła trening z własną matką. Była ona wymagającym i surowym nauczycielem, wyznającym podstawową zasadę: „Robimy to, co należy do naszych obowiązków”. Gdy miała zaledwie czternaście lat, została członkiem zakonu. Już wtedy umiała jednym ruchem ręki rozerwać wiszący łańcuch. Wiadomym było, że godnie zastąpi swoją matkę jako Pięść Cienia. Na barkach Akali spoczywała odpowiedzialność za zadania, które inni postrzegali jako nie do końca moralne, lecz dla niej było to jedynie postępowanie według nauk matki. - LoL.

 

Senix: Na początku takie pytanie. Skąd pomysł na cosplay Akali z LoLa na Anime Love 2016 ?

Lorien: Właściwie robiłam ten strój z myślą nie tyle o konwencie, co o tegorocznym Intel Extreme Masters. Skończyłam go jednak szybciej niż planowałam i pomyślałam, że może warto skorzystać z okazji i zaprezentować go również podczas Love Anime. Wybrałam Akali z kilku powodów, zarówno technicznych, takich jak wygoda noszenia oraz łatwość transportu, jak i estetycznych - bardzo lubię postaci i stroje, które są utrzymane w azjatyckiej stylistyce.

Senix: Co sprawiło Ci największe problemy w czasie realizacji tego cosplayu?

Lorien: Broń. Na początku wydawała mi się bardzo prosta, jednak szybko okazało się, że nie do końca tak jest. Miałam spory kłopot ze znalezieniem dobrego sposobu na wzory, które znajdują się na ostrzach. Na początku próbowałam wyżłobić je multiszlifierką w styrodurze, jednak efekt nie był estetyczny, dlatego zrobiłam wszystko od początku, tym razem używając znanej i kochanej pianki EVA. Wykonywanie dwa razy tych samych elementów może być frustrujące, jednak po drugim podejściu finalny efekt był zdecydowanie lepszy. Co prawda i tak nie wszystko wyszło jak chciałam i gdybym mogła, pewnie zrobiłabym bronie jeszcze raz, ale co za dużo to niezdrowo ;)

Lorien jako Akali z League of Legends. Zdjęcie: MBD.

Senix: Ile trwało u Ciebie przygotowanie się do występu, który można było zobaczyć na konwencie?

Lorien: Nie skłamię jeśli powiem, że prawie w ogóle się do niego nie przygotowywałam. Na tydzień przed konwentem miałam w głowie kilka pomysłów, planowałam zrobić rekwizyty i kilka elementów scenografii, ale ze względu na szereg mniej lub bardziej nieprzyjemnych zdarzeń losowych zwyczajnie nie zdążyłam. Na szczęście pomysły zostały w głowie i może uda mi się wykorzystać je przy innej okazji :)

Senix: Czyj cosplay podobał Ci się najbardziej ?

Lorien: To chyba najtrudniejsze pytanie, bo na konwencie dużo strojów wpadło mi w oko. Chyba najbardziej zapadły mi w pamięć cudowne, kolorowe stroje z grupy z Senbonzakury i genialne mundury z Owari no Seraph.

Senix: Na koniec. Jak ogólnie oceniasz cały konwent?

Lorien: Trudno ocenić coś, czego właściwie się nie widziało - większość czasu spędziłam za sceną, pomagając znajomym albo robiąc coś przy własnym cosplayu. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że bardzo podobało mi się miejsce, jakie wybrali organizatorzy. Wszystko wyglądało naprawdę schludnie i nowocześnie, no i ta scena... Byłoby świetnie, gdyby każdy konwent miał do takiej dostęp ;)

W tym miejscu chciałbym pozdrowić  agresywnego piżamo-pokemona, do następnego razu :D


Angel&Demon

Co lubię najbardziej w cosplayu? Pomysły autorskie i ucieszyłem się, że takie udało mi się znaleźć na Anime Love 2016. Mowa oczywiście o strojach Hiki i Shany, które zaprezentowały się jako Anioł i Demon.

Hika jako Demon i Shana jako Anioł. Zdjęcie: Focus Felis.

Senix: Skąd czerpałyście inspirację do stworzenia strojów? Bo według mnie wyglądacie fenomenalnie i odróżnicie się od innych.

Hika: Głównie inspirowałam się grami, artami, Visual kei i pastel goth. 
To było na zasadzie: widzisz coś ciekawego, bierzesz z tego to co potrzebne i lecisz po następne.

Shana: Oprócz artów główną inspiracją były rzeczy, które znajdowały się w domu. Pomysły zrodziły się same „ooo stara firana, super potnę ją i zrobię spódnicę!” – tak to mniej więcej wyglądało :)

<<<< Hika jako Demon i Shana jako Anioł. Zdjęcie: Focus Felis.

Senix: Od razu wiedziałyście, która będzie aniołem, a która demonem? Czy jednak była burza mózgów?

Hika: Czysta improwizacja, a że ja wśród dobrych, słodkich rzeczy siebie nie widzę, to było wiadome, że pójdę w mrok. xP

Shana: Od razu, długo się nad tym nie zastanawiałyśmy. Lubię kontrasty, zatem anioł i demon idealnie do siebie pasują.

Senix: Zawsze mnie zastanawiało to, jak się tworzy skrzydła do cosplayi, że one trzymają się reszty stroju i możecie się w nich poruszać?

Hika: Szczerze… pierwszy raz robiłyśmy skrzydła i nie przemyślałyśmy niczego. xD
Jednak nie było trudno się poruszać, tylko gdy byłyśmy w otoczeniu ludzi i przy przejściach w drzwiach trzeba było pamiętać, że coś na plecach nosisz czym możesz… uszkodzić innych. Lecz większych skrzydeł chyba nie zrobię… albo kiedyś…
Co do konstrukcji; stelaż z drutu i bambusa, a do niego przymocowany pas parciany i szelki, 
skrzydła z czarnej podszewki.

Shana: Haha dokładnie, to była kompletnie nieprzemyślana decyzja! Ale za to miałyśmy dużo śmiechu przy samym tworzeniu ich :D 
Tańczyłyśmy i biegałyśmy, więc nie miałyśmy żadnych problemów z poruszaniem się :) 
Konstrukcja jest banalnie prosta, skrzydła zrobiłam z grubego drutu, środek wypełniłam pianką polietylenową (wiecie, taką do ocieplania paneli podłogowych). Następnie w ruch poszła bibuła… duuużo bibuły. Stelaż przymocowałam do szelek, które miałam pod ubraniem i TADA skrzydła gotowe! :)

Senix: Które cosplaye podobały się Wam najbardziej?

Hika: Chodzi o cosplaye na Lovie?

Senix: Tak

Hika: Zel. Jack Sparrow był jeszcze genialny, poruszał się, zachowywał i wyglądał jak on. Ideolo. *-*

Shana: : Jack Sparrow! Chłopak w tym cosplay’u zachowywał się jak postać filmowa! Łaa był świetny!  

Senix: Gdzie będzie można Was jeszcze raz spotkać? I czy planujecie kolejny wspólny i autorski strój?

Hika: Pyrkon. Tak, jak na razie w planie demon dollfie, a co z tego wyniknie… zobaczymy.

Shana: Tu i tam, może jeszcze zaliczymy Balticon, kto wie ;) Demon dollfie i może jakieś post-apokaliptyczne klimaty.

Tagi: anime love ppe.pl weekendowy cosplay

Przejdź do strony

Miesięcznik PSX Extreme