SKLEP
senix senix 13.03.2016
Weekendowy Cosplay: Silver Wolfie jako Fetch, Asuna ... Wow ... PARKOUR !!!
4223V

Weekendowy Cosplay: Silver Wolfie jako Fetch, Asuna ... Wow ... PARKOUR !!!

Mała zmiana planów. Zamiast wywiadów z Anime Love 2016, które ukażą się za tydzień. Zapraszam do mojej rozmowy z Silver Wolfie, która uwielbia parkour i jest fanką komiksów Marvela i DC. 

 

<<<< Wolfie. Zdjęcie: KPhoto

Senix: Cześć Silver Wolfie. Witam w imieniu redakcji i użytkowników portalu.

Silver Wolfie: Hej wszystkim :)

Senix: Tak na wstępie. Dlaczego Silver Wolfie? Skąd wziął się pomysł na taki pseudonim?

Silver Wolfie: Kiedyś czytałam świetną książkę nt. psychologii wilków i zauważyłam, jak bardzo jestem podobna do tych cudownych zwierząt – stąd też „Wolfie”. „Silver” natomiast pochodzi od tego, że bardzo podobają mi się srebrne wilki oraz sama mam srebrnego haskiego.

Senix: Od jak dawna zajmujesz się cosplayem?

Silver Wolfie: Mój pierwszy cosplay zrobiłam 12 lat temu, ale był to bardzo niedopracowany i słaby strój. Później w zależności od finansów robiłam kolejne, i tak jest do teraz. Niestety nie jest to tanie hobby, stąd też nie robię strojów za często.

Senix: Skąd wzięło się u Ciebie zainteresowanie cosplayem?

Silver Wolfie: Od zawsze lubiłam gry, literaturę, filmy, komiksy… Stąd też zawsze czułam pociąg do wcielenia się w role swoich ulubionych postaci. Mój najstarszy brat miał zawsze pełno książek Sapkowskiego, różnych gier RPG czy gier na PC i jakoś tak się zaczęło.

Wolfie. Zdjęcie: Marcin Wajda >>>>

Senix: Czym jest dla Ciebie cosplay?

Silver Wolfie: Chyba tym, czym dla większości jest, czyli możliwością bycia kimś innym (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Zawsze ciągnie nas do bycia kimś ‘ponad’ - mieć jakieś super-moce, być wojownikiem walczącym po stronie dobra lub zła, czy agentem, który po cichu zmienia pewne istotne kwestie. Ról jest pełno do odegrania i każdy chce się w jakąś wcielić, gdyż zawsze jakaś stanie się bliska. Tak też jest w moim przypadku.

Senix: Gdybyś miała wybrać, to wolałabyś pójść bardziej w kierunku modelingu, czy cosplayu?

Silver Wolfie: Oczywiście, że cosplay.

Senix: Przejrzałem Twoje wcielenia cosplayowe i te niecosplayowe, muszę stwierdzić, że lubisz różnorodność i nie zamykasz się w jednej dziedzinie jak np.: gry. Skąd u Ciebie takie zróżnicowanie?

Silver Wolfie: Wynika to z tego, że wiele rzeczy mnie interesuje oraz wiele w swoim życiu robię. Tak jak wspomniałam wcześniej, lubię gry, literaturę, komiksy, filmy – i to właśnie z nich czerpię inspirację, gdyż w każdej z tych dziedzin znajduje się jakiś bliski mi bohater.

Senix: Który strój sprawił Ci największe problem w czasie tworzenie? Jakie to były problemy?

Silver Wolfie: W sumie jeden z moich niedawnych strojów był kłopotliwy. A mianowicie strój Abigail ‘Fetch’ Walker z gry InFamous: Second Son. Odtworzenie wzoru na kurtce Fetch było niezwykle upierdliwe. Przygotowując szablon na tablecie miałam wrażenie, że autor tego projektu zrobił go "ot tak", że szef zlecił mu zrobienie "jakiegoś wzoru", więc on dosłownie taki zrobił. Totalny brak logiki. Przeniesienie tego aerografem na kurtkę było już łatwiejsze, ale nadal irytujące.

Silver Wolfie jako Fetch z inFamous: Second Son. Zdjęcie: Christian Gschweng

Senix: Mogę się mylić, ale jesteś chyba pierwszą polską cosplayerką, która zrobiła cosplay Asuny z Sword Art Online. Co bardziej Ci przypadło do gustu, anime czy light-novela?

Silver Wolfie: Słyszałam już to kilka razy, więc chyba jednak tak jest :) . Zdecydowanie bardziej anime, ale tylko pierwszy sezon dotyczący SAO.

Silver Wolfie jako Asuna z Sword Art Online. Zdjęcie: Krzysztof Pawlik

Senix: Na czym grasz i jaki jest Twój ulubiony gatunek, seria gier?

Silver Wolfie: Na PC, PS3 oraz PS4. Kiedyś grałam jeszcze na Xboxie, ale kilka lat temu przerzuciłam się właśnie na sprzęt Sony. Ludzie, którzy mnie znają wiedzą, że totalnie uwielbiam serię Assasin’s Creed. Generalnie lubię dużo gier i gatunków, trudno wymienić po jednym z nich. Ostatnio gram jedynie w Hearthstone, Heroes Of The Storm, kończę Dragon Age: Inkwizycję i zabieram się za Final Fantasy Type-0 HD.

Senix: Komiksy Marvela, czy DC? Które bardziej przypadły Ci go gustu? 

Silver Wolfie: Zdecydowanie jestem większą fanką Marvela.

Senix: Ulubiony serial Marvela i DC, dlaczego ten?

Silver Wolfie: Z Marvela: "Agent Carter" oraz "Daredevil", a z DC: "The Flash". Jeśli chodzi o ten pierwszy to, uwielbiam postać Peggy, choć przyznam, że w komiksach mało co ją kojarzyłam. Daredevil jest jednym z najlepiej ogarniętych seriali jakie kiedykolwiek widziałam. No i fabuła, aktorzy i całość – cud miód i orzeszki. The Flash dlatego, że w porównaniu do innych seriali z DC jakie oglądam, ten jest po prostu najlepszy.

Senix: A mówił Ci ktoś, że jesteś podobna i to bardzo do Agentki Carter?

Silver Wolfie: Tak, dziękuję :) . Słyszałam to już i jest to dla mnie ogromny komplement. Mam w planach ogarnąć więcej jej stylizacji serialowych, ale muszę znaleźć idealną do tej postaci perukę.

Silver Wolfie jak Peggy Carter. Zdjęcie: Silver Wolfie Photography

Senix: Dowiedziałem się od Rogera, że trenujesz lub trenowałaś parkour, bo szczerze nie pamiętam dokładnie już, czy dalej uprawiasz ten sport. Ale, wow … parkour, co Ci się w nim podoba i zdradź nam jakaś historie związaną z nim?

Silver Wolfie: Parkour daje niesamowite możliwości fizyczne, nie czujesz ograniczeń, możesz wspiąć się dosłownie wszędzie i w razie konieczności – umiejętnie komuś uciec. Zaczęłam to trenować w momencie kiedy wspinałam się na dość wysokie mury i zauważyłam, że sprawnie mi to idzie. Później miałam przerwę, gdyż podczas jednego z treningów jak skakaliśmy z 3 piętra, znajomy wypchnął mnie bez mojej kontroli. Na szczęście nic mi się nie stało, ale przez chwilę nie mogłam w ogóle wstać. Wtedy trochę przystopowałam i odcięłam się od tamtej ekipy. Teraz planuję znów do tego wrócić, ciągle jestem w dobrej formie fizycznej i nie wyobrażam sobie nie ćwiczyć w ogóle.

Senix: Jak już jesteśmy w temacie parkoura, to muszę się spytać, czy grałaś w Mirror Edge i jak oceniasz grę, co Ci się w niej podobało? Czekasz na kolejną część?

Silver Wolfie: Bardzo lubię grę Mirror’s Edge z prostego powodu – parkour. Poza tym gra jest ciekawa i przyjemna jeśli przebrnie się przez jej specyfikę, gdyż według mnie jest trudną grą przy pierwszym podejściu. Na początku trudno było mi się przyzwyczaić do niej. Oczywiście czekam na kolejną część.

Senix: Planujesz może cosplay Faith z Mirror Edge?

Silver Wolfie: Tak, jak tylko zrobi się cieplej.

Senix: Jakie masz plany na przyszłość? Możesz nam zdradzić jakie cosplaye planujesz, czy jednak jest to tajemnica?

Silver Wolfie: Nie chcę nic zapeszać, ale mogę powiedzieć, że mam w planach kilka postaci z Marvela na Pyrkon :)

Senix: Na jakiej imprezie będzie można Cię spotkać? Poza wspomnianym Pyrkonem.

Silver Wolfie: PGA, jeśli w tym roku ruszy, to także Hall Of Games. Reszta nie wiadomo, ale na tych na pewno będę.

Senix: Czego możemy Ci życzyć poza kolejnymi świetnymi cosplayami?

Silver Wolfie: Więcej cudownych fanów oraz wsparcia!

Senix: Dziękujemy za rozmowę

Silver Wolfie: Ja również, pozdrawiam :)

Silver Wolfie jako Lady Loki. Zdjęcie: Inspire me

Więcej zdjęć oraz wcieleń cosplayowych Silver Wolfie znajdziecie na jej fanpage - Silver Wolfie.

Zdjęcia: Silver Wolfie PhotographyKrzysztof PawlikInspire mePaulina KryśpiakChristian GschwengWikingARTKatarzyna JaworskaMarcin WajdaKPhotoAngela WolfWiktoria Mikoda.

MuA: Klaudia Wójcicka (Lady Loki), Marta Gondek (Elizabeth Bioshock Infinity), 

Za tydzień obiecane wywiady z Anime Love 2016.

Tagi: ppe.pl silver wolfie weekendowy cosplay

Miesięcznik PSX Extreme