SKLEP
senix senix 03.01.2016
Weekendowy Cosplay: Violet - Ekspertka od cosplayu z Borderlands
1870V

Weekendowy Cosplay: Violet - Ekspertka od cosplayu z Borderlands

Tym razem w Weekendowym Cosplayu, porozmawiamy z Violet, która w naszym pięknym kraju stała się Ekspertką od cosplayu z Borderlands.

<- Violet jako Maya z Borderlands. Zdjęcie: Studio Zahora.

Senix: Dzień Dobry :) Violet. Witamy na ppe.pl i liczymy, że spodoba Ci się u nas i zagościsz tutaj na dłużej.

Violet: Hej, dzięki za zaproszenie i też mam taką nadzieję, bo chętnie wpadam na wasz portal poczytać z bólem serca w jakie nowe, świetne gry nie mam czasu zagrać.

Senix: To na rozgrzewkę takie pytanie. Ulubiona część Borderlands i postać z gry? Dlaczego ta część gry i postać?

Violet: Ciężkie pytanie, bo Borderlands 2 ma moją ulubioną postać grywalną - Mayę i jej super-moce, a także prawdopodobnie najwięcej wygranych godzin, ale Pre-Sequel ma najciekawsze środowisko gry. Bardzo spodobał mi się pomysł przeniesienia akcji na księżyc i przez to wyszukiwania punktów z tlenem i skakania przy małej grawitacji. A wracając do postaci - uwielbiam Handsome Jacka, bo jest cudownym psychopatycznym dupkiem, Moxxi bo … wszyscy chyba wiemy, czemu Moxxi jest świetna i przede wszystkim Butt Staliona!

Senix: Który z Twoich cosplayi z Borderlands sprawił Ci największe problemy w wykonaniu? A który jest Twoich ulubionym?

Violet: Świat Borderlans jest tak pełen fantastycznie zaprojektowanych postaci, że chętnie zrobiłabym cosplaye wszystkich. Do tej pory udało mi się odtworzyć Moxxi, Mayę i Psycho i każdy z tych strojów bardzo lubię. Chyba największą trudność sprawiło mi patchworkowe body Mayi i czasochłonne malowanie jej syrenich tatuaży, za to najlepiej czuję się w stroju Moxxi, fioletowy to zdecydowanie mój kolor ;)

Violet jako Mad Moxxi i Zel jako Handsome Jack z serii Borderlands. Zdjęcie: Studio Zahora.

Senix: Czy w planach masz jakiś cosplay któregoś z męskich bohaterów Borderlands? Może Handsome Jack?

Violet: Zrobiłam już żeńską wersję Psycho i ten strój pozwolił mi zrobić ulubione rekwizyty z gry - maskę i Buzzaxe, czyli tasak z piłą, które teraz dekorują moją pracownię. Cosplay Handsome Jacka (Jackie?) oczywiście chodzi mi po głowie, bo często zmieniam płeć swoim cosplayom, zwłaszcza tym z League of Legends, ale na razie najzwyczajniej w świecie nie mam na to czasu. Na pewno fajnie byłoby wcielić się w tak psychopatyczną postać, dlatego Jack znajduje się dość wysoko na mojej liście “do zrobienia”.

Violet jako Psycho z Borderlands. Zdjęcie: Marcin Śmidowicz.

Senix: Jako nasz skarb narodowy w postaci ekspertki od cosplayu z Borderlands. Mam na koniec takie pytanie. Myślisz, że dałoby się stworzyć cosplay Claptrapa? I jakbyś miała go stworzyć, to na co zwracałabyś uwagę w projekcie i jakbyś się za to zabrała? 

Violet: "Ekspertka od cosplayu z Borderlands" to bardzo miłe, dzięki! :) Zawsze powtarzam, że każdy projekt da się zrobić, trzeba tylko mieć na to dobry pomysł i przede wszystkim środki. Powstawały już Claptrapy sterowane radiem z wbudowanym głośnikiem, czy prowadzone jak marionetki, widziałam też parę ludzkich wersji, głównie jako słodkie dziewczynki i wszystkie były świetne i oryginalne. Nie spotkałam się jeszcze z Claptrapem w wersji mecha, czyli a la Transformers i to byłoby na pewno ciekawym wyzwaniem dla projektanta. Na pewno przy tego typu “stroju” bardzo ważne jest założenie - czy ma to być kopia robota z gry, czy właśnie ludzka wersja, lub ma być metalową puszką albo lekką, piankową konstrukcją? Claptrapów jest tak wiele, że zamiast standardowej, żółtej wersji może ciekawiej byłoby zrobić policjanta, czy mojego ulubieńca - całego z drewna i w stylu broni firmy Jakobs. A może cosplay w 5 sekund w postaci firmowej bluzy i legginsów? 

Senix: Dziękujemy za rozmowę.

Jeżeli jesteście zainteresowania stworzeniem własnego Claptrapa, to razem z Violet zapraszamy Was do obejrzenia tutoriala - Billa Doriana.

A jak chcecie zobaczyć więcej zdjęć cosplayowych Violet, to znajdziecie je na jej fanpage - Violet Cosplay.

Zdjęcia wykonali: Studio ZahoraSandygraphy i Marcin Śmidowicz.

Portalowe recenzje: Borderlands 2 (Game of the Year)Borderlands: The Pre-Sequel i Borderlands: The Handsome Collection.

 

Tagi: borderlands cosplay Violet weekendowy cosplay

Miesięcznik PSX Extreme