Dawid Ilnicki Dawid Ilnicki 25.11.2021
Co oglądać w weekend - Netflix, HBO GO, Amazon Prime, kina
1487V

Co oglądać w weekend - Netflix, HBO GO, Amazon Prime, kina

Końcówka miesiąca jest już tradycyjnie niezbyt ciekawym okresem dla widzów. Na Netflixie pojawi się zatem kilka dość specyficznych produkcji, z kolei Amazon Prime poczęstuje swych użytkowników trzecim sezonem znanego serialu. W kinach bój stoczą ze sobą jedna, wielka premiera zagraniczna i głośna, rodzima produkcja.

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, HBO GO, Amazona i kin. 

Netflix

Kilka nowych, oryginalnych produkcji pojawi się w tym tygodniu na stronie streamingowego giganta. Pierwszym jest duński “Nisser”, z jednej strony reklamowany jako horror fantasy, a z drugiej kierowany raczej do młodzieży. Bohaterką jest nastolatka, która odkrywa, że na zamieszkanej przez nią wyspie żyją prastare, złowrogie istoty. Składająca się z sześciu odcinków seria zadebiutuje w niedzielę. Kilka dni wcześniej zobaczymy amerykański miniserial “Szczera prawda”, w którym zagrali m.in. Kevin Hart i Wesley Snipes. Pierwszy z nich odtwarza właściwie siebie. Znanego komika, którego prześladują konsekwencje pewnej nocy, spędzonej z bratem w Filadelfii. Na stronie od środy.

Również w środę do biblioteki trafił film wyreżyserowany przez Halle Berry. W filmie “Poobijana” gwiazda odtwarza również główną bohaterkę, zawodniczkę parająca się sztukami walki, która powraca do zawodów po tym jak w jej życiu pojawia się opuszczone przed laty dziecko. Film nie zyskał wysokich ocen i prezentuje się jak standardowe kino sportowe, widziane już dziesiątki razy. Zupełnie inną propozycją są francuskie “Rozpieszczone bachory”, komedia o pewnym milionerze, który postanawia zakpić ze swych dzieci, przed swą śmiercią fingując dokumenty świadczące o tym, że stracił cały swój majątek. Obraz z ducha “Smrodu życia” Mela Brooksa czy też “Nieoczekiwanej zmiany miejsc”.

Z piątym sezonem powraca znany serial animowany “Nie ma jak w rodzinie”. Dzieło Billa Burra i Michaela Price’a nie może się równać ze współczesną, animowaną klasyką, do której zalicza się choćby “BoJack Horseman”, ale już kilka pierwszych odcinków pokazują, że jest tu na czym oko zawiesić. We wtorek pojawiły się również kolejne odcinki “Władców Wszechświata: Objawienia”, wykorzystującego postacie He-Mana i Szkieletora. W czwartek premierę ma też nowy serial anime “Super Crooks”, zrealizowany na podstawie komiksu Marka Millara.

Interesującą produkcją jest włoski film dokumentalny “Azzurri: droga do Wembley” portretujący włoską kadrę, która w tym roku wygrała Mistrzostwa Europy, w finale pokonując gospodarzy spotkania, Anglików. Na stronie Netflixa pojawiły się również dwa polskie filmy. Zdecydowanie polecić należy “Supernową”, bo mimo kilku problemów to kawał całkiem wciągającego widowiska. Niestety tego samego nie mogę powiedzieć o tegorocznym “Kraju”, antologii pięciu historii, zrealizowanych pod czujnym okiem Macieja Ślesickiego. O ile dwie pierwsze ogląda się jeszcze bez bólu (choć również bez większej przyjemności) im dalej w las, tym gorzej… Trzy ostatnie równają do poziomu gorszych, polskich sitcomów z lat 90.

HBO GO

Od poniedziałku na HBO GO obecne są “Bezdroża” Alexandra Payne’a, nagrodzone Oscarem za scenariusz w 2005 roku. W sobotę do biblioteki trafi “Kong: Wyspa Czaszki”, całkiem niezły powrót tego kultowego bohatera, którego wcześniej wskrzesił w filmie z 2005 roku Peter Jackson. Tego samego dnia pojawi się film “Jack Ryan: Teoria chaosu”, w którym rolę po Tomie Cruisie przejął Chris Pine. Dzień wcześniej użytkownicy strony będą mogli obejrzeć niezłe “Cloverfield Lane 10”

Amazon Prime

W środę z trzecim sezonem powrócił znany serial Amazona “Hanna”, w którym główną bohaterkę gra Esme Creed-Miles. W pierwszych odcinkach serii rolę matki głównej bohaterki zagrała Joanna Kulig, Nie był to zresztą jedyny polski akcent obecny w tej produkcji, opartej na znanym filmie Joe Wrighta z 2011 roku, w którym protagonistkę odtwarzała Saoirse Ronan.

Kina

Minęło zaledwie kilka tygodni, a z drugą produkcją w tym roku powraca do kin 83-letni Ridley Scott. Po “Ostatnim Pojedynku”, który niestety na razie zalicza finansową klapę, już od piątku będziemy mogli obejrzeć “Dom Gucci”. Oparty na książce Sary Gay Forden obraz kusi przede wszystkim znakomitą obsadą. Al Pacino, ciężki do poznania Jared Leto, Jeremy Irons, Salma Hayek, Jack Huston, a także odtwarzający parę głównych bohaterów Lady Gaga i Adam Driver w zasadzie gwarantują wysoki poziom produkcji. 

Z całą pewnością dużą popularnością będzie się cieszył film “Dziewczyny z Dubaju”, w reżyserii Marii Sadowskiej, który nie dość, że bazuje na mocno kontrowersyjnym temacie, to jeszcze przed zakończeniem prac nad nim było o nim głośno ze względu na osoby producentów. Kto będzie chciał i tak się wybierze, a kto nie, omija ten film szerokim łukiem czekając, by ukradkiem, zobaczyć go na streamingu. Ostatnią premierą tego tygodnia w kinach jest animowane “Nasze magiczne Encanto”.

Tagi: Amazon co oglądać HBO GO netflix