Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 26.10.2021
Najlepsze filmy z Leslie Nielsenem - TOP 10
1450V

Najlepsze filmy z Leslie Nielsenem - TOP 10

Dziś mamy dla Was najlepsze filmy z Leslie Nielsenem, jakie zdecydowanie warto nadrobić! Nieżyjący już aktor zanotował ogromny wkład w rozwój kinematografii, więc bez wątpienia są to tytuły, które po prostu należy znać. Zapraszamy do najnowszego rankingu filmów. 

W dzisiejszym rankingu filmów skupimy się na aktorze, którego niestety już z nami nie ma. Ale jednocześnie takim, który pomimo śmierci, będzie żył w sercach swoich fanów i na ekranach, albowiem jego dzieła odtwarzane są aż po dziś dzień. I to nie ze względu na sentyment, ale po prostu przez ich wysoki poziom. Mówi się, że umieramy dwa razy - pierwszy raz gdy nas chowają, a drugi, gdy ktoś po raz ostatni wypowie nasze imię. Cóż, tu o tę drugą nie ma się co martwić. 

Przedstawimy Wam dziś bowiem dziesięć najlepszych filmów z Leslie Nielsenem, który zmarł 28 listopada 2010 roku. Przez kilkadziesiąt lat dostarczał rozrywki odbiorcom kina na całym świecie, a po sześćdziesiątce stał się żywą legendą i zaczął odnosić sukcesy, o jakich dziś wielu może tylko pomarzyć. Nie przedłużając, udajmy się w podróż po prawdziwych hitach (głównie minionego wieku). Było w czym wybierać! 

Dracula - Wampiry bez Zębów (1995) - TOP 10 - Leslie Nielsen filmy

Zestawienie otwieramy czymś na wzór komediowego podejścia do jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci popkultury w historii - Drakuli. Leslie wciela się na potrzeby tego filmu w kultowego wampira i rusza do Londynu, aby tam, po zmroku, polować na tabuny ofiar zamieszkujące w stolicy Anglii. Oczywiście tę historię znamy już z mnóstwa innych dzieł, ale gwarantuję, ze nie w takim wydaniu!

Dracula - Wampiry bez Zębów (1995) - Leslie Nielsen filmy

Naga Broń 2 1/2: Kto obroni prezydenta (1991) - TOP 9 - Leslie Nielsen filmy

Leslie Nielsen fantastycznie czuł się w komediach sensacyjnych, które z dystansem podchodziły do gatunku filmów akcji. A najgłośniejszą serią, w jakiej występował, była oczywiście Naga Broń. W drugiej odsłonie, gdzie ponownie wcielał się we Franka Drebina, musiał zmierzyć się z pewnym magnatem branży energetycznej, który próbował wcielić w życie swój plan zakrojonej na szeroką skalę katastrofy klimatycznej. 

Naga Broń 2 1/2: Kto obroni prezydenta (1991) - Leslie Nielsen filmy

Wariatka (1987) - TOP 8 - Leslie Nielsen filmy

W tej produkcji Leslie wcielał się w dość natarczywego klienta jednej z dziewczyn na telefon, Claudii Draper. Ta, choć pochodziła z dobrego domu, postanowiła podjąć się nietypowego zawodu. Gdy jednak dochodzi do spotkania z pewnym biznesmenem, a mężczyzna jest przesadnie bezpośredni, kobieta zabija go w obronie własnej, za co zostaje postawiona przed sądem. Tak rozpoczyna się długa i żmudna walka o sprawiedliwość. 

Wariatka (1987) - Leslie Nielsen filmy

Okup (1956) - TOP 7 - Leslie Nielsen filmy

Coś dla fanów starszego kina - mówimy bowiem o najbardziej leciwej produkcji ze wszystkich w naszym rankingu filmów. „Okup” debiutował 65 lat temu! Bohater tekstu wcielał się tu w pewnego dziennikarza, Charliego Telfera, który pracował przy okazji porwania, jakiego ofiarą padł syn Davida Stannarda. Ojciec decyduje się ruszyć na ratunek swojemu dziecku i na własną rękę uwolnić je z rąk przestępców. 

Okup (1956) - Leslie Nielsen filmy

Music Within (2007) - TOP 6 - Leslie Nielsen filmy

Bardzo poruszający film sprzed czternastu lat przedstawia nam historię niejakiego Richarda Pimentela, który podczas walk na froncie w Wietnamie traci słuch. I choć zaczyna dopuszczać do siebie możliwość, że jest to dla niego koniec normalnego życia, próbuje raz jeszcze podjąć naukę funkcjonowania w społeczeństwie. Mówi się, że głusi widzą więcej. Cóż, tu niejako ma to przełożenie na rzeczywistość. 

Music Within (2007) - Leslie Nielsen filmy

Tragedia Posejdona (1972) - TOP 5 - Leslie Nielsen filmy

Nie może zabraknąć także czegoś dla fanów kina katastroficznego. W tym klasyku od Ronalda Neame obserwujemy tragiczne wywrócenie ogromnego liniowca, w który uderzyła sporych rozmiarów fala na środku akwenu. Wszystko dzieje się w noc sylwestrową, a wejście w Nowy Rok staje się dla pasażerów sprawą życia i śmierci. Niestety wytrwają tam wyłącznie najsilniejsi i ci, którzy nie tracą nadziei. 

Tragedia Posejdona (1972) - Leslie Nielsen filmy

Zakazana planeta (1956) - TOP 4 - Leslie Nielsen filmy

Prócz „Okupu” sześćdziesiąt pięć lat temu dostaliśmy także produkcję z gatunku science fiction, w której Leslie Nielsen wszedł w rolę Komandora J.J. Adamsa. Był on członkiem załogi ekspedycyjnej, która wysłana została na odległą planetę Altair. Ekipa trafiła tam na zaginionego dawno doktora oraz jego córkę, którzy - ku zaskoczeniu - okazuję się żyć. Początkowa euforia ustępuje jednak, gdy okazuje się, iż naukowiec ma pewien sekret… Po prosto sprawdźcie sami! 

Zakazana planeta (1956) - Leslie Nielsen filmy

Creepshow (1982) - TOP 3 - Leslie Nielsen filmy

Podium to trzy miejsca dla trzech wybitnych klasyków kina. Na najniższym stopniu uplasował się „Creepshow”, a więc horror z domieszką komedii, który bazował na pięciu powieściach graficznych autorstwa samego mistrza grozy - Stephena Kinga. Spoiwem wszystkiego jest tu The Creep, a więc zjawa z komiksów, która ma… Dość specyficzny styl bycia. Pozycja obowiązkowa dla fanów Kinga. 

Creepshow (1982) - Leslie Nielsen filmy

Czy leci z nami pilot? (1980) - TOP 2 - Leslie Nielsen filmy

Dalej mamy fenomenalną komedię z nutką dramatu. „Airplane!” (bo tak brzmi oryginalny tytuł) to zabawna historia rozgrywająca się na pokładzie jednego z samolotów pasażerskich. Gdy załoga ulega zatruciu, cała nadzieja spoczywa na barkach emerytowanego  pilota wojskowego, Teda Strikera. Jest jednak jeden problem - mężczyzna ma dość mocny uraz, który wywołuje u niego paraliżujący lęk przed lataniem. Jedyna szansa to pokonać strach.  

Czy leci z nami pilot? (1980) - Leslie Nielsen filmy

Naga Broń (1988) - TOP 1 - Leslie Nielsen filmy

Szczerze? To chyba najlepsza parodia kina sensacyjnego, jaką kiedykolwiek widziałem - a od premiery minęło już przecież trochę czasu. David Zucker doskonale wiedział, co robi. Co więcej, sam Leslie, choć już w poważnym wieku, pokazał prawdziwą klasę i kunszt aktorski, które prawdopodobnie były owocami jego ogromnego doświadczenia. Gdy do USA przylatuje królowa Elżbieta II, tylko Frank Drebin może zapewnić jej należytą ochronę! Ale, czy na pewno? 

Naga Broń (1988) - Leslie Nielsen filmy

Lesie Nielsen filmy - Podsumowanie 

Iście historyczna podróż, prawda? Pan Nielsen miał okazję przeżyć wiele okresów w kinie i całym mnóstwie z nich pozostawić swój ślad, dlatego ów ranking filmów jest niezwykle urozmaicony. Jestem przekonany, że każdy będzie w stanie znaleźć tu coś dla siebie i wybrać tytuł, który przypadnie mu do gustu. Najlepsze filmy z Lesliem Nielsenem to już klasyka kina, więc jeśli z czymś zalegacie - warto nadrobić. 

Tagi: filmy Leslie nielsen naga broń ranking