Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 25.09.2021
PS5 w oczach kreatywnych graczy. Najlepsze projekty konsoli od fanów
2041V

PS5 w oczach kreatywnych graczy. Najlepsze projekty konsoli od fanów

Konsola PlayStation 5 pod względem wizualnym nie każdemu przypadła do gustu - kością nie zgody był również sam kolor. Na szczęście kreatywni graficy szybko postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i dostarczyć społeczeństwu ciekawych rozwiązań. 

PlayStation 5 jest, jakie jest i chyba każdy doskonale wie, jak mocno podzieliło społeczność. Co jednak ciekawe - nie pod względem gier na wyłączność, ceny czy też podzespołów. Gracze rozeszli się w dwie strony przy okazji dyskusji o wizualnych aspektach nowej generacji konsol od Sony. To, że jest duża, jest faktem. To, że obecnie dostępna jest wyłącznie w wersji, gdzie dominuje kolor biały, również nie podlega dyskusji. 

Dyskusji podlega natomiast to, czy jest to sprzęt ładny. I osobiście w żadnym wypadku nie zamierzam wchodzić w tego typu dywagacje, bo nie o to tu chodzi. Jednego jestem natomiast pewien - potrzeba jest matką wynalazków. Gdy, tak zwyczajnie po ludzku, czegoś nam brakuje, kreatywność błyskawicznie odpowiada na zewnętrzne wołanie i podsuwa całą masę mniej i bardziej udanych pomysłów. 

Tak było w przypadku PlayStation 5, gdzie graficy błyskawicznie zabrali się za projektowanie własnych edycji konsoli, robiąc coś, z czego ostatnimi czasy bardziej słynął Xbox. Mistrzowie Photoshopa wzięli na tapet najnowszą konsolę Sony i zaczęła się magia. Niektóre projekty wyglądają tak zjawiskowo, że niekiedy modlę się, aby kiedyś się ziściły. Zresztą, nie ma sensu tego opisywać - sprawdźcie sami! 

PlayStation 5 - Ghost of Tsushima 

Pamiętam, że ten projekt powstał jeszcze przed oficjalną premierą PlayStation 5, ale już po pokazaniu samego modelu przez Sony. I robił kapitalne wrażenie. Spójrzcie tylko na te wykończenia i genialny dobór kolorów. Właściwie nie trzeba kojarzyć znaczenia samego znaku na boku konsoli, aby wyczuć, że mamy do czynienia z orientalnymi klimatami. Coś pięknego i zdecydowanie skusiłbym się na taką sztukę. 

PlayStation 5 - Ghost of Tsushima

PlayStation 5 - Mortal Kombat

Od tego projektu bije przepych, tego nie da się ukryć. Wszystko przez fenomenalne połączenie złotego z czarnym i niebieskimi elementami. Oczywiście pierwszy rzut oka od razy przywodzi na myśl kultową serię bijatyk, ale w tym przypadku to zaleta. Co więcej, sama kolorystyka zgrywa się z czarnym środkiem konsoli widzianej z zewnątrz. Może i trudno byłoby ją dopasować do pokoju, ale… I tak fantastyczna!

PlayStation 5 - Mortal Kombat

PlayStation 5 - Spider-Man: Miles Morales

W tym przypadku (prócz samej marki, do której mam słabość) kupił mnie trójwymiarowy element z pajączkiem. Czarno-czerwona konsola prawdopodobnie spełniłaby oczekiwania wielu fanów - wszak dużo łatwiej dopasować ją do otoczenia, niż tę oryginalną, białą. Nie jest to oczywiście ostatni model z wypukłym elementem, ale - jeśli dobrze pamiętam - ten został zaprojektowany jako jeden z pierwszych. 

PlayStation 5 - Spider-Man: Miles Morales

PlayStation 5 - God of War

Utalentowani graficy wypuścili do Internetu dziesiątki (jeśli nie setki) swoich propozycji modeli PlayStation 5 nawiązujących do najgłośniejszej marki od Santa Monica. Mnie najbardziej przypadł do gustu jednak ten od XboxPope’a (którego projekty przewijają się tu dość często). Dlaczego? Prawdopodobnie przez sam minimalizm. Projekt nie jest przesadzony jak wiele innych, a przy tym błyskawicznie zdradza, z czym mamy do czynienia. 

PlayStation 5 - God of War

PlayStation 5 - Cyberpunk 2077 

Kolejny raz dzieło tego samego użytkownika i raz jeszcze projekt, przy którym można było uwierzyć w jego prawdziwość. Oczywiście, żółta konsola to sprzęt, który kierowany być może wyłącznie do największych kolekcjonerów albo osób z dedykowanym „gaming roomem”. Niemniej, prezentuje się naprawdę imponująco, a sam futurystyczny kształt konsoli dobrze współgra z cyberpunkowym tonem gry. 

PlayStation 5 - Cyberpunk 2077

PlayStation 5 - Horizon Forbidden West

Również w tym przypadku pojawiło się sporo propozycji od grafików i podobnież, jak miało to miejsce przy okazji poprzednich typów, tu również najbardziej współgrał z moim gustem projekt od XboxPope’a. Zresztą, chyba przyznacie, że wygląda zacnie? Jakby się zastanowić, w dużej mierze może być to kwestia samego koloru - od dawna rządzi przekonanie, że szara konsola sprawdziłaby się lepiej, niż biała. 

PlayStation 5 - Horizon Forbidden West

PlayStation 5 - The Last of Us Part 2

Ta wersja nawiązująca do The Last of Us 2 nie wnosi zbyt wiele polotu do samego modelu konsoli, ale naprawdę dobrze zgrywa się z oryginałem. Mówimy przecież o naniesieniu zaledwie kilku czarnych elementów - dwóch kojarzonych z serią oraz kropek, które przywodzą na myśl chlapnięcie pędzlem. Minimalizm po całości i chyba właśnie to kupiło mnie przy okazji tego projektu (choć nie ukrywam, że oryginalny na PS4 wciąż góruje). 

PlayStation 5 - The Last of Us Part 2

PlayStation 5 - Naruto 

Domyślam się, że ten model może nie przypaść do gustu wielu osobom - wydaje się bowiem dość pstrokaty, a pomarańczowy kolor zdecydowanie nie jest najpopularniejszym wyborem. Niemniej, minimalizm wykonania konsoli oraz nawiązanie do kultowej marki anime sprawiły, że nie mogłem nie dopisać tego projektu w takim zestawieniu. Osobiście chętnie zobaczyłbym więcej tuzów popkultury w podobnym designie. 

PlayStation 5 - Naruto

PlayStation 5 - Gran Turismo 7

Ten model powstał niedawno - co całkiem zrozumiałe. I choć nie zawiera wielu dodatkowych elementów, to samo połączenie kolorystyczne wręcz rozkłada na łopatki. Chętnie przyjąłbym po prostu konsolę w takim odcieniu niebieskiego, bo idealnie pasowałaby do mojego pokoju. Pomarańczowy pasek oraz logo niebywale wyczekiwanej gry wyścigowej tylko dodają jakości. Czego chcieć więcej? Szybszej premiery gry!

PlayStation 5 - Gran Turismo 7

PlayStation 5 - Assassin’s Creed 

Na sam koniec jeszcze jeden projekt od XboxPope’a (gość ma niesamowity talent) i tym razem związany z ostatnią odsłoną ikonicznej serii od Ubisoftu, a więc Assassin’s Creed:Valhalla. Musicie przyznać, że prezentuje się naprawdę świetnie. Imitacja popękanej tekstury, nordyckie wzory na boku oraz logo marki miętowego koloru… No, robi to spore wrażenie. I chyba przypadłoby do gustu nie tylko fanom Skrytobójców.

PlayStation 5 - Assassin’s Creed

Tagi: grafika PlayStation 5 ps5 sony Xbox Pope