Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.09.2021
HORI Dual Charger for DualSense (PS5) – recenzja sprzętu. Japończycy rozpoczynają sezon
1391V

HORI Dual Charger for DualSense (PS5) – recenzja sprzętu. Japończycy rozpoczynają sezon

Sony rozpoczęło nową generację z kompletem urządzeń dla PS5, ale korporacja małymi krokami udziela kolejnych licencji, więc na rynku pojawiają się następne sprzęty przygotowane z myślą o najnowszym PlayStation. HORI na dobry początek proponuje Dual Charger for DualSense, jednak czy warto zainteresować się tą ładowarką? Przeczytajcie naszą recenzję.

HORI od lat współpracuje z Sony, czego efektem jest już całkiem pokaźny zestaw licencjonowanych produktów. W przypadku PlayStation 5 kwestia była początkowo utrudniona, ponieważ producent skupił się na sprzęcie sygnowanym znakiem PlayStation i przynajmniej przez pewien czas nie był skory do udzielania oficjalnych uprawnień. W sklepach jednak pojawiały się już urządzenia, które nie były aprobowane przez Japończyków, przez co nie posiadają na swoich opakowaniach stosownej naklejki potwierdzającej pełną współpracę. Okres przejściowy najwyraźniej został już zakończony i w następnych tygodniach coraz częściej będziecie słyszeć o kolejnych propozycjach z licencją.

Jak wygląda sprawa z recenzowanym HORI Dual Charger for DualSense? Na pierwszej partii pudełek w Europie nie znajdziecie odpowiedniego oznaczenia, choć na oficjalnej stronie producenta znajduje się już informacja: „ubiegamy się o oficjalny program licencyjny PlayStation”. Mogę podejrzewać, że kolejna seria ładowarek HORI zostanie ozdobiona stosownym emblematem, ponieważ Sony wystartowało ze współpracą z kolejnymi firmami – wkrótce będę miał okazję przedstawić na portalu kilka produktów, które otrzymały błogosławieństwo "niebieskich".

HORI Dual Charger for DualSense – co proponują Japończycy?

HORI Dual Charger for DualSense - recenzja - z boku i dwa DualSense

Sony rozpoczęło nową generację od zaproponowania zupełnie nowego kontrolera, więc wcześniej przygotowane akcesoria do DualShocków nie współgrają ze "świeżakami". HORI jest jedną z korporacji, która postanowiła przygotować własną ładowarkę, a propozycja jest całkiem prosta – w pudełku znajdziecie wyłącznie samo urządzenie. Recenzowany HORI Dual Charger for DualSense nie posiada odłączanych elementów, nie zawiera dodatkowych części, co biorąc pod uwagę działanie sprzętu ma znaczenie.

HORI Dual Charger for DualSense jest bardzo kompaktową propozycją, która mierzy około 127 x 40 x 60 mm (szerokość, głębokość, wysokość) i około 180 gram. Mało? Tak, ale po ustawieniu padów w wyznaczonych miejscach cała konstrukcja jest jak najbardziej stabilna. Producent zadbał również o przyjemny dla oka design, który bez wątpienia czerpie garściami z pomysłu Sony, jednak barwy zostały odwrócone: w tym wypadku środek jest biały, natomiast na bokach wykorzystano czarną farbę. Projektanci dorzucili także podświetlenie charakterystyczne dla PS5 – gdy położymy DualSense do ładowania, to pomiędzy białym a czarnym obszarem zaświecają się niebieskie diody. Jest to rozwiązanie bardzo spójne z wyglądem nowej generacji Japończyków.

HORI Dual Charger for DualSense - recenzja - z góry i czarny DualSense

Muszę jeszcze zaznaczyć, że przyjęty design sprawia, że ładowarka dobrze wygląda z czarnymi i białymi kontrolerami – nie miałem jeszcze okazji sprawdzić wersji Cosmic Red, ale podejrzewam, że także w tym wypadku (ze względu na czarny element) całość będzie prezentować się całkiem efektownie.

Za stabilność urządzenia odpowiadają cztery gumy zamontowane na spodzie, a całość łączy się z PS5 za pomocą dołączonego kabla, który niestety jest dość krótki (0,6m) i nie można go odłączyć od ładowarki. Ma to dość duże znaczenie biorąc pod uwagę, że producent tak naprawdę ograniczył możliwości użytkownikom.

HORI Dual Charger for DualSense – jak spisuje się ładowarka?

HORI Dual Charger for DualSense - recenzja - z góry i dwa białe DualSense

HORI Dual Charger for DualSense pozwala na jednoczesne ładowanie dwóch kontrolerów. Po umieszczeniu padów w specjalnych slotach nie musimy się martwić, że sprzęt wypadnie czy też się przewróci. Konstrukcja jest solidna, a dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu pady „wpadają” na swoje miejsce i rozpoczyna się ich ładowanie.

Pod tym względem trudno cokolwiek propozycji HORI zarzucić, ponieważ pady zyskują energię w standardowym czasie (około 3 godziny), a minimalistyczny wygląd nie rzuca się zbytnio w oczy, dzięki czemu sprzęt stanowi spójny dodatek – ładowarka bez przeszkód może stać obok PlayStation 5 i po pewnym czasie wejdzie Wam w nawyk odkładanie padów na podstawkę, by następnego dnia z nich skorzystać w trakcie nowej sesji.

HORI Dual Charger for DualSense - recenzja - ładowarka

Muszę jednak wspomnieć, że nie wszystkie decyzje HORI mi odpowiadają – firma postawiła na USB-C, więc recenzowany HORI Dual Charger for DualSense możemy podłączyć jedynie do przedniego panelu PlayStation 5. Pewnie dla wielu graczy nie będzie to większa niedogodność, jednak ja należę do osób, które wolą mieć większy wybór, a moim zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby zaproponowanie odłączanego przewodu, który umożliwiałby podłączenie sprzętu do USB-A umieszczonego z tyłu konsoli. Producent nie dorzucił także „kostki”, która naturalnie pomijałaby PlayStation 5 w procesie ładowania – jeśli w ostatnim czasie kupiliście nowszy smartfon to możecie posiadać takie urządzenie (wtedy HORI podłączacie do drugiej ładowarki), jednak nie jest to najlepszy pomysł. Niewątpliwie producent powinien dodać część do zestawu i tym samym ułatwić korzystanie ze swojej propozycji.

Niewątpliwie HORI Dual Charger for DualSense nie zawodzi w przypadku podstaw, jednak jestem pewien, że do kwestii podłączenia można było podejść z większą pomysłowością i elastycznością. Jasne, że nic nie stoi na przeszkodzie, by podpiąć ładowarkę do USB-C znajdującego się na froncie PlayStation 5, ale dla graczy, którzy preferują schowanie dodatkowych przewodów, to rozwiązanie będzie mało estetyczne.

Czy warto zainteresować się HORI Dual Charger for DualSense?

HORI Dual Charger for DualSense - recenzja - zestaw

HORI rozpoczyna nową generację akcesoriów do PlayStation 5 od zgrabnej ładowarki do dwóch kontrolerów. Sprzęt jest stabilny, dobrze wygląda, a jego design powinien zostać pozytywnie przyjęty przez fanów marki. Jestem jednak przekonany, że producent mógł pokusić się o rozsądniejsze rozwiązanie sposobu podłączenia. Przystępna cena jest jednak czynnikiem, który może zachęcić do kupna szerokie grono klientów, dzięki czemu HORI Dual Charger for DualSense stanie obok wielu PS5.

HORI Dual Charger for DualSense możecie kupić za 109 zł

Ocena: 6.5/10

Plusy:

  • Porządne wykonanie (kontrolery są umieszczone stabilnie i łatwo wpadają w dedykowane sloty)
  • Przyjemny dla oka i pasujący do sprzętu design
  • Podświetlenie sygnalizujące proces ładowania (efekt przypomina diody z PS5)

Minusy:

  • Stały przewód (bez możliwości wymiany i podłączenia do PS5 tylko od frontu)
  • Brak „kostki” w zestawie

Tagi: DualSense HORI HORI Dual Charger for DualSense PlayStation 5 ps5 ładowarka